Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: plafon vopsit cu tuburi de spray
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
hutzzyy
Salut. am vopsit masina acuma 2 ani la service ,si anu asta prin ianuare a inceput sa sara vopseaua (policolor)de pe plafon (numai vopseaua nu si chitu) si acuma as vrea sa il vopsec eu cu tuburi de vopsea si ma gandesc daca o sa arate bine nu ma astept la un aspec profesional .numai daca se merita ?
Manta B
Daca ai rabdare si multe tuburi vopsea si ceva tuburi de lac, o sa iasa bine. Totul consta in pregatirea si vopsitul in sine.
hutzzyy
eu mam gandit sa dau jos vopseaua cu flexu cu suport de smirghel de granulatie p120 si dupa aia degresez cu diluant si dupa aia dau cu chit il las sa se uscuce dupa care dau prima mana cu smirghel de 240 si dupa care dau cu 320 cu apa .la finisat dau cu apa si sapun cu 1200,si dupa aia dau cu lac .mai completati voi daca am omis ceva .multumesc.
Manta B
da add pe messenger la opel.manta_b si hai sa vorbim acolo. Mi-e peste mana sa tot deschid forumul de 15 mii de ori smile.gif
sobolan
cauta Sinto ...la culoarea de pe masina....ala e cel mai bun spray cu vopsea posibil...si posibil si ceva urme de lac prin el....iti trebuie cam 3 tuburi...
freddybb
iti doresc mult succes, daca faci o pregatire a suprafetei ingrijita si meticuloasa vei avea rezultatul scontat, vopseaua scoate in evidenta defectele ramase
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.