Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: maneta stergatoare+ spritiera
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tonyyo
salutare ! azi dimineata cand am vrut sa plec la munca am observat o mica defectiune la stergatoare , nu mai revin singure la pozitia 0 la oprire ,raman in sus mentionez ca nu am temporizator doar maneta de la volan cu cele 3 trepte (0,1,2) iar a 2 problema este cu spritiera : imi intoarce lichidu de pe furtun inapoi in borcanas ,am schimbat 3 motorase si degeaba, dupa intoarcerea lichidului in borcanas ,motorasul nu mai poate sal traga inapoi pe furtun ,


AS AVEA NEVOIE DE SFATURILE VOASTRE VA ROG , VA MULTUMESC !!!
deceneu32
Motorasul este de vina.
Paulorossi
QUOTE(tonyyo @ 12 Oct 2010, 09:13)
salutare ! azi dimineata cand am vrut sa plec la munca am observat o mica defectiune la stergatoare , nu mai revin singure la pozitia 0 la oprire ,raman in sus mentionez ca nu am temporizator doar maneta de la volan cu cele 3 trepte (0,1,2) iar a 2 problema este cu spritiera : imi intoarce lichidu de pe furtun inapoi in borcanas ,am schimbat 3 motorase si degeaba, dupa intoarcerea lichidului in borcanas ,motorasul nu mai poate sal traga inapoi pe furtun  ,
AS AVEA NEVOIE DE SFATURILE VOASTRE VA ROG , VA MULTUMESC !!!
*


- problema cu stergatoarele se datoreaza ori schimbatorului defect(in pozitie 0 trebuie sa se inchida doua contacte,cu un aparat de masura poti verifica),pe forum afli schema,ori contactului de automentinere de la cama de la motor.
-referitor la pompa de la sprituitoare incearca sa schimbi contactele electrice intre ele si sa vezi daca nu ai furtunasele blocate sau gaurile de la sprituitoare infundate.
Spor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.