Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: 'Treanta' mea
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4
ydaniel
Gigi,mai traiesti?
sobolan
de cand n-am mai citit pe-aici vad ca nenea gigi schimba masinile ca pe sosete ! smile.gif nu-i un lucru rau.....pana la urma JPN-ul a ajuns pe mainile unui pasionat de p-aci ? opelul mai e ?sau nu retin eu corect....
Rob3rto
E pe maini bune unsure.gif
sobolan
aha happy.gif
Rob3rto
Se lucreaza sub supravegherea mea tongue.gif Proprietarul mi-e bun prieten si il ajut cu absolut tot ce pot. In niciun caz nu se va abandona masina, e o baza destul de buna! rolleyes.gif
sobolan
spor la lucrari va urez......aripa interioara dreapta a fost boxata ,faceti ceva si pe-acolo daca tot o restaurati wink.gif si DA,pare o baza destul de buna....
sorin1983
da... macar un chit ceva nu o lasati asa cu peticu' la vedere smile.gif
sobolan
la asta ma gandeam si eu ca pare sudata bine in rest.....
Rob3rto
Erau tablele goale pe acolo si n-am vrut sa o ia rugina... Trebuie sa ajunga din nou la tinichigiu pentru cateva mici bube si se va indrepta tot ce e de indreptat tongue.gif
2xGI
Chiar mi-e dor de JPN smile.gif . intre timp dacia argintie si-a gasit proprietar nou ( la cat am muncit la ea sper sa aibe grija de ea ). Am avansat putin la cai putere, insa tot marca Dacia a ramas smile.gif .
Kadett-ul de mult timp si-a gasit alt proprietar, asta e, mergem mai departe.

care din cele 2 credeti ca e treanta mea ? smile.gif
sobolan
QUOTE(2xGI @ 16 Nov 2015, 17:18)
care din cele 2 credeti ca e treanta mea ?  smile.gif
*



una din ele.... radmasa.gif
2xGI
corect smile.gif 04.gif
sobolan
aia verde....sau ce dracu' culoare e aia! smile.gif
2xGI
ulei de cutie nou nout smile.gif
sobolan
nu e ok....arunca-l....75w80 trebuia.....la iarna,pe frig o sa vezi tu ce-ti vine sa injuri de toti sfintii cand n-o sa-ti intre in viteze....vorbim ! sad.gif
maho
Nu neaparat; eu de cand ma stiu folosesc doar 80w90 (toate anotimpurile, ca n-o sa-l schimb vara/iarna), si n-am simtit nici o diferenta. Banuiesc ca Gigi nu-si tine "treanta" in bataia crivatului, iarna, poate doar atunci s-ar ingrosa gluma.
sobolan
eu-s patit si nu mai zic nimic,masina sade in garaj,la un moment dat gasisem cutie si urma s-o inlocuiesc(ca mergea excrecabil la frig doar) pana cand m-a luminat(cu uleiul) chiar ala de vroia sa-mi vanda cutia.... radmasa.gif
2xGI
Alta treanta
ydaniel
Gigi,ce mai zici?
Pot sa te ating?
Vi la Brasov?cu trenu...autostopu...maxi-taxi...?
2xGI
Salutam pe Daniel smile.gif. Sper sa vin. Din cauza serviciului nu prea mai am timp.
ydaniel
La supernova solenza logan pt cv se foloseste ulei 75w80!!
Te astept la Brasov!!~
2xGI
Asa e, ai dreptate, dar nu mai e de actualitate. Sa o stapaneasca sanatos noul proprietar. Eu am avut grija de masina, nu ii lipseste nimic.
Sincer vreau sa vin si eu la Brasov, ramane de vazut.
2xGI
Noua treanta
ydaniel
Sa-ti traiasca!!
Ce mai zici?
2xGI
Multumesc mult Daniel smile.gif

sunt bine, multumesc, toate ok smile.gif

intre timp smile.gif
Ov
ohoooo, felicitari! te-ai miscat repede biggrin.gif

P.S. ti-am mutat topicul la jurnal ca nu mai e cazu' de oldtimer acum biggrin.gif
MuciX
Ai fost la manichiura? rolleyes.gif
M.C.
QUOTE(2xGI @ 23 Oct 2016, 17:55)


intre timp  smile.gif
*


Eeee,mai greseste omu..... tongue.gif icon_mrgreen.gif
Sa fie cu noroc coane,si sa fiti sanatosi! up.gif up.gif


QUOTE(MuciX @ 24 Oct 2016, 10:42)
Ai fost la manichiura? rolleyes.gif
*


Tu sa taci,caci si tu ai comis-o....Rade harb de oala sparta! icon_mrgreen.gif tongue.gif
bucatzel
QUOTE(2xGI @ 23 Oct 2016, 16:55)
intre timp  smile.gif
*


Felicitari!
2xGI
multumesc mult tuturor smile.gif
2xGI
O mica plimbare smile.gif

consum pe 250 km. 40 ron gpl .120-140 km/h. vit. medie pe bord 90km/h autostrada.
2xGI
smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.