Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Planuri de viitor
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Maskatu
Așadar... ce aveți de gând dragi colegi? smile.gif

Am uitat sa precizez. Eu preconizez ca va mai ramane in posesia mea mult timp de acum inainte. Chiar daca va exista alta masina in viitor, super nova ramane "in familie". blush.gif
caphonne
Ce trist.....mai ales cand mai are putin si face 10 ani si nu are nici macar 100 de mii pe bord.
Puteai sa mai treci acolo:o dau de pomana, o dau aproape degeaba, o dezmembrez.Eu sincer chiar nu stiu ce voi face cu ea dupa nunta daca nu ne ''omoara'' astia de tot intentionez sa-mi iau ceva nou.
Ampt
Am votat si eu ! smile.gif
Maskatu
Am pus si varianta cu dezmembratul. biggrin.gif

Ampt, te rog spune ce ai votat... unsure.gif
Ampt
A sasea varianta : "o am de noua, nu merita sa o dau ... ies pe minus !"
Maskatu
Ma gandeam eu... recunosc ca m-am gandit la tine cand am pus varianta asta. biggrin.gif
Ampt
Multumesc frumos !
evolio
si eu vot tot pe varianta cu (o am de noua) pentru ca, cu toate hibele ei totusi pe mine unu ma incanta in continuare biggrin.gif parerea mea biggrin.gif
cristi_supernova
Eu am votat "Nu o dau nici în ruptul capului. Mai bine o duc la țară pe post de bibelou ."
Tata nu e de acord sa o dea, chiar a zis ca mai bine o duce la tara si o baga in garaj decat sa o dea. Nici eu nu as vrea sa o dau, imi este draga, a fost si este masina care imi poarta "mamaligile".
IRONICK
Este o vorba ... cand pensia este mica, nostalgia este mare.
p_alecsu
si eu am votat tot varianta cu dusul la tara. chiar daca mi.a mancat ceva banuti pana acum tot nu renunt la ea. pe scurt imi draga... wub.gif
tribunul
si cine n-are tara!
caphonne
Eu nu am garaj la tara si sa fac unul costa cat masina.smile.gif)
Relu_GTT
chiar de o sa mai imi iau o alta masina as prefera sa tin si supernova in continuare
GrOzOy
Pe mine ma sperie pretul asta a lor,la anul presimt ca nu or sa se mai dea cu mai mult de 30 mil,e fiabila,e galagioasa, pana acum nu ma mancat de niciun ban, consuma omeneste...ce sa mai zic . Pe mine ma enerveaza galagia din ea si confortul care cam lasa de dorit, daca mi-as permite sincer mi-as lua altceva, sunt multe masini la 1500 -2000 e care te pot satisface mult mai mult dar deocamdata raman pe DACIA mea si ma multumesc cu ce am si cu ce imi pot permite rolleyes.gif
BoR
Nu pot sa votez,apare ''Board message''.Este pentru ca am vrut sa vad mai intai rezultatele votului?
cristi_supernova
O bagi sub o aplecatoare. Asta cam toata lumea are la tara. Sa nu cumva sa o bagati in magazie o sa ramaneti fara toate firele posibile. Eu am avut-o intr-o hala unde erau numai saci am tinut-o acolo cam o saptamana, cand ma urc dupa o saptamana in ea si vreau sa plec la drum semnalizarile roase, firele de la faruri la fel. Norocul meu ca nu mi-a ros firele de la calculator ca nu mai am prostia aia de plastic mi s-a spart:( si nu am mai gasit alta
ramsen
ma scuzati ca votez si eu aici ...eu am votat varianta "O mai țin cel puțin 3-4 ani. Nu cred că îmi voi permite prea curând altă mașină."...cel putin pina termin ratele la ea o tin...dupa ma orientez in functie de bani pe care ii am...dar dupa cum am stabilit cu familia ce investitii mai facem o mai tin cel putin 6 ani de acum in colo...daca as vindeo nu imi mai i-au bani pe ea poate la jumatate cit a costat...cine stie...bani frumosi pe masa am avut de la un coleg de serviciu 3300 EURO...am cascat ochii cind i-am vazut si nu mai stiam ce sa zic...ce trebuia sa fac sa o dau???si cu bani aia ce imi cumparam un JAF ???asa ca o tin si o ingrijesc in continuare...
tr04www
am votat si eu varianta a cincea.nu cred ca imi voi permite curand alta masina, asa ca o mai tin cativa ani.peste cativa ani pretul lor o sa fie de nimic, si mai bine o tin in curte decat sa o dau pe degeaba.si mai e si valoarea sentimentala, e primita cadou. smile.gif
quick
QUOTE(IRONICK @ 19 Oct 2010, 14:53)
Este o vorba ... cand pensia este mica, nostalgia este mare.
*



sa sti ca asai, daca ati avea euroi in mana nu ati mai sta sa va ganditi ca ce faceti cu ia, sa aveti bani ati parca sn undeva in spatele blocului sau la tara si acolo ar rugini sau vanduta cu cat primiti pe ia da atata timp cat atata ne permitem zicem ca nu merita sa le dam.
am votat o mai tin 1 2 ani si o dau, acuma nu stiu daca o dau poate raman cu ia pe "stoc" da in maxim 2 ani vreau sa imi iau altceva. inafara de rugina ie ok masinuta da rugina ma omoara, si nu stiu ce sa fac.
serviccom
Am pus si eu un vot, dar se pare ca ultima varianta, am bagat multi bani in ia si nu m-ar crede nimeni daca ar fi s-o vand, nu sa imi scot parleala, dar nici la o suma decenta nu as putea sa o mai dau. Deocamdata nu sunt vremuri de schimbat masina, ce ai, cu asta ramai, ca doar nu avem bani sa mai facem alta investitie, si oricum daca iei alta, te apuci sa mai bagi ceva si in aia. Sunt multumit pe moment.
marcykone
Am votat si eu...cu parere de rau prima varianta,daca imi ajuta D-zeu sa ma intorc sanatos ptr ca in zilele ce vor urma plec la razboi,la anu imi iau altceva...prea dracu la masina asta nu te plictisesti deloc,tot timpul tre sa-i mai faci ceva,sa-i mai adaugi altceva,i-am speriat pe ai mei la tara,in fiecare weekend mai mesteream cate ceva...la un moment dat ma gandeam ca daca o sa-mi iau o masina mai buna,ce dracu o sa-i mai fac ,o sa ma plictisesc nefacand nimic la ea..decat benzen si atat biggrin.gif
gygyscafes
Votez si eu... a treia varianta. Mi-as lua ceva nou pe viitor.. dar nu stiu daca m-as incumeta sa o vand... mai degraba as da-o unei rude sa se foloseasca de ea. Ti se ofera prea putin pentru o masina care te duce unde ai nevoie repede si ieftin. blush.gif
BoR
Am votat varianta cu dusul la tara pe post de bibelou.Multumesc colegului Maskatu care va adauga si votul meu in sondaj. respekt.gif
Lupamuttley
Sincer sa fiu... mi-am propus sa o tin pana in primavara lu 2012(macar daca ma prinde sfarsitu lumii sa ma prinda intr-o alta masina.. smile.gif ),iar pana atunci sa strag bani + cat mai iau pe ea(un ticket rabla) sa ii ofer lu fratimiu si sa iau Golf 5 de la el. Asa ca am ales Varianta: 1-2 ani...
Maskatu
Pana acum, observ ca majoritatea aveti de gand sa le mai tineti 3-4 ani. Spor la itp-uri. biggrin.gif
djasu82
cu salariile pe care le da astia o sa tineti de sn multi ani.
puiu82
Am votat varianta 3.
Bafta!
Maskatu
QUOTE(djasu82 @ 20 Oct 2010, 18:36)
cu salariile pe care le da astia o sa tineti tinem de sn multi ani.
*


da da
C@talin
io vreau sa stiu ce voteaza filip icon_mrgreen.gif
Maskatu
Filip nu are super nova. biggrin.gif Oricum daca ar fi, sigur ar vota varianta ca o lasa la tara pe post de bibelou.
Lupamuttley
Sincer sa fiu de 2 luni de cand am carnetul nu am condus decat duster-ul si Supernova. Iar pe Srn,o iubesc mai mult decat pe prietena mea . Sincer fata de berlina pe care am avut-o si am dat-o la rabla,pot spune ca "noua" mea masina este mertz. Duster-ul este misto..adica un logan/sandero nou ,dar foarte (si mai mare) spatios,iar cum sunt novice mi se pare o balena in trafic. De aceea imi doresc pe viitor o solenza sau cine stie(dar sunt sigur ca va aparea) ,logan coupe :x. Asa ca inca cel putin 18-20 de luni voi fi partenerul dvs. pe acest forum!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.