Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ecometer
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Imbunatatiri - Dacia Duster
florikah
Merge asa ceva pe Duster ? E legat pe obd si foloseste CAN protocol.
Interesant e indicatorul cu leduri care-ti face o idee cat de "greu" e piciorul pe pedala de acceleratie.
Indicatorul digital e in mile pe galon si nu au versiune in km/l sau l/100 km pt ca e facut numai in USA.
Are 4 moduri printre care si consum mediu si consum instantaneu (care lipseste pe CBul de Duster)

user posted image

Pret 70 USD (ebay) fara transport.

ECOMETER

Video ECOMETER
bygy007
din ce vad este ameican , diferenta intre ei si noi este ca noi masuram viteza in Km/h si ei M/h ( mile care este egal cu 1 mila= 1,609344 km) si nu pra ai ce face ) combustibilul in galoane
asta e parerea mea , asteapta pareri si de la altii
florikah
Sectorul cu leduri iti da o indicatie f buna. De exemplu urci un deal cu pedala apasata mai tare decat tb. Ecometer iti indica rosu si reduci pana ajungi in zona verde. Asta iti da o economie de combustibil considerabila cred.


Am gasit altceva in unitati metrice dar nu are sectorul de cerc cu leduri indicatoare, pe care l-am cumparat si sper sa-l primesc in 2 zile:

Instantaneous MPG:
Instantaneous MPG is displayed constantly in this mode. (Supported Units: MPG, Km/L, L-100Km).

Trip Average MPG:
Average MPG is accumulated and displayed over multiple trips in this mode. You may reset your trip at any time. (Supported Units: MPG, Km/L, L-100Km).

Trip Dollars Consumed:
Your total dollars of gas is accumulated over multiple trips. You may reset this to zero at any time. (All worldwide currencies supported).

Additional Sensors:

In addition to the basic 3 modes, Kiwi MPG can also display the following information

Fuel Used (Gallons, Liters)
Fuel Remaining (Gallons, Liters)
Distance to Empty (Gallons, Liters)
Engine RPM
Vehicle Speed (MPH, KMH)
Coolant Temp (Fahrenheit, Celsius)
Throttle Position

user posted image

LINK
sandu_68
Sunt interesat de ecometrul cumparat de tine. Este functionabil - adaptabil pe Duster?
Doresc informatii despre produs!

4 Nov 2011, 23:32:
Te rog sa-mi spui de unde l-ai achizitionat si daca trebuie facute modificari.
Poti sa-mi trimiti si cateva fotografii ?
Squirrel
Firul discuției continuă aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.