Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Excursie la Londra la un eveniment Top Gear
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
bogdan_slz
Am auzit de dimineata la radio despre concursul asta si m-am gandit sa scriu aici pentru ca sigur sunt multi pasionati de emisiunea Top Gear care ar vrea sa-i vada live pe Clarkson, Hamond sau Stig. Asadar un post de radio are concursul asta. Trebuie sa-ti personalizezi masina original cu insemnele postului respectiv si sa incarci poza pe site-ul lor. Bine, la faza cu personalizatul ei ziceau sa scrii cu ruj pe luneta, cu frisca pe capota sau sa scrii pe oglinda numele postului de radio asa cum fac cei care-si trec acolo numarul de inmatriculare...Oricum, merge orice idee originala din cate am inteles. Eu m-as baga, dar nu prea am inspiratie. Ma ajuta cineva cu o idee? smile.gif Premiul e un weekend la Londra pentru 2 persoane si bilete la evenimentul asta Top Gear.
tribunul
Daca n-ai bani de frisca, la cati maidanezi umbla liberi pe strazi....
Merced
Pe Stig? S-au impacat intre timp? Ca la Fifth Gear nu l-am mai vazut, iar stiri din "domeniu" n-am citit.
radian
Mda, respectivul post de radio a gasit o formula interesanta sa-si faca reclama moca pe seama bizonului mioritic. E mult mai ieftin sa oferi o excursie la care sa se inghesuie o gramada de doritori sa-si transforme masinile in panouri publicitoare ambulante decat sa platesti o campanie publicitara. Solutii de criza... biggrin.gif
Ake
QUOTE(bogdan_slz @ 28 Oct 2010, 16:56)
ei ziceau sa scrii cu ruj pe luneta, cu frisca pe capota sau sa scrii pe oglinda

Azi au zis si "cu cheia pe portiera"

Mai au ceva concurs similar cu abtibilduri Kaufland. Aviz amatorilor!
A mai fost ceva la fel de cretin cu niste flori de trebuiau puse in geam. parca Maggi?

@radian.
Nu reclama (grafica) conteaza, ci campania. Tu daca vezi o masina inscriptionata cu Europa FM, schimbi automat pe acel post? Ce, la fiecare autobuz vazut pe care scrie RATB, capeti asa un imbold launtric sa te urci intr-un 335?
Vreau sa spun ca nu conteaza daca se gaseste sau nu vreun tacanit sa-si picteze masina, ei nu castiga nimic din asta, poate sa nu fie nici unul, ei tot vor castiga din promovarea agresiva a campaniei.
radian
Singurele autobuze RATB pe care le vad eu sunt la TV... biggrin.gif
Marty
Ake, la mine functioneaza perfect psihologia inversa. Imi aduc aminte ca acu' vreo zece ani era o reclama imbecila la radio, cu unu' care zicea aproape neinteligibil "ia prinzu-ntr-o cana". Si atit, nimic mai mult. A durat cel putin o luna toata chestia, luna in care reclama respectiva era repetata obsesiv la fiecare pauza de publicitate a radioului respectiv, de cite 2-3 ori. Neintelegind ce zice bou' ala, dar absolut agasat de reclama, mi-am jurat ca n-o sa cumpar niciodata produsul caruia i se facea reclama. Ulterior s-a dovedit ca era vorba de un produs Knorr, numit "Prinzul intr-o cana" si care era, de fapt o supa.
corbex
Da' tu, nimic, tot din cratita !
Markos
din punga, vrei sa zici.
bmwh548
QUOTE(corbex @ 29 Oct 2010, 18:21)
Da' tu, nimic, tot din cratita !
*



In expressor (sau cum pisici se scrie) nu merge facuta?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.