Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: De care lanturi antiderapante?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
dragoselu
Am sunat la cateva supermarket-uri sa-i intreb de lanturi antiderapante: au de doua feluri, tip scarita si tip romb. Care model ar fi mai bun atat pentru a nu uza prematur sistemul de directie si cauciucurile, dar si pentru a avea eficienta in mersul pe sosea?
De asemenea au lanturi cu zalele mai mici si mai mari.
Richelieu
Ti le recomand pe cele de la cainele lui Pilif.
dragoselu
Alea sa le agati de gatul tau!
Richelieu
Se potrivesc mai bine sub falcile traficantilor. wink.gif

31 Oct 2010, 11:15:
Recomand.
dragoselu
Richelieu, te-am adaugat la lista de ignored people. Nu stiu ce ai mai scris si nici nu ma mai intereseaza.
Richelieu
Tocmai cand voiam sa intru in afacerea cu usturoi? nu crede.gif
HUMMER H1
cele mai bune "rezistente" sunt cele in romb si cu zale cat mai groase ca alea subtirele nu apuci sa treci iarna cu ele se rup repede dar la cauciucuri si directie ca sa le placa si lor trebue stranse bine pe roata
argon
QUOTE(dragoselu @ 31 Oct 2010, 12:09)
pentru a avea eficienta in mersul pe sosea?
*



Tot vedeam tarani cu Dacii zdranganind de mama focului pe sosea cu lanturile montate si incurcand circulatia..ma intrebam ce e in capul lor.
dragoselu
Mersi mult de raspuns! Nu ai idee unde as gasi un set mai ieftinel?
kog
lanturile tip romb se prind mai bine pe roata. Dragosele te pregatesti pentru iarna din taigaua siberiana?
dragoselu
Mai ceva ca pentru taigaua siberiana! Eu zic ca va fi o iarna cu zapada multa, multa, multa si frig mult, mult, mult! Voi credeti ce vreti...
ady77
QUOTE(dragoselu @ 31 Oct 2010, 11:50)
Richelieu, te-am adaugat la lista de ignored people. Nu stiu ce ai mai scris si nici nu ma mai intereseaza.
*


Tocmai cand ar fi vrut sa fie distribuitor de ghete pe zona Scursuresti icon_mrgreen.gif
AR-18-MOS
Inainte de lanturi, te-ai gandit mai intai la cauciucuri de iarna?
dragoselu
QUOTE(AR-18-MOS @ 31 Oct 2010, 14:26)
Inainte de lanturi, te-ai gandit mai intai la cauciucuri de iarna?
*



Am cauciucuri de iarna!

31 Oct 2010, 15:18:
QUOTE(argon @ 31 Oct 2010, 13:08)
Tot vedeam  tarani cu Dacii zdranganind de mama focului pe sosea cu lanturile montate si incurcand circulatia..ma intrebam ce e in capul lor.
*



Asa vorbeste un moderator in rezerva? radmasa.gif Dar Trabant-uri nu ai vazut pe sosele? Ca eu am vazut si masini Woo care zdranganeau... blush.gif
Richelieu
Iarna trecuta multi tarani cu dacii obosite si-au pus lanturi si le zdranganeau mandri pe asfalt. Se pare ca si in iarna asta va fi la fel. sad.gif
daniM
Dar huse de roti ati avut careva?

31 Oct 2010, 16:37:
Din cate stiu husele au avantajul de a nu beli cauciucurile cand intri pe asfalt;nu stiu cum sunt pe zapada si polei?!
l@u
QUOTE(argon @ 31 Oct 2010, 13:08)
Tot vedeam  tarani cu Dacii zdranganind de mama focului pe sosea cu lanturile montate si incurcand circulatia..ma intrebam ce e in capul lor.
*




Sper ca acum dormi linistit ! wink.gif

@traficantu'.....la rusi nu gasesti ?
dragoselu
QUOTE(daniM @ 31 Oct 2010, 16:33)
Dar huse de roti ati avut careva?

<span class='edit'>31 Oct 2010, 16:37:</span>
Din cate stiu husele au avantajul de a nu beli cauciucurile cand intri pe asfalt;nu stiu cum sunt pe zapada si polei?!
*



Cica prin Norvegia sunt la moda, se autocalibreaza pe roti, nu stiu cat de bune or fi pe un strat de gheata... cred ca lanturile sunt sfinte!
tribunul
Parca in oferta din Real am vazut huse pt. iarna.
Marty
QUOTE(tribunul @ 31 Oct 2010, 16:00)
Parca in oferta din Real am vazut huse pt. iarna.
*

La husele de vara au cumva discount? nedumerire.gif
sorin1983
huse de televizor n-au?
kog
am vazut eu ceva, dar erau doar pentru monitoare
l@u
lcd sau crt ?
V a L y O
Iarna nu am avut ocazii sa pun lanturile. Cauciucurile de iarna si-au facut treaba foarte bine.
Pe mine unul m-ar interesa sa aflu cat de utila ar fi combinatia lanturi+cauciucuri de vara atunci cand mergi prin noroi, sa stiu daca si la vara le mai car prin portbagaj.
DragosP
Pentru tizu:

QUOTE(Richelieu @ 31 Oct 2010, 11:15)
Se potrivesc mai bine sub falcile traficantilor. wink.gif

<span class='edit'>31 Oct 2010, 11:15:</span>
Recomand.
*




QUOTE(Richelieu @ 31 Oct 2010, 11:52)
Tocmai cand voiam sa intru in afacerea cu usturoi? nu crede.gif
*




QUOTE(Richelieu @ 31 Oct 2010, 14:23)
Iarna trecuta multi tarani cu dacii obosite si-au pus lanturi si le zdranganeau mandri pe asfalt. Se pare ca si in iarna asta va fi la fel. sad.gif
*


dragoselu
QUOTE(DragosP @ 31 Oct 2010, 18:51)
Pentru tizu:
*



Pai si ce vrei sa fac eu? Sa-ti spun sa-ti faci datoria de moderator si sa iei niste masuri?... Ca doar nu eu am scris ineptiile alea...
Richelieu
QUOTE(sorin1983 @ 31 Oct 2010, 16:16)
huse de televizor n-au?
*


Doar mileuri.

QUOTE(dragoselu @ 31 Oct 2010, 18:01)
Ca doar nu eu am scris ineptiile alea...
*


Cred ca te referi la ineptiile cu trafic de usturoi, de tigari, taiat castile elevilor, turat masina sa sperii elevii etc.
l@u
QUOTE(dragoselu @ 31 Oct 2010, 19:01)
Pai si ce vrei sa fac eu? Sa-ti spun sa-ti faci datoria de moderator si sa iei niste masuri?...  Ca doar nu eu am scris ineptiile alea...
*


radmasa.gif alea erau sfaturi .... radmasa.gif

Alex4u
lanturi recomand pe stanga romb si pe dreapta scarita
l@u
fata sau spate....scarita radmasa.gif
Alex4u
pai nu stiu 1-2-1-2 fata/spate si sut
ady77
Alea-s vechi, nu mai e de actualitate icon_mrgreen.gif
os
Gata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.