Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebari
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
Duster 99
Dacia Duster are rotile din fabrica all seasons,adica mai trebuie sa cumpar anvelope de iarna? sad.gif Va rog foarte mult sa imi raspundeti.
caphonne
Hai mai tata vezi si tu ca am discutat la sectiune anvelope.
Uite aici ai tot ce vrei
http://www.daciaclub.ro/ANVELOPE-t180393.html
Si iti si raspund Dusterul are M-S uri din fabrica adica mud&snow adica noroi si zapada.Cu ce are daca nu dispui de alte fonduri iti faci treaba.
fansuv
Stai relax. Dusterul nu ramane in zapada. Raman 99% din masini si el nu ramane. Are garada 20 cm si 4x4. Stai foarte, foarte linistit. Te agiti absolut in van.

Altii sa-si faca grija de amenzi. Iei amenda numai daca ramai in zapada si blochezi artere principale.
SYL
QUOTE(Duster 99 @ 2 Nov 2010, 19:33)
Dacia Duster are rotile din fabrica all seasons,adica mai trebuie sa cumpar anvelope de iarna? :


Normal ar trebui sa cumperi si anvelope de iarna...Degeaba are masina 4x4, ABS, ESP+ASR, etc., o anvelopa allseasons nu poate sa faca ceea ce face una de iarna, in conditiile climatice de la noi din tara (temperaturi negative, chiar mult sub zero, zapada, gheata, etc..).
ngabyyy
radmasa.gif pui de humvee, prafosul? radmasa.gif
fansuv
ARE all seasons noi-noute. Eu unul nu as consuma banii degeaba asa de amorul artei.
SYL
Mda, mentalitate de roman; desi categoric iarna trebuie anvelope de iarna (in niciun caz allseaseon, care la iernile din RO se comporta ca unul de vara), sunt unii care o tot dau "pe aratura" ca nu e nevoie de anvelope de iarna si pe deasupra ii invata si pe altii la prostii. mad.gif
ifrimv
S-a reglementat si anvelopele all seasons.
Daca nu apare M+S pe ele, sunt considerate de vara, indiferent de profil, asa ca atentie, NU VA CALCATI PE URECHE ca toate anvelopele de la Dacia sunt pentru toate "vremurile"
Am observat ca ele au fost livrate in functie de perioada, iarna cu M+S, din primavara pana in toamna all seasons de "vara".

Poate exista cineva care poate confirma sau infirma ceea ce am scris mai sus.
CGDBZ
Cum adica all seasons de "vara" ? Nu exista all seasons de "vara" .
SYL
Cred ca @ifrimv a vrut sa spuna altceva, si anume: unele anvelope allseason sunt si M+S(mud+snow), majoritatea nu sunt si M+S (si probabil pe astea le-a numit "de vara").
Oricum, repet, in conditiile climatice din RO, o anvelopa allseason se comporta ca si una de vara, asa ca.... excl.gif
Squirrel
Un mare defect au aceste așa-zise M+S sau All-seasons: unele din ele au și ceva munți cu fulgi aplicați pe talonul anvelopei…și sunt la fel de M+S, recte All-seasons…
Cine ține la siguranța lui va lua anvelope de iarnă, cine nu sau nu-și permite va provoca șansa în iarna aceasta cu ce are.
saddan
Hai ca batem campii cu tot felul de topicuri deschise de dragul discutiei. Acest subiect a fost si este discutat pe link-ul indicat de caphonne... ce tot aberam?!
Propun inchiderea acestui topic, forever.

Cu bine tuturor

P.S. cine nu stie sa caute informatii in ariile dedicate, sa invete!
vimp
QUOTE(ifrimv @ 9 Nov 2010, 21:31)
Am observat ca ele au fost livrate in functie de perioada, iarna cu M+S, din primavara pana in toamna all seasons de "vara".

Eu am luat-o in august si am M+S
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.