Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Sistem Cabasse
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Cabasse_tronic
Vand sistem Cabasse format din 4 boxe si 4 tweetere, impecabile compatibile cu TOATE modelele renault! de la twingo la velsatis. Prindere identica cu cele originale ale masini la fel si mufele. Puterea lor este de 40W RMS (dupa spusele producatorului)
PRET : 300 lei
POZE (in ultimele poze vedeti diferentele dintre cele cabasse si cele stock, apropo e o diferenta mare la magnet. cele stock il au aproape inexistent nu atrage nici un cui) :

[attachmentid=1627669371] [attachmentid=1627669372] [attachmentid=1627669373] [attachmentid=1627669374] [attachmentid=1627669375] [attachmentid=1627669376] [attachmentid=1627669377] [attachmentid=1627669378] [attachmentid=1627669379] [attachmentid=1627669380] [attachmentid=1627669381]
Cabasse_tronic
up.
alexandrusiri
Salut.pe cat sunt boxele?tweterele cat de mari sunt in diametru?ai si filtrele?
Cabasse_tronic
daca am zis ca sunt identice la prindere cu cele originale de pe TOATE renaulturile.. pe cat pot fi:P? pe 13 desigur biggrin.gif.. tweeterele au filtre incorporate (vezi in poze bobinele alea mititile de cupru)
IRONICK
QUOTE(Cabasse_tronic @ 2 Nov 2010, 20:07)
POZE (in ultimele poze vedeti diferentele dintre cele cabasse si cele stock, apropo e o diferenta mare la magnet. cele stock il au aproape inexistent nu atrage nici un cui)
Nu atrage nici un cui pentru ca este ecranat. Diferenta de marime la difuzoare de categoria asta este zero la calitate. Conteaza doar greutatea si atat. De ani se folosesc magneti din neodym, pana si Loganul are.
Cabasse_tronic
daca tu zici asa o fi.. da o luam ca la piata , boxa stock are 100g maxim, cea de cabasse are peste 200.
stelpop
Salut! Ofer 50 de ron pentru twitere!
Cabasse_tronic
nu merci.
IRONICK
QUOTE(Cabasse_tronic @ 8 Nov 2010, 13:46)
daca tu zici asa o fi.. da o luam ca la piata , boxa stock are 100g maxim, cea de cabasse are peste 200.
*
Intradevar, la piata nu se discuta cate eforturi un producator ca sa scada greutatea unui reper/mutari de mase/sau performamte mai bune cu o greutate identica, fie el chiar si surub sau magnet de difuzor.
Cabasse_tronic
ironik : nu compari o boxa stock de carton cu una facuta de o divizie speciala de sunet din alt material.. cauta pe goagal despre cabasse si vorbim altfel.. daca am ajuns sa comparam cabasse cu blaupunkt e clar.. maine poimaine comparam sony cu bang & olufsen sau cu bosse sau de ce nu cu harman/kardon..


LE : asa cum peugeot a pus pe 407 palladine harman/kardon asa si renault a pus cabasse.. pe variantele FULL OPTION (stie fiecare in parte ce presupune full option cu adevarat)

http://www.cabasse.com/en/ fara sa fie reclama va arat siteul oficial.
hellcat
QUOTE(Cabasse_tronic @ 8 Nov 2010, 16:14)
una facuta de o divizie speciala de sunet din alt material..
*


Alt material cum ar fi...
Cabasse_tronic
polipropilena
Adi86
As fi interesat, dar din pacate nu am ce face cu 4 tweetere. Dai difuzoarele si separat, fara tweetere? mai exact ma intereseaza cele 4 difuzoare. Sunt greu de montat?

8 Nov 2010, 18:12:
Rezervate pt mine (4 boxe, 2 tweetere).

Multzam!
Cabasse_tronic
Cum zice si Adi 4 boxe si 2 tweetere sunt acontate.. mai am 2 tweetere.. (de fapt 3 tweetere si o boxa biggrin.gif )
Cabasse_tronic
2 tweetere pleaca la stelpop
2 tweetere si 4 boxe pleaca la un user de m-a sunat..

deci in concluzie s-a vandut tot sistemul si mai pun inca unu la vanzare format la fel din 4 boxe si 4 tweetere la aceeasi bani (300 lei)
mai am si un cd player cabasse tuner list (merge pe clio 2, laguna 2, megane 1 si 2 DOAR CU TUNER LIST, pentru a pune pe o masina cu update list trebuie schimbat si displayul central si am unu la vanzare la 120 lei!)
Pretul la player este de 200 lei!
Cabasse_tronic
up
variatti2000
am vb la telefon,ofer 200 ron fara sa va jignesc,de atat dispun momentan si mai platesc transportul
Cabasse_tronic
eu zic pas. sorry da nu negociez, nu atat de mult.
alinushy
cd-playeru a ajuns la mine in perfecta stare cheers.gif
Cabasse_tronic
ma bucur domnu ca esti multumit de el. sa il stapanesti sanatos!
Adi86
Am montat si eu tweeter-ele si difuzoarele fata. Diferenta nu e foarte mare, calitatea insa e mai buna, mai multa claritate. Oricum am un player beeeton care scotea foarte bine si inante. Sunt curios cand le voi monta si pe cele spate.

Per total sunt multumit!
Cabasse_tronic
pai asta presupune o boxa de calitate, claritate si bass cat sa nu strice melodia! vrei mega-bass? pui woofer. ma bucur ca esti multumit.
Cabasse_tronic
up.
Cabasse_tronic
up.
Cabasse_tronic
up.
Cabasse_tronic
up
Cabasse_tronic
up.
Cabasse_tronic
up.
Cabasse_tronic
up. sistem format din 4 boxe , 4 tweetere si cd player cabasse tuner list (sistemul merge pe clio, twingo, laguna 1 si 2, megane 1 si 2, DOAR CU TUNER LIST din fabrica)
Renawlt
ai o poza cu cd playerul ? si eventual dk stii si ce putere are ? as fi interesat d tot pachetul
Cabasse_tronic
4*22W scoate.
POZA : [attachmentid=1627686576]
Cabasse_tronic
up.
CRY 79
Playerul citeste si mp3? Al meu pe Megane este tuner list. O sa mai afiseze pe display? Pretul lui? Multumesc!
Cabasse_tronic
nu e mp3 e doar track si reda mult mai bine ca al tau. scoate pe canal 22w fata de 15w pe care ii scoate al tau. pretul e 200 lei. si da iti va afisa incontinuare pe display toate cele.
Cabasse_tronic
playerul e acontat. saptamana viitoare mai aduc unul.
sistemul de boxe cabasse isi modifica pretul :
- 4 boxe si 4 tweetere 280 lei
- 4 boxe si 2 tweetere 250 lei.
Cabasse_tronic
up.
Cabasse_tronic
up.
gustiAg
Un sistem complet 4 twitere si 4 difuzoare doresc eu.Conditia sa fie cabasse si sa nu aibe probleme .Poze?
Cabasse_tronic
poze ai pe prima pagina a topicului. nu au probleme, garantez pentru ele. si nu in ultimu rand ai PM.
gustiAg
Bogdan vezi ca vreau si cd-ul care il ai ..tot cabasse.Joia viitoare (10 Februarie )vin la Bucuresti sa imi cumpar jucariile !
Cabasse_tronic
@ gustiAg : sapt viitoare ai un Cd player cabasse, 4 boxe si 4 tweetere tot cabasse. te astept la bucuresti.
Cabasse_tronic
up. mai am un sistem de boxe disponibil la acelasi pret!
Cabasse_tronic
up.
Cabasse_tronic
up.
stoc 0 la cd playere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.