Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tabla (folie) de alama sau aluminiu
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
GoGu
Stiti unde pot gasi subiectul? (grosime 0,15 max 0,2 mm) alama sau aluminiu ? unsure.gif
Ma refer la firme (oriunde in tara).
Cib
la o tipografie care tipareste formate mai mici gasesti de 0.15
GoGu
Poti sa ma ajuti cu un nume, telefon, ceva? Avem nevoie pentru niste site (banuiesc ca la tipografii tot la asta se folosesc).
Cib
la tipografii se folosesc pe post de matrite (pozitive) la imprimare. Sunt de unica folosinta pentru ei, asa ca...
in www.afaceripoligrafice.ro gasesti multe alte adrese. da-mi un telefon si iti spun mai multe.(0723.432.102)
roxana_thomas
da, placi de aluminiu gasesti la tipografii, dar de obicei masinile de tipar offset mari lucreaza cu placi cu grosime de 0,3 mm. dimensiunea placii poate fi undeva in jur de 50 x 70 sau 70 x 100 cm. depinde de ce cantitate ai nevoie, si pentru ce. placile folosite sunt de regula perforate pe latura lunga, si sunt curbate (dupa cum stau pe cilindri).
Cib
sunt si masini care folosesc pe 0.15
cele 35 x 50 si multe rotative. Asa cum se folosesc pe 0.2,0.3,0.4 pe alte masini
roxana_thomas
da, dar eu ziceam de masini mari, offset in coli. ma rog, nu asta'i esential...
intrebarea e daca l'am ajutat pe GoGu sau nu...
Cib
rox eu lucrez in domeniul acesta de 5 ani. Am vandut placi... El are nr meu si il pot ajuta oricand.
GoGu
Multumesc mult pt. raspunsuri. Cred ca sunt pe cale de a rezolva.
Cib, daca nu reusesc iti dau un telefon.
liviu2004
Stiti vreo firma in Romania sa poata produce 1 sau 2 talere de alama ca exemplul din poze? Talerul lipsa este de la un suport de tort. Diametrul este de 26cm.
george_scala_2004
aaa caldararii ? icon_mrgreen.gif tot se ocupa ei cu cazane, tigai, tingiri...de ce n-ar face si asa ceva ?

dincolo de gluma cred ca ar trebui cautat la firmele care produc articole gospodaresti, de uz casnic.
liviu2004
Eu am gasit la producator dar intra in vacanta o luna. Mult.

Am gasit pe net si suportul intreg dar pretul este ...

http://www.leccaleccaparty.com/index1.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.