Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme in paradisul fiabilitatii BMW
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
Solon
La aia, ca la noi se stie ca BMW e flawless la orice! Tabla, roti, articulatii,putere, figuri, you name it!
Yeah right!
Arhimede
Zi-mi o defectiune comuna la seria 3!
Fan3
- coloana de directie(defect electric intern - se inlocuieste)!
unu' ai vrut...unu ti-am zis:D
Arhimede
Pe cate masini apare defectul asta? Sau mai vin prin service-urile din ro?
semit
Fan3 te referi cumva la E90?
Arhimede
QUOTE(Fan3 @ 6 Nov 2010, 17:33)
- coloana de directie(defect electric intern -  se inlocuieste)!
unu' ai vrut...unu ti-am zis:D
*



Se inlocuieste ce? Un soft ? Ca a sunat ceva de genu ca se schimba coloana de directie. Din ce am inteles era o problema cu imobilizatorul. Orice masina are probleme de genul asta. Destule chiar. E normal sa apara la masini un pic mai complexe decat cate o coaja low cost.
Fan3
la e90 m-am referit biggrin.gif vad ca si semit stie de problema asta(de fapt toata lumea stie), e90-urile din 2006 aveau problema asta.
Fata de problemele pe care le are vag-u cu passat-u B6 spre exemplu, motoarele de 3.0 tdi (si 2.7) de Audi(etc,etc...), mercedes-u cu 7 g-tronic-urile...BMW sta foarte bine la capitolul fiabilitate
parerea mea drunksinging.gif drunksinging.gif drunksinging.gif
Garett
Atunci cand vad o stire de genul asta, in care gasesc cuvintele "USA", "class-action lawsuit" deja brusc devin reticent! Americanii sunt "procesomani" notorii si cauta orice chichita care ar putea duce la un proces.
Ce ma amuza e ca la Toyota era vorba de "Unintentional acceleration" la BMW e "Unintentional deceleration", cum o dai tot nu-i bine! biggrin.gif
rtBK
pai... ma gandesc ca daca esti intr-o depasire si vine tiru din fata... nu e prea dragut sa te trezesti cu o frana de toata frumusetea laugh.gif
eugeniuz2004
asta se cheama selectie naturala. la specia „posesor bmw”.
Garett
Ca sa fiu in ton cu "specia posesor BMW": se cheama frana fara numar, fara numar! biggrin.gif
Mutzunache
Gresit, in engleza ca deh SUA, without number, without number...
St
sans numero?

Atat timp cat exista o problema si oamenii o recunosc si o rezolva nu mi se pare nimic in neregula. Beleaua e cand exista probleme si constructorul se face ca ploua.
P-A-C-O
QUOTE

The BMW Group is expanding capacity at its U.S. plant in Spartanburg, South Carolina. "To meet strong global demand for our BMW X models, we will invest a total of one billion U.S. dollars in our Spartanburg plant by 2016. This will increase annual production capacity by 50% up to 450,000 vehicles from 300,000 currently," explained Chairman of the Board of Management of BMW AG, Norbert Reithofer, at a special ceremony in Spartanburg on Friday commemorating 20 years of production in the U.S.

BMW X3, X5, X5 M, X6 and X6 M models have been manufactured so far in Spartanburg, BMW's centre of competence for X vehicles. Friday's event celebrated the start of production of the BMW X4. BMW also announced a further expansion of the X model family: The BMW X7.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.