Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Placuta numar fata pe lateral
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Alexio
As dori sa imi mut numarul de inmatriculare de pe fata-centru pe fata dreapta. Este legal sau nu?

16 Nov 2010, 01:26:
PS: nu este tocmai de imbunatatire dar prefer aspectul asa.
N E S
Nu ar trebui sa fie probleme atata timp cat numarul este in partea din fata si nu sub grila sau cine stie ce alte inventii.
WGX
de ce sa fie ilegal? cand unele modele de alfa au numarul din fata undeva in stanga smile.gif
Alexio
Si cele straine cu numar pe lateral unde il au? in stanga (sofer) sau in dreapta?
bv-08-fgm
Nu are ce problema sa fie,poti sa il pui si la parbriz pe interior.sa se vada doar din fata.
Alex4u
nu este nici o problema...doar daca vor capetele de creta sa faca exces de zel atunci comenteaza ..in rest no problem
SiloS
Chiar asa ? ...ce rost are sa ai masina simetrica ?
ArtVandelay
Masinile alea il au acolo pentru ca in mijloc nu aveau cum sa il puna, tu de ce vrei sa-ti arate masina oribil ?
C@talin
railor
Alexio
Nu prea imi place numarul pe mijloc la 1310... cel putin la modelul meu de bot...
ghitza
pai acolo are locul facut si in masca.eu zic ca sta bine acolo ca in alt loc ar arata nicicum
Alexio
Mhh oarecum mi-am revizuit parerea hmm... il las acolo unde e el...
SiloS
Bravo!
iulian'71
Si asa ai evitat oprirea ta de catre "organul zelos" de la rulala care te-ar fi luat la intrebari.
Ionut.cta
Nu inteleg de ce sa il ia ? Eu am numarul mai jos si nu mi-a zis nimeni nimic. Daca vreau il pun si pe masca..atata timp cat se vede numarul nu are ce sa imi zica..
rodi
Acolo unde este o motivatie tehnica, parerea mea este cam impartita, intre stanga sau dreapta...

Stanga - circulam pe dreapta - se vede din axa drumului .
Dreapta - radare rovignieta electronica- se vede mai bine din partea dreapta...

Acolo unde nu este o motivatie tehnica, nu se justifica amplasarea altfel decat la majoritatea autovehiculelor inmatriculate.: Din motive estetice... Mai bine omogen decat diferit... Garcel: ,,Ce ? Esti mai smecher?" smile.gif

Una importanta problema este la modelele mai veci - care mai circula - bravo lor si soferilor ! Racul fuliei... Nu mai poti sa introduci coarba ca sa invarti motrul daca numarul este amplasat mai jos.

Acolo-mai jos- este de cele mai multe ori amplasat din motive estetice...
para06
numaru trebuie pus acolo unde este pozitionat de catre producator smile.gif

iulian'71
QUOTE(Ionut.cta @ 19 Nov 2010, 10:34)
Nu inteleg de ce sa il ia ? Eu am numarul mai jos si nu mi-a zis nimeni nimic. Daca vreau il pun si pe masca..atata timp cat se vede numarul nu are ce sa imi zica..
*


Daca asa vrea "muschiul" lui de organ de control si sef de ajutor de sef de post din Cracanatii din jos. Acum un an si ceva un baiat de la mine de la serviciu care avea proiectoare montate pe bara, din acelea rotunde mari puse pe un CN4, a fost oprit in judetul Vaslui de un politai rural din cauza lor si nu l-a lasat in pace pana nu le-a dat jos explicatia lui finala fiind ca aratau urat pe masina. Tanarul de la mine avea si ITP facut cu o luna mai inainte cu ele pe masina.
Mai e ceva nici ITP-ul nu ti-l da cu numarul montat in alta parte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.