Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Logan 1.5 - doar de la prim proprietar
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
hordy
Cum spune și titlul cumpăr un Logan pe motorină 1.5

Vreau să fie doar de la prim proprietar cu istoric complet, carte de service și dacă e posibil facturi care să dovedească eventualele schimburi.
Vreau să aibă maxim 100 000 km. Să nu fi fost taxi și fără mașini lovite și reparate.

Aștept oferte și rog cei care vor doar să comenteze cerințele mele să se abțină. Consider că am făcut o cerere destul de serioasă.
mahamann
istoric complet, carte service, facturi care sa dovedeaszca schimburile si sa aiba si 10000km??? sa schimbi ce in 10000km, cate revizii poti sa faci in 10000? specifica ce an vrei .... poate vrei sa zici 100000km ceea ce ar explica unele din cerintele tale legate de carte service etc...
hordy
Ai dreptate, am scris greșit. Îmi cer scuze, am dat edit. Anul nu mă interesează exagerat de mult atâta timp cât e de la prim proprietar. Maxim 100 000 de km. Aștept oferte
gabyy
un logan 2006 primul proprietar fara evenimente carte tenica la zi, fra probleme, cat se ofera??
hordy
Detaliază puțin. Nr kilometrii, ultima revizie, ultimul schimb de distribuție. Și bineînțeles dacă are ori ba servo și geamuri față.
hordy
Aștept oferte
taxi4you
m-ai gasit...laureat 1,5 dci 2006 fabricatie.nu are nici macar un colt de bara "julit",se incadreaza solicitarilor tale. .albastru egee.
hordy
Nu te-am găsit, al tău e puțin mai fugărit decât caut eu. Maxim 100 000. Oricum merci de ofertă.
Încă aștept și sunt dispus la negocieri
taxi4you
mai nou asa se spune cand nu ai cu ce ...scuze de doi bani,recunoaste ce mi-ai spus la tel ca nu ai suma pe care ti-am cerut-o eu 3800 euro,ai vrut undeva la 3400.
nu esti parolist.
exact cand ai postat stirea respectiva mi-ai spus ca faci rost de toti banii si in schimb ma lovesti pe la spate...
noi vorbim un lucru la tel si tu postezi in topic,nu reprezinti garantie pentru mine.
trebuia sa discutam toata tranzactia pe topic...nu franturi.
rog frumos un administrator sa stearga discutiile mele cu acest asazis cumparator,a incalcat regula nr.1 confidentialitatea!(rog sa nu considerati ca ofensa dar m-a deranjat ptr ca nu este om de cuvant si pentru a iesi in topic la suprafata a venit cu acest comentariu...avem si pm,corect???clar ca a vrut sa se afirme pe obrazul altora)
inca o data va multumesc de intelegere.
hordy
Cred că mă confunzi prietene. Eu sunt cel căruia i-ai zis că o dai cu 150 de milioane. Eu nu am zis nimic de preț. Eu sunt cel care îți spunea că singura problemă e că nu am cum să ajung la tine și ai zis că nu ar fi o problemă că ai să vii tu cu mașina dacă e (credeam că ești din Mureș pentru că ai căutat ceva vopsitori prin zonă). Eu sunt cel căruia i-ai zis că mașina nu are mai mult de 100 de mii pe privat dar la telefon ai zis că are 130 de mii. Eu sunt cel căruia i-ai zis te-a amuzat că la fix 100 de mii ai schimbat turbo și că alte probleme nu ai mai avut deloc cu ea (citisem pe forum ceva de servo). Tot mie mi-ai spus că mașina o folosește de ceva vreme tatăl tău. Te rog să te gândești mai bine că mă confunzi wink.gif

P.S. discuția telefonică am avut-o noi doi de circa 3 săptămâni. Niciodată nu am vorbit de negocieri de preț cu tine ci pur și simplu de mașină. Că ai luat-o de la țiriac auto rulate, că ți-au făcut ceva discount. Nu știu de ce te simți așa atacat. Revino-ți
taxi4you
salut!
ma amuza un singur lucru...vrei sa te scoti in continuare cu orice mijloace,apelezi la orice motive de a tachina pe cineva...nu iti voi da curs.
ai uitat sa specifici ca masina mea este un tractor,ca este praf ca masina.
si o sa mai scriu un lucru...multi logan-isti cred ca s-au confruntat cu o problema din constructia logan-ului si anume ca firele de la servo se reteaza in timp prin natura constructiei si nu sti sa le legi fara o schema in prealabil,acolo intalnim doua fire roz identice si un fir portocaliu.Sa-i dea Bunul Dumnezeu sanatate Domnului din Buzau care repara servo,a fost bun si mi-a explicat telefonic cum se leaga firele la loc si mi-a spus ca nu sunt primul cu o astfel de problema!
Crezi ca este un motiv sa te certi cu mine???!
nu s-au terminat masinile la mine si nici nu au inceput la tine te rog sa respecti anumite conduite omenesti si ca discutie daca erai si tu mai atent observai ca am doua masini si ti-am facut oferta la una dintre ele,care se apropia de suma ta,respectiv de cerintele tale.
totusi avem pm.
bafta la cumparare! te rog nu ma mai pomeni in topic.
oricum am gresit cand m-am bagat in seama cu tine,uita-te mai bine sa vezi cine a cautat vopsitor,eu decat am comentat in acel topic...fii mai atent pe viitor sa nu mai comiti imprudente,inclusiv fii mai atent ce vorbesti si la telefon.Eu am o reputatie si nu doresc sa mi-o srtici din neatentie,aici suntem ca pe o tava...suntem cititi si de prieteni si de dusmani,sa dam dovada de clasa...de stil.puteai sa ma suni sa iti spui parerea sau sa imi trimeti un pm...ai vrut sa-ti dai importanta pe topic sa pari un dur,un om care da flit life ,lucrul asta m-a deranjat...nu masina mea,oricum eu pirdeam la ea tot 15 000 lei cat ai fi dat tu pe ea...deci cine este in masura sa fie deranjat...ai pierdut vreodata 15 000lei la o masina doar ca ai intretinut-o,nu ai lovit-o,decat ai exploatat-o???nu-ti doresc sa pierzi cat pierd eu la masinile mele...
Rog sa fiu iertat de moderatorii forum-ului si sa imi stergeti toate cele asternute in acest topic...am gresit cand am scris aici,am crezut ca toti oamenii sunt ca mine...ca pastreaza o confidentialitate,ca putem vorbi deschis fara sa fim improscati in obraz...vorbim la telefon dupa care postam in topic...de ce???sa ne dam importanta???
inca odata multumiri si bafta la toata lumea!!!
argon
QUOTE(taxi4you @ 30 Nov 2010, 11:58)
m-ai gasit...laureat 1,5 dci 2006 fabricatie.nu are nici macar un colt de bara "julit"
*



e normal dupa ce-i dai jos colantarea galbena mellow.gif
taxi4you
ARGON
te-a intrebat cineva ceva???
am mai citit de tine si am avut o parere bunicica.Daca aveam ceva de ascuns nu puneam imaginea respectiva cu bicorpul,Ma cunosti de undeva???personal ma refer,nu citind.Calmeaza-te si vorbeste cand esti intrebat,aici se cumpara masini si se vand,nu este la jurnal,cafenea sau cum vrei sa ii spui.

14 Dec 2010, 13:49:
daca imi puneam o imagine cu o tipa eram pe invers???

14 Dec 2010, 15:18:
sunt mai sugestiv acum argon,cu noua mea infatisare?
multumesc moderatorilor de intelegere!
hordy
Băi înțelege că nu cu mine ai vorbit de 3800 / 3400. Ce nu înțelegi ? Eu am vorbit cu tine în urmă cu 3...4 săptămâni. Mai sus ai spus că am scris replica imediat după ce ți-am spus că dacă strâng toți banii de sun. Ce nu înțelegi că nu cu mine ai vorbit la telefon acum câteva zile ?

Eu ți-am spus de ce nu îmi trebuie mașina ta. La fel de bine puteam să spun că nu mi-o trebuie pentru că e albastră și eu vreau turcoaz.

Și poate că are dreptate ARGON.

L.E. prietene eu te-am sunat și azi dar mi-a spus taicăt-o că dormi. Înțelege doar că eu nu am nici o treabă cu tine. Tu jignești când spui că eu caut mașină moca și că ți-am zis că nu am decât 3400 și rahaturi deastea. Nu încerca să pari cine nu ești. Mulți au cumpărat loganurile de noi cu 7 - 8 mii și acum le dau cu 3500. Asta e economia de piață.
taxi4you
1.NU jignesc pe nimeni,pe tine niciatat pentru ca nu te cunosc si nu pot face afirmatii gratuite,dar sunteti multi care mergeti pana in extrema si mizati ca este criza si ca daca ne vindem masinile o vindem de saracie!
Eu o vand pentru ca vreau un S 350 de 18 000...euro,nu km.
vreau sa colantez si un S 350 sa-l vand nejulit dupa aceea!
2.DE ce ai sunat astazi?sa-mi dai replica telefonic?...asa trebuia de prima oara,nu sa vi cu afirmatii fugarite.sau puteai sa spui ca acum ca nu-ti place culoarea.
stiu perfect ce am vb la tel. stiu si ca nu aveai semnal bun si d'abea ne-am inteles.Si ai spus"nu am acum toti banii,urmeaza sa mai iau saptamana viitoare niste bani".
P.S.scuza-ma ca m-am bagat in seama cu tine!Considera ca sunt un mojic si nu merit atentie din partea ta.viata este destul de grea,nu trebuie sa o mai ingreunam si noi.
BAFTA la toata lumea si te rog considera ce vrei tu,eu nu voi mai raspunde pe acest topic...considera ca ai dreptate,insa sunt si altii care citesc si gandesc la rece,fiind in afara problemei.
multumesc tuturor de intelegere,un AN NOU FERICIT,LA MULTI ANI!
hordy
Ok sărbători faine, iar ai înțeles ce ai vrut tu cu culoarea.
Sărbători faine și up ... încă cumpăr.

Cum spuneam și mai devreme stau prost cu programul, doar duminica pot face eventualele deplasări după mașină. Aștept oferte
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.