Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Cauciucuri iarna Fulda 205/55/16
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
merqry
Salutare ,

Am niste cauciucuri in plus de megane pe dimnesiunile 205/55/R16

Ele au cost 13 milioane anul trecut si au fost folosite doar 1-2 luni iarna trecuta care a fost usoara

Se vand cu pretul de 600 ron (4 bucati imaculate) ...Din februarie au fost mentinute in punga si date cu silicon ..deci sunt mentinute in conditii optime..Atasez si poze
IonChinezu
salut sunt eu interesat ! lasa-mi un mesaj cu id-ul tau !
merqry
Done
suzu
mai este valabil?
merqry
QUOTE(suzu @ 28 Nov 2010, 08:41)
mai este valabil?
*



Salut,

M-a rugat cineva sa le rezerv pana in data de 2.12 joi..Daca nu primesc nici un telefon pana atunci este valabil
merqry
Valabile..Nu am primit telefonul asteptat
merqry
UP
merqry
Up. Valabil
merqry
Sunt valabile din nou..Am facut deja 2 rezervari care nu s-au concretizat..nu mai rezerv..Ele sunt puse de vanzare pentru cine ajunge mai repede la ele
merqry
Cauciucurile sunt fulda kristall dot 2307
mars
Deci sunt fabricate in iunie 2007 si tu abia in 2009 le-ai cumparat?

Unele noi arata asa:

http://interopony.info/images/opony/500/kristallmontero2.jpg

si au cam 8 mm de "carnita".

Sigur au numai doua luni de rulare? Sau doua ierni?
merqry
Nu le-am cumparat eu ..au venit cu noua masina..ma gandeam eu ca sunt si neincrezatori ca tine si din acest motiv am si plan de rezerva ce inseamna factura facuta la cumparare deoarece masina a fost pe firma....

Cauciucurile intra la oferta cu telefonul de pe okazii care las la negociere:

http://www.okazii.ro/catalog/45555294/sony...995-okazie.html


merqry
OK poze cand ajung acasa undeva mai pe seara

<span class='edit'>12 Dec 2010, 19:12:</span>
Prima poza


In poza a 2-a se vede si acel semn de uzura al cauciucului care este minim smile.gif
mars
Exact asta zic si eu. Sunt uzate pana la nivelul la care nu mai pot fi considerate de iarna. Unele marci de anvelope parca mai au si niste dungi de vopsea ca si martori de uzura, astea au acele semne.

Daca lamelele acelea nu mai au o anumita adancime, nu se mai "deschid" cand ating solul si anvelopele nu mai au aceleasi caracteristici ca unele de iarna. Vedeti link, punctul 7:

http://www.gammis.ro/index.php?option=com_...id=45&Itemid=74
merqry
Multumesc tuturor pentru raspuns in schimb din cate vad sunt oameni care sunt pusi numai pe carcoteala...sau pentru a submina piata sa scada pretul in general a cauciucurilor...Nu vreau sa intru in aceasta polemica pentru ce nu s-ar termina discutia vreodata..

Ca o concluzie , cacuciucurile sunt mud + snow si pana la semnul de uzura mai este destul de mult si nu cred ca semnul de uzura este pentru folosirea lor pe timp de vara (asta chiar a fost cea mai tare prostie pe care am auzit-o..sa puna pe caucuri de iarna semne de uzura pentru vara).Ele sunt foarte bune si daca nu le-as fi avut pe ale mele sigur le-as fi montat pe acestea..In rest o saptamana usoara va doresc.In continuare valabile
merqry
Ok sa inteleg ca va referiti la asta?


Am facut o poza din fata si una din lateral.sa vedem.astept parerea " expertilor"

ATENTIE LA REGULAMENTUL ACESTEI SECTIUNI
merqry
Am facut poze cu semnul de uzura dupa mijlocul cauciucului si dupa margine..La amindoua se vede klar ca mai este de mers cu ele
merqry
up
merqry
Up
Renaultouille
mai sunt valabile? lasa-mi un mesaj cu un nr de telefon. cand se pot vedea?
merqry
QUOTE(Renaultouille @ 17 Dec 2010, 17:28)
mai sunt valabile? lasa-mi un mesaj cu un nr de telefon. cand se pot vedea?
*




Salut,, ai pm


UP
merqry
La promotie cu telefonul dupa okazii.nimeni..Cadou de craciun ieftin
merqry
Vine craciunul .Intra la oferta 550...cu telefonul la 800..Nimeni>
merqry
UP
adrian.petrov
Salutare,
Prietene nu te mai supara atat , ca explicatiile si pozele pe care le-ai pus pana acum pe acest post sunt mai mult decat edificatoare.
Te cred pe cuvant - cauciucurile au o uzura de o iarna - indiferent de de zice lumea, cine si le va dori; va aprecia acest lucru.
Nu le mai rezerva; mergi pe pricipiul vazut-placut-luat si primul venit primul servit- vezi cu ce oameni suciti avem de-a face azi .
Spor la vanzare.
Sarbatori fericite !!! cheers.gif
Adrian
merqry
Multumesc Frumos..


Un an nou fericit si pentru tine..

29 Dec 2010, 13:22:
QUOTE(adrian.petrov @ 27 Dec 2010, 15:30)
Salutare,
  Prietene nu te mai supara atat , ca explicatiile si pozele pe care le-ai pus pana acum pe acest post sunt mai mult decat edificatoare.
Te cred pe cuvant - cauciucurile au o uzura de o iarna - indiferent de de zice lumea, cine si  le va dori; va aprecia acest lucru.
Nu le mai rezerva; mergi pe pricipiul vazut-placut-luat si primul venit primul servit- vezi cu ce oameni suciti avem de-a face azi .
Spor la vanzare.
Sarbatori fericite !!! cheers.gif
Adrian
*




Adrian daca ajungi prin Ploiesti ai o bere de la mine smile.gif Pentru gura aurita

S-au vandut cauciucurile.Se poate inchide..Multumesc Forumului

30 Dec 2010, 00:44:
up
merqry
S-au vandut Se poate inchide,

Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.