Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] renault laguna 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
cf09dsm
revin cu un nou anunt (cel vechi a disparut de pe forum unsure.gif )
renault laguna 2 facelift model 2005 (e cel din semnatura... revin cu poze cand ajung acasa)
139000 km
1.9dci 110 cp
singur proprietar in tara
inmatriculat pe ro 08.2008
fara accidente
impecabil estetic si functional
medie de 6,4 pe ultimii 4000 km
revizii facute la timp cu carte service si numai la reprezentanta
kit distributie schimbat la 118000
frane si suspensii schimbate la 130000 (mai mergeau dar erau la 45-55% )
cauciucuri de iarna noi (3000 km) pe fata si de 3 ani pe spate (inca foarte bune si alea)
e modelul autentique cu clima manuala , geamuri electrice fata senzori presiune roti
geamuri fumurii fata spate omologate , itp pana in 2012
pret 6700 euro neg
motivul vanzarii : am cumparat o laguna 3 2008 un pic mai dotata si mai aratoasa smile.gif
am si roti de vara pe 16 jante aluminiu inele pt renault si pt ford 5*108 cauciucuri foarte bune michelin 205/55/r16 pret 350 euro neg
sau tot la 6900
se poate vedea si in parcarea polus (cluj-napoca) la santu vehicule ocazie http://acasa.mobile.ro/home/showDetails.ht...hicleType=false


pozele promise:
cf09dsm
up
cf09dsm
up mad.gif
cret29
...
cf09dsm
up
cf09dsm
rugaciune.gif macar intrati... ziceti ca e frumos/urat, ieftin/scump.....
Simy
5 sau 6 trepte?
Yutcaru
Masina e frumoasa,si bafta sa o vinzi cat mai repede.Daca era benzinara ma gandeam eu sa o cumpar,dar e diesel,si nu ma incanta deloc versiunea DCI.

Bafta!
cf09dsm
e frumoasa stiu... multumesc de apreciere
e in 6 trepte (nu stiu sa existe in 5 la l2)
revin cu poze la rotile de vara daca e cineva interesat...
up si laguna si rotile



ce se vede cu creta pe roti nu sunt defecte ci am insemnat eu sa stiu care e dreapta fata care e stanga etc
si apoi am lipid etichete pe jenti sa nu incurc... apoi am luat laguna3... si iata ca sunt la vanzare!
schimb un pic si la roti pretul : 300 euro sau 240 fara cauciucuri
Renawlt
ofer 5000 euro :-??
cf09dsm
up... am zis negociabil... dar nici chiar asa!
cf09dsm
up din nou
rotile se vand si separat numai jantele ca oricum am nevoie de cauciucuri de vara
eventual daca are cineva jante pt laguna 3 la schimb ar fi ideal (5*114,3 din cate am inteles)
Renawlt
ai zis sa intram macar sa ne dam cu parerea:) oricum oferta mea ramane valabila.. tongue.gif bafta la vanzare
cf09dsm
up... valabil
cf09dsm
up
cf09dsm
sus din nou
cf09dsm
....
cf09dsm
valabil tot
cf09dsm
....
B_i_t_z_a
E frumoasa masina, si taicameu detine una...dar fara suparare vreau sa iti spun ca pretul este cam piperat tinand cont de nivelul de echipare al masinii.Bafta la vanzare!
mars
Ce eroare are la airbag?
cf09dsm
am pus testerul e ea si a gasit ceva eroare la cablaj airbag pe partea dreapta
cei de la renault au zis ca trebuie desfacuta tapiteria sa ajunga la cablaj si nu i-am lasat
un prieten (de fapt mai multi detinatori de renault laguna si megane) a zis ca e o mufa undeva sub scaun si trebuie un pic zgaltaita ... eu nu am gasit-o dar tind sa-i cred fiindca o data cand am dat scaunul tare in spate a disparut eroarea... dupa o zi insa a revenit
referitor la pret... nu cred ca e piperat eu stiu mai bine cat am ingrijit-o cat am bagat in ea, e tinuta in garaj etc... poate ai dreptate dar deocamdata nu ma lasa inima sa o dau mai ieftin
R19/16v
Mufa de sub scaun e una, cortina e alta.
cf09dsm
adica?
mufa nu e de la airbag?
si daca e o problema la mufa de la airbag nu da eroare in bord?
oricum sunt dispus sa merg cu eventualul cumparator in service sa vada ce e cu eroarea sau orice alta testare respectiv sa vada istoricul masinii eventual istoricul la asigurari sau orice altceva
nu ascund vreun accident daca asta se insinueaza...
sper ca raspunsul acesta nu se considera up... ca am mai luat un avertisment smile.gif
R19/16v
Mufa de la scaun este fie de la senzorul de pozitie al scaunului, fie de la airbagul lateral.
Airbagul cortina are mufa in montantul A.
Nu insinuez nimic, nu am niciun interes in sensul asta. Spuneam doar ca prietenii tai stiu ceva, dar nu are legatura cu problema ta.
cf09dsm
si eu nu asta ziceam? (airbag dreapta... adica lateral...)
si atunci... de la ce sa fie aprins martorul?
in calculator la renault le dadea eraorea pe cablaj dreapta ceva legat de ohm, impedanta... alte chestii care ma depasesc (am facut matematica dar m-am ferit de fizica ca de dracu... smile.gif)
R19/16v
Cortina iti protejeaza capul, airbagul lateral iti protejeaza toracele.
cf09dsm
up
cf09dsm
up dar 48 de ore in stand by (posibil cumparator)
cf09dsm
vanduta!
cu tot cu roti la 6700 euro
sa fie fericit baiatul care a luat-o si sa faca cat mai multi km fara probleme
va fi un nou renoist la cluj (l-am convins sa lase nemtoaicele pe frantuzoaice!
se poate inchide topicul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.