Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
catalin7070
Lada 1500 fabricatie 1978, stare impecabila, sub 80.000 reali, tinuta in garaj plus multe piese schimb noi.
Pret 3500 lei fix.
Tel: 0726 891 762
catalin7070
up!
sharker
pune si tu niste poze......
phara
da niste poze sunt indicate... mai ales pozele detaliate smile.gif (astept si eu pozele)
catalin7070
si fotografiile

Lada are acum 82.000 km iar pretul este fix 3500, cu multe piese noi.
Pretul este in lei!

8 Dec 2010, 10:03:
up
fara roti
e la vopsea originala? toata?
catalin7070
ca din URSS smile.gif
IRONICK
Cat de bine poate sa arate! wub.gif
sorin1983
Sincer in locul unei dacii as lua-o fara sa ma gandesc:) E super... si ai si tractiune spate biggrin.gif
Ionut_Nedelcu
Frumoasă mașinuță

IRONICK
QUOTE(sorin1983 @ 8 Dec 2010, 17:06)
Sincer in locul unei dacii as lua-o fara sa ma gandesc:)
Destul de mare diferenta ca sa merite comparatie.
QUOTE(sorin1983 @ 8 Dec 2010, 17:06)
ai si tractiune spate biggrin.gif
Cine a invatat sa conduca pe asa ceva, acum nu fuge de propulsie, din contra.
twinbubu
Superba masina,sincere felicitari si cred ca mai castigat esti daca nu o vinzi decat daca o vinzi.
Iti urez bafta oricum si scuze de offtopic
greenpeace
de exceptie ! felicitari pentru intretinere ... chiar ma gandesc serios la masina ta. imi place mult.
dodox
E superba! wub.gif

Un UP si de la mine.
Victorine
Arata extraordinar! Ceva date tehnice? Putere, consum, taxe...
bolidu
Am avut ocazia sa conduc un astefel de examplar ... senzatia unica, tanc ba baiatule nu se torsioneaza neam si cand bagi talpa in a I a si sa fi si singur in masina patineaza de rupe...

Felicitari pt. masina ! Pacat ca nu o pastrezi ! Mai rar asa ceva !
catalin7070
Multumesc pentru aprecieri!
Masina are ITP 2012, Rovigneta oct 2011, RCA, consum 8%, toate suruburile, piulitele si capacele din compartimentul motor cromate.
Radiocasetofon clasic, alarma, sirena, trompete, antena electrica.
UltraDrive
SU-PER-BA ! wub.gif
N-am putut sa ma abtin. smile.gif
Sper sa isi gaseasca un proprietar care sa o aprecieze la justa ei valoare, nu un "gheorghe" sa isi bata joc de ea.

P.S. - are cumva autocolant pe bord ce imita lemnul sau asa este de la mama ei ?
(nu huliti, nu m-am dat cu asa ceva si eram curios)
Laika
Extraordinara masinuta sofer4.gif Sun foarte curios cum merge, cum te simti in ea big_wheel.gif
Merita un UPPPPP si de la mine.
victor.vajoi
Am un prieten care are o Lada 1200. Merge incredibil. Niste masini adevarate. Parerea mea e la fel, sa nu o vinzi.
dragoselu
wub.gif Tine-o pentru tine! Nu o da!
Victoras2001
aplauze.gif
De copil am admirat masina asta. Imi placea mult. Mai mult ca 1200, "ca avea ceasul rotund si semnalizatoare duble." tongue.gif Apoi mi-am dezvoltat cultul pentru ele in Basarabia, printre Jiguliuri. Da tot asta-mi place mai mult.
BoR
Am avut o astfel de masina in familie timp de 23 de ani,cu amintiri placute legate de aceasta.Pe ea am invatat sa conduc.Sunt masini foarte robuste.
Asa cum spun si colegii,felicitari proprietarului care a intretinut-o foarte bine.Daca intr-adevar nu o mai poate pastra,ar fi pacat sa nu ajunga la un pasionat.Succes la vanzare!
surube
rolleyes.gif Maiii e buna masinuta dar .... consuma multa benzina pentru cei 75 CP ai ei .... peste 90km/h consuma si 13 % sad.gif
catalin7070
Multumesc pentru parerile voastre!
Eu mai am alte 3 masini si nu am spatiu.
Parintii au avut Dacia, daca aveau Lada sigur ii faceam loc undeva.
Masina este pentru un pasionat nu pentru folosinta la servici, iar la viteza de 75 km/h consuma 8%.
Sper ca un pasionat ce are un garaj si va cumpara masina pentru duminicile insorite realizeaza ca nu viteza ii trebuie.
Ca orice masina cu 4 trepte de viteza dupa 70 km/h consumul poate creste.
Dealtfel pretul este cel putin justificat avand in vedere ca masina are nevoie doar de husa si garaj smile.gif pentru cel putin 15-25 ani de acum inainte!
sorin1983
dar astea 1500 nu aveau cutie in 5? ca fapt divers intreb ca masina a devenit atractie smile.gif
surube
unsure.gif Nu aveau in 5 trepte ...... au avut totdeauna in 4 sad.gif
victor.vajoi
QUOTE(surube @ 9 Dec 2010, 17:51)
rolleyes.gif Maiii e buna masinuta dar .... consuma multa benzina pentru cei 75 CP ai ei .... peste 90km/h consuma si 13 %  sad.gif
*




Ai ramane surpins sa sti cat de putin consuma. Daca sti sa le si reglezi carb. scoti consum neasteptat de bun.
surube
rolleyes.gif Cumpar o tu si regleaz o .... sa vedem ce consum obtii unsure.gif .E o masina instabila din punct de vedere al consumului si se deregleaza mai mereu .... deaia e privita strict ca si masina de colectionar laugh.gif
catalin7070
Ha ha ha
Arata-mi fotografii cu masina ta!
om_bland
Up ! Masina merita sa ajunga pe mana cuiva care este pasionat ! Insa sa nu va ganditi ca masina este a lui catalin7070 smile.gif , el se ocupa doar cu vanzarea de masini
catalin7070
As putea sa spun ca ajut doar!
Si sper ca nu esti unul din bufonii ce scriu pe topicul regilor si reginelor ce detin suprematia ...
77licu
QUOTE(UltraDrive @ 9 Dec 2010, 00:27)

P.S. - are cumva autocolant pe bord ce imita lemnul sau asa este de la mama ei ?

*


Așa e de la mama ei,e un autocolant ce imită lemnul.
Prima mea mașină a fost tot una din 78.scârț la plecare de pe loc,becuri roșii în portiere,căldură de se topeau bocancii,scaune/banchete super dar și consum măricel(carb dublu dereglat),zgomotoasă la viteze 'mari',mecanici rari.da și-a făcut treaba... r.i.p.
Se poate pune cv în 5 trepte de la modelele 2104,2105,2107.asta de se vinde e model 2103.

Spor la vânzare.
crysti_dcm
UN UUUPPP DE LA MINE PT PROPIETR MASINA ARATA SUPERB SE VEDE CA A FOST INGRIJITA.SPER SA AJUNGA PE MANA UNUIA CARE SA O INGRIJEASCA LA FEL DE BINE biggrin.gif
catalin7070
Autoturism salvat! smile.gif
Multumesc! Se poate inchide.
Fratzica
l-a luat cineva de pe forum? Daca da, cine?
catalin7070
Masina a ajuns in Bucuresti la un domn pasionat ce a avut Lada inca din 1979.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.