Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Usi infundate
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Marius Adrian
Saluatre, am si eu o problema si anume cineva mi-a lovit masina in parcare si a infundat ambele usi, fata spate, chiar pe dunga aceea de la mijloc. Intrebarea este daca se merita sa incerc sa le repar pe astea, daca mai merg indreptate si cam cat costa la un tinichigiu bun care sa nu puna prea mult chit, sau sa schimb fetele de usi? Multumesc anticipat! Salutare.
tao13
salut.aceiasi problema am avut-o si eu acum 3 ani.ca sa se apuce un tinichigiu cat de bun ar fi el,iti sare vopseaua acolo pe dunga(aici e beleaua).deci decat sa te apuci sa le bati si sa pui chitfa ca mine. eu am pus niste banda d-aia din targ pe mijlocul masinii si am scapat de indoituri.acum bineinteles daca vrei sa vopsesti usile orice meserias ti le face fara mult chit.dar nu cred ca merita vopsite.
Marius Adrian
Deci imi recomanzi sa iau fete de usi?
tao13
nuuuuuuuuuuuuuu.nu poti sa pui o poza cu ele?eu zic sa iei niste banda din targ mai lata sau mai subtire(depinde cum iti place) si o pui pe dunga(deasupra sau dedesubt) depinde unde ai lovitura.
Marius Adrian
Deci poze nu am cum sa pun pentru ca nu am cu ce sa le fac. Masina este lovita pe lungime, pe dunga de pe usi, dar pe o latime cam de 20-25 cm.
tao13
atunci nu ai ce face decat sa indrepti sa bagi chit si sa o vopsesti.
Marius Adrian
Pai tocmai asta este problema ca nu vreau sa bag chit. Am gasit fete de usi de Pitesti din acelea negre cu tabla groasa. Iau din aea si le pun. Are cineva idee cam cat ma costa sa monatul si vopsitul la tinichigiu? Sau stiti un tinichigiu ieftin si bun prin Bucuresti? Multumesc anticipat!
Ciumonk
EFTIN dar si BUN?astea doua nu prea merg impreuna.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.