Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Becuri H4 Racing R fast
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
AleCSaNNNdER.
Azi mi-am achizitionat un set de becuri H4 12V 60/55W Racing R fast , si am o problema cu unul dintre becuri pe faza lunga nu se aprinde dar daca il lovesc putin se aprinde....dar ma gandesc ca il pun asa cum am luat o groapa ceva s-a stins care ar fi problema !?
einstein1984
Faptul ca sunt niste chinezarii imputite cu care n-o sa vezi nimic chiar daca se aprind? Un osram sau philips n-ai fi luat, ca la aceiasi bani nu aveau cuvinte ca racing sau fast in denumire dar erau becuri care functioneaza si asigura si vizibilitate ok.
krapcarasu
niste facaturi, scrie 'xenon' pe ele
ghitza
nici nu le-a luat bine ca deja are probleme cu ele,penale
IntensBurnE
H1Contrast Narva 12V/55W .....raport pret calitate bune.
am avut si eu pe masina. wink.gif
AleCSaNNNdER.
Dar merg astea de 60/55w pe dacie fara nicun releu , becurile vechii erau 40/45w parca ? astept raspuns
Alexio
Iti arat eu Philipsuri ultravision la 45W care fac mai multa lumina ca alea de 60W... uite-te la claritate,calitate nu numai la putere... W=putere nu intensitate ...
sorin1983
ai filamentul intrerupt.
AleCSaNNNdER.
QUOTE(Alexio @ 4 Dec 2010, 10:06)
Iti arat eu Philipsuri ultravision la 45W care fac mai multa lumina ca alea de 60W... uite-te la claritate,calitate nu numai la putere... W=putere nu intensitate ...
*


La ce pret sunt astea despre care vorbesti u!?
AleCSaNNNdER.
QUOTE(Muttley @ 4 Dec 2010, 14:12)


Am citit pe acolo si tot nu m-am lamurit unii pun relee si pe bec de 60/55W esti bine sau merge si fara , dacia mea este din 2002 si am proiectoare si cred ca am niste relee siemens dar nush daca sunt legate si pt faza lunga faza scurta o sa revin cu niste poze daca e !
crick
QUOTE(AleCSaNNNdER. @ 3 Dec 2010, 19:55)
Azi mi-am achizitionat un set de becuri  H4 12V 60/55W Racing R fast , si am o problema cu unul dintre becuri pe faza lunga nu se aprinde dar daca il lovesc putin se aprinde....dar ma gandesc ca il pun asa cum am luat o groapa ceva s-a stins care ar fi problema !?
*


Acolo unde filamentul este prins de terminalul(sarma)care iese afara din balon nu face bine contact(2 metale diferite).Atunci cand se aprinde ,lasa-l un timp aprins ,cine stie,poate,poate...
C a t a l i n
Releele Siemens sunt de la injecție. Dacă nu te pricepi, nu te băga...
AleCSaNNNdER.
QUOTE(C a t a l i n @ 4 Dec 2010, 16:40)
Releele Siemens sunt de la injecție. Dacă nu te pricepi, nu te băga...
*



Poi ma gandeam ca sunt de la proiectoare sad.gif scuze sad.gif nu prea ma pricep de aia cer sfaturi aici:(
SiloS
Cum sa iti pui pe masina becuri RACING ? laugh.gif
anndi
Am avut si eu si cand erau aprise tragea masina de nu era adevarat. Ciudat ca a scazut si consumul de carburant.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.