Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ploi Ninsori Stergatoare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
xrt3xrt3
Am condus timp de un an de zile un renault, era al firmei la care lucram, ei bine in primele doua-3 luni am avut in borcanasul de la stergatoare lichid de spalare de un anume tip, dupa ce s-a terminat am cumparat eu un altul apoi am folosit pe timpul verii chiar apa cu sapun... si altele... ideeea e ca dupa ce s-a terminat primul lichid parca apa statea maimult pe parbriz.... stergatoarele nu o mai stergeau asa bine... apa era mai imprastiata... parca la inceput ajungea picatura pe parbriz si tot curgea .... ceva de gen cum arata astia aici...

http://www.rainx.com/repel/video.aspx

zicetimi, ati intalnit situatia asta? exista ceva solutie speciala de bagat in lichidul de parbriz?
ah, pt gurile rele... nu le fac reclama alora... se poate deduce din simplul fapt ca nu au desfacere decat in state..
Alex4u
da functioneaza cu rain x


4 Dec 2010, 13:50:
xrt3xrt3
stai putin ca tocmai am zis ca nu se gaseste decat in US, ala e in bucuresti... tu ai asa ceva?de unde l-ai luat? cat?
Andyno
de 10 ani se gaseste pe piata solutii ptr disipare apa parbriz frate...

cauta in hipermarket si ai sa gasesti..
Alexio
Cand am luat Dacia acum 12 ani mi-au dat cu asa ceva smile.gif si pe geamuri si pe tabla smile.gif deci exista de multi ani.
Alex4u
pe tabla de ce:)
xrt3xrt3
deci am descoperit apa calda... biggrin.gif
Andyno
cred ca da smile.gif))...eu am dat si cu ceara care dai pe caroserie...e mult mai buna smile.gif)

cauta in cora, carrefour sau la benzinarii...si sa gasesti sigur..vezi ca o sa scoti din buzunar intre 15 si 25 lei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.