Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: o problema sau nu?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
micri
am si eu o dilema in legatura cu esapamentul.
am schimbat in primavara garnitura de chiuloasa iar acum vreo doua saptamani tot esapamentul. am pus borla dar nu de inox. odata cu schimbarea esapamentului mi-a aparut un fum alb iar pe la din finala imi arunca apa. ce s-a intamplat. de unde este aceasta?
krapcarasu
esti sigur ca nu e condens? Apare pigmentul antigelului la toba?
dandee
un pic cam offtopic: ai schimbat tot esapamentul de la motor pana la topa finala? si daca da cat te-a ajuns? am si eu probleme este rupta galeria si nu stiu cat ma costa

ontopic: fumul alb se mentine si dupa ce s-a incalzit bine motorul?
Alex4u
sunt de parere ca e condens...nu are de unde sa iti dea fum alb+apa ..sigur e condens si eu patesc de cand temperaturile astea scazute
Alexio
Condens... si nu e numai fum e si abur... cand tii ceva incins in frig nu iese abut?
Andyno
si la mine este apa...si mult abur...eu am toba noua de 1 luna si zici ca ieri am montat-o...luceste inauntru.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.