Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: va salut
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
TXzamora88
salut as putea sa gasesc la dezmembrari bord pt dacia 1310 TX? stiti de care cel dinaintea celui scoica?daca da cat ar costa simplu fara nimica .sau cu tot cu ceasuri?
STORMTROOPER
Teoretic ai putea gasi.Practic, cam slabe sanse, avind in vedere ca majoritatea maisnilor cu tipul de bord pe care il cauti tu au cam luat calea Remat-ului.
Pret undeva intre 50 si 150 ron, in functie de cit de jnapan este vinzatorul.
Succes.
om_bland
Cam toate bordurile de la remat-uri (modelul specificat de tine) sunt crapate in divese proportii !
TXzamora88
QUOTE(STORMTROOPER @ 6 Dec 2010, 21:19)
Teoretic ai putea gasi.Practic, cam slabe sanse, avind in vedere ca majoritatea maisnilor cu tipul de bord pe care il cauti tu au cam luat calea Remat-ului.
Pret undeva intre 50 si 150 ron, in functie de cit de jnapan este vinzatorul.
Succes.
*


asa e .dar am sa caut pana mor tot trb sa gasesc al me ula rupt cineva la mijloc ia facut ditamai crapatura arata urat:(

6 Dec 2010, 21:30:
QUOTE(om_bland @ 6 Dec 2010, 21:21)
Cam  toate  bordurile  de  la  remat-uri  (modelul specificat de tine)  sunt  crapate  in  divese proportii !
*


asa este dar poate gasesc unul bun
Muttley
QUOTE(TXzamora88 @ 6 Dec 2010, 20:11)
salut as putea sa gasesc la dezmembrari bord pt dacia 1310 TX?
*



QUOTE(TXzamora88 @ 6 Dec 2010, 20:11)
daca da cat ar costa simplu fara nimica .sau cu tot cu ceasuri?
*




Fa click aici.
STORMTROOPER
@Muttley - esti criminal.

@ TXzamora88 - uite aici s-ar putea sa gasesti ceea ce cauti: http://forum.4tuning.ro/640-piese-dacia-va...a-tlx-89-a.html

Succesuri.
TXzamora88
QUOTE(Muttley @ 6 Dec 2010, 21:35)
Fa click aici.
*


glumet mai esti.vezi sa nu te rupi.

6 Dec 2010, 21:46:
QUOTE(STORMTROOPER @ 6 Dec 2010, 21:40)
@Muttley - esti criminal.

@ TXzamora88 - uite aici s-ar putea sa gasesti ceea ce cauti:  http://forum.4tuning.ro/640-piese-dacia-va...a-tlx-89-a.html

Succesuri.
*


mersi mult vad ca pe forumul acesta STORMTROOPER este cu adevarat om .mersi raman dator
Muttley
Raspuns GRESIT!

Te-ai trezit tu-n seara asta ca dup-o lunga transa si ai descoperit catastrofa ce statea sa se-ntample de vreo 10 ani incoace: A CRAPAT BORDUL!!!!
Ce e de facut?!?
E intuneric afara, daca te duci la REMAT te musca cainii. Daca paznicu-i beat, cand te vede pe jos cu canini de cotetar infipti in pulpa, poate o pune si de-o sodomie...
Gata, stii!!! Faci un topic pe daciaclub. Intrebi acolo caaaaare o fi probabilitatea statistica de a gasi un bord la dezmembrari. Si daca nu e cu suparare, oare cat costa?

Ete ca e cu suparare. Pentru ca e un topic CRETIN si INUTIL, care nu face decat sa aglomereze intr-un mod la fel de cretin si inutil o sectiune deja aglomerata si sufocata de tampenii a unui forum.

Reportul pe care-l dau acum va contine si o propunere de moderator preview. Pentru ca dupa ce ca esti cum esti, mai esti si batos.

STORMTROOPER este-ntr-adevar om, dar e si excesiv de tolerant. E o virtute, bravo lui. Altii n-o au.
TXzamora88
QUOTE(Muttley @ 6 Dec 2010, 21:48)
Raspuns GRESIT!

Te-ai trezit tu-n seara asta ca dup-o lunga transa si ai descoperit catastrofa ce statea sa se-ntample de vreo 10 ani incoace: A CRAPAT BORDUL!!!!
Ce e de facut?!?
E intuneric afara, daca te duci la REMAT te musca cainii. Daca paznicu-i beat, cand te vede pe jos cu canini de cotetar infipti in pulpa, poate o pune si de-o sodomie...
Gata, stii!!! Faci un topic pe daciaclub. Intrebi acolo caaaaare o fi probabilitatea statistica de a gasi un bord la dezmembrari. Si daca nu e cu suparare, oare cat costa?

Ete ca e cu suparare. Pentru ca e un topic CRETIN si INUTIL, care nu face decat sa aglomereze intr-un mod la fel de cretin si inutil o sectiune deja aglomerata si sufocata de tampenii a unui forum.

Reportul pe care-l dau acum va contine si o propunere de moderator preview. Pentru ca dupa ce ca esti cum esti, mai esti si batos.
*


asa si .?o fi cretin bv lui.!ce inseamna asta ?nam voie sa intreb ?nam fost niciodata la remat ,habar nam de preturi nam voie sa stiu sau ce? ai ceva cu mine de ma faci cum ai spus mai sus?
Muttley
N-am nimic cu tine in special, in general ma enerveaza sa vad atata indolenta (si nu doar pe forum) si lene. Cat a durat sa faci topicul gaseai direct raspunsul la-ntrebarile cautate.

Unde gasesc REMAT (click)
Cat costa? (click)

Asta ar fi una.
Cealalta ar fi ca intrebarile tale-s... sa nu zic cum.
STORMTROOPER
@ TXzamora88 - usurel cu invectivele si inteleg ca esti tinar si vre-i sa-ti faci Dacia asa cum o au multi pe aici, dar asa cum ti-a spus si Mutley, mai putin delicat - este adevarat, acelasi lucru ti l-am spus si eu intr-o alta forma cu ceva vreme in urma cind ai deschis un subiect pe aceeasi tema.Problemele nu ti le vei rezolva stind la calculator si butonind la greu ci cu sculele in mina si cu picioarele la spinare cautind tarisoara asta in lung si in lat, la propiu.

Sfatul meu ar fi sa iei forumul la puricat pentru orice problema ai avea la masina si pe urma, daca nu gasesti raspuns sa deschizi un subiect special pentru problema pe care o intimpini.
Succes.
TXzamora88
nu stiu sa caut sunt nou pe forum .serios chiar nu stiu.am gasit cateva topicuri pt reparare bord atata tot dar vreau sa cumpar altul.am postat si la bursa [cumpar]bord dar nimeni nu raspunde.acuma ramane sa ma duc maine ori la ploiesti ori la buzau sa caut .am vrut sa stiu si eu ce ma asteapta daia am si scris topicul

6 Dec 2010, 22:06:
QUOTE(STORMTROOPER @ 6 Dec 2010, 22:02)
@ TXzamora88 - usurel cu invectivele si inteleg ca esti tinar si vre-i sa-ti faci Dacia asa cum o au multi pe aici, dar asa cum ti-a spus si Mutley, mai putin delicat - este adevarat, acelasi lucru ti l-am spus si eu intr-o alta forma cu ceva vreme in urma cind ai deschis un subiect pe aceeasi tema.Problemele nu ti le vei rezolva stind la calculator si butonind la greu ci cu sculele in mina si cu picioarele la spinare cautind tarisoara asta in lung si in lat, la propiu.

Sfatul meu ar fi sa iei forumul la puricat pentru orice problema ai avea la masina si pe urma, daca nu gasesti raspuns sa deschizi un subiect special pentru problema pe care o intimpini.
Succes.
*


asa o sa fac de acum inainte.daca te referi sa fac din dacia mea un tunning cocalar te inseli amarnic .dacia mea este,a fost ,si va ramane cum a plecat din fabrica stock ingrijita 100%
rodi
QUOTE(TXzamora88 @ 6 Dec 2010, 21:29)
al me ula rupt cineva la mijloc ia facut ditamai crapatura arata urat:(


De ce nu il sudezi la cald si nu il capitonezi cu un nou material ?
Muttley
QUOTE(TXzamora88 @ 6 Dec 2010, 22:03)
asa o sa fac de acum inainte.
*


Imi cer scuze daca te-am insultat in vreun fel.
E bine ca ideea de ansamblu a ajuns la tine.
Sper(am) ca vei tine cont.
TXzamora88
QUOTE(Muttley @ 6 Dec 2010, 22:08)
Imi cer scuze daca te-am insultat in vreun fel.
E bine ca ideea de ansamblu a ajuns la tine.
Sper(am) ca vei tine cont.
*


si eu imi cer scuze .am fost prost la faza asta.de acum inainte am sa caut mult si bine ...
STORMTROOPER
Nu ma refeream la tunareala cocalarista, pentru ca nu este locul potrivit pentru asa ceva aici.
Inca o recomandare care vine din partea cuiva care s-a lovit de multe ori de multe obstacole.Nu o sa gasesti bord acum cind cauti sau cind te arde buza.Poate o sa gasesti miine, peste o saptamina, peste o luna samd.Ideea e sa ai rabdare, sa stringi bani, si cind vezi ca apare ceva la bursa de care ai nevoie , iei legatura cu vinzatorul, stabilesti ce si cum si cumpoeri, pentru ca a doua oara nu se stie daca o sa mai apara acel produs.
Eu am luat prima data bara nichelata de spate si am sta cu ea la pastrare un an pina am gasit pereche de fata.
Inca ceva, ia legatura cu utilizatorul andycimpean de pe 4tuning s-ar putea sa aiba si el un bord de dacie in stare buna.
Bafta.
TXzamora88
QUOTE(rodi @ 6 Dec 2010, 22:08)
De ce nu il sudezi la cald si nu il capitonezi cu un nou material ?
*


m-am gandit la asta .dar mai bine este sa cumpar altul fara crapaturi.eventual as cumpara unul CN cu tot cu aeroterma dar nustiu mai ma gandesc.cum am spus mai sus imi place sa o tin asa cum este fara tunning sau altceva asa ca raman pe ideea sa cumpar unul in perfecta stare

6 Dec 2010, 22:17:
QUOTE(STORMTROOPER @ 6 Dec 2010, 22:13)
Nu ma refeream la tunareala cocalarista, pentru ca nu este locul potrivit pentru asa ceva aici.
Inca o recomandare care vine din partea cuiva care s-a lovit de multe ori de multe obstacole.Nu o sa gasesti bord acum cind cauti sau cind te arde buza.Poate o sa gasesti miine, peste o saptamina, peste o luna samd.Ideea e sa ai rabdare, sa stringi bani, si cind vezi ca apare ceva la bursa de care ai nevoie , iei legatura cu vinzatorul, stabilesti ce si cum si cumpoeri, pentru ca a doua oara nu se stie daca o sa mai apara acel produs.
Eu am luat prima data bara nichelata de spate si am sta cu ea la pastrare un an pina am gasit pereche de fata.
Inca ceva, ia legatura cu utilizatorul andycimpean de pe 4tuning s-ar putea sa aiba si el un bord de dacie in stare buna.
Bafta.
*


ok mersi.o sa am destula rabdare cat sunt liber luna asta am sa strabat in lung si in lat rematurile in fiecare zi sa vad daca e ceva.chair vreau sa cumpar acel bord o sa fac tot ce pot.
Muttley
Si inca ceva si inchei, ai 23 de topicuri deschise la nici 200 de postari in total.
Sunt useri cu mii de posturi si niciun topic nou deschis.

In principiu, ideal ar fi sa cauti discutii despre subiectul ce te intereseaza, si doar cand acesta nu a fost vreodata dezbatut, sa initiezi un topic nou.
Iar in ce priveste Daciile, fiecare surub a fost paradiscutat de mai multe ori. Tot ce trebuie sa faci e sa cauti.
Spor!
TXzamora88
QUOTE(Muttley @ 6 Dec 2010, 22:20)
Si inca ceva si inchei, ai 23 de topicuri deschise la nici 200 de postari in total.
Sunt useri cu mii de posturi si niciun topic nou deschis.

In principiu, ideal ar fi sa cauti discutii despre subiectul ce te intereseaza, si doar cand acesta nu a fost vreodata dezbatut, sa initiezi un topic nou.
Iar in ce priveste Daciile, fiecare surub a fost paradiscutat de mai multe ori. Tot ce trebuie sa faci e sa cauti.
Spor!
*


mersi pt sfat Muttley.asa am sa fac de acum incolo caut pana o sami vina rau.

6 Dec 2010, 22:30:
se poate sa se inchida topicul va rog deja am luat legatura cu cnv ..multumesc inca odata pt toti mati invatat ce e bn!
Ov
stai sa te mai invat eu vre-o 2:
1. sa-mi nu sami
2. cineva nu cnv
3. m-ati nu mati
4. bine nu bn

daca te pregatesti sa-mi bagi scuza aia jalnica cum ca nu-ti merge cratima pe tastatura, atunci te poftesc sa folosesti punct sau spatiu wink.gif

EDIT: radmasa.gif radmasa.gif si ai grija ca "vre-o" se scrie defapt legat "VREO" nu cum am scris eu icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.