Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Volan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
danu171988
Va place volanu meu de dacia duster? smile.gif)

6 Dec 2010, 20:32:
scuze pentru noul topic deschis....
g0dz3uS
QUOTE(danu171988 @ 6 Dec 2010, 20:26)
Va place volanu meu de dacia duster? smile.gif)

<span class='edit'>6 Dec 2010, 20:32:</span>
scuze pentru noul topic deschis....
*


Mi se pare putin cam mare pentru solenza..el arata ok ...sa-l rotesti cu placere:P
silvio21
Frumos,cam cu cat este mai mare in diametru?
Sa-l stapanesti cu placere.
ramsen
nu este mare fata de cel de solenza...ne uitam in primul rind la manetele de semnalizare si stergatoare ca sint in linie cu buza volanului ca la slz
marius80_eugen
Nu as da volanul meu fara airbag in 3 spite frumos lucrat , rotunjit cu gust si imbracat in piele pe acel volan bombat in mijloc . Daca airbag-ul de pe el nu functioneaza , eu nu vad nici o imbunatatire .
E adevarat ca se poate pune un fundulet obraznic mai bine sprijinit pe volanul tau ... dar ... eu nu am avut nici astfel de probleme icon_mrgreen.gif . Cu toate astea , mi se pare mai bine proportionat cel de Clio . Parerea mea este ca , daca esti obisnuit sa conduci cu o mana si te urci intr-o masina cu un volan ca al tau mai mult te enerveaza acea umflatura . Daca avea comenzi pe volan , claxon , airbag ... POATE mai era ceva , dar asa ... e doar ceva nou , nu neaparat mai bun .
danu171988
la dimensiuni este identic cu cel original,si da airbag-ul functioneaza....urmeaza sa gasesc un electronist bun sa imi poata adapta tastele din fabrica la cd player-u actual daca se poate
djasu82
e naspa ba volanul biggrin.gif tie nu ti se pare sau ai ales ca e de duster ?
bogdanelkva
Arata binisor.Acuma,astia care au dustere tre sa-si schimbe volanul ca arata naspa? biggrin.gif ...sa-si puna de...Lada?... tongue.gif
danu171988
djasu82: e naspa ba volanul tie nu ti se pare sau ai ales ca e de duster ?
am primit volanul si mi sa parut ok si plus de asta e si imbracat in piele si daca e moka orice e binevenit smile.gif pe langa volanul de solenza cu sau fara airbag tot asta de duster e mai frumos am incercat si volanul original sa il il imbrac in alcantara dar asta mi sa parut mai ok
aluibasarabeanu
mI SE PARE FOARTE FRUMOS.dACA ESTE SI MOCA CU ATAT MAI BINE CA ALTFEL DADEAI VREO 2 milioane cel putin pe el.Incearca totusi poate poti sa faci ceva cu partea ai maro si sa o faci gri sau neagra.Incearca te rog sa faci si cateva poze pe lumina zilei.
djasu82
QUOTE(danu171988 @ 7 Dec 2010, 21:07)
djasu82: e naspa ba volanul  tie nu ti se pare sau ai ales ca e de duster ?
am primit volanul si mi sa parut ok si plus de asta e si imbracat in piele si daca e moka orice e binevenit smile.gif pe langa volanul de solenza cu sau fara airbag tot asta de duster e mai frumos am incercat si volanul original sa il il imbrac in alcantara dar asta mi sa parut mai ok
*


Daca stai cu doua mani pe volan treaba ta pe mine unu m-ar incurca , ma rog la noi in bucuresti cam toti merem cu o mana pe volan iar cu cealalta pe schimbator tongue.gif
Era misto ala de la opelu astra H are butoane etc - dar poate nu se potriveste ...
danu171988
pot sa imi pun si volan de s-klasse daca vreau...dar nu mi se pare ceva iesit din comun sa am o dacie cu volan de mercedes sau alteva de aceea am ales dacia!si nu stau cu o mana pe schimator si una pe volan,eu stau cu una pe volan si una pe cotiera ca la noi la tm nu este asa nebunie cum e in bucuresti smile.gif

revin pe weekend cu poze noi aluibasarabeanu cu pielea schimbata si inlocuita cu alcantara :X
danu171988
Noul meu volan wub.gif
Maskatu
Cu toate ca volanul este foarte frumos, mie mi se pare ca nu prea se incadreaza la plansa de bord a solenzei, asta pentru ca la solenza bordul este ceva mai "mic si finut", fata de cel al loganului. Plus de asta nici nuanta de culoare nu este aceeasi daca nu ma insel. In orice caz, felicitari pentru upgrade.
Laika
E chiar misto rau de tot wub.gif sa ti de el cu placere.
AdiZ
Sunt curios cum o sa arate volanul tau dupa 1000 km... Sunt de acord cu Maskatu' la capitolul integrare, nu prea merge alcantara intr-o masina de 2000 E, daca tu consideri ca a meritat investitia, te inteleg, si eu am pitici de genul smile.gif). Ma refer strict la capitolul costuri. Daca tot ai luat un volan cu airbag, fa treaba pana la capat si pune si instalatia aferenta, sa fie functional.
danu171988
AdiZ Posted Today, 14:36
Sunt curios cum o sa arate volanul tau dupa 1000 km... Sunt de acord cu Maskatu' la capitolul integrare, nu prea merge alcantara intr-o masina de 2000 E, daca tu consideri ca a meritat investitia, te inteleg, si eu am pitici de genul ). Ma refer strict la capitolul costuri. Daca tot ai luat un volan cu airbag, fa treaba pana la capat si pune si instalatia aferenta, sa fie functional.


materialul asta cica e mult mai rezistent ca pielea!nici eu nu prea am incedere in el dar mie imi place enorm cum se simte la mana
CIPTUNING
E cumva materialul acela aderent in care se imbraca volanele si bordurile masinilor de raliu?
dede_alex_87
QUOTE(CIPTUNING @ 11 Dec 2010, 22:01)
E cumva materialul acela aderent in care se imbraca volanele si bordurile masinilor de raliu?
*





se numeste alcantara
pedros
Este super ok volanul , si daca tie iti place , ce mai conteaza...!
andrei87grs
Incearca sa schimbi si nuca schimbatorului cu una din piele care sa se potriveasca cu volanul.
off: cea mai urata inventie la slz au fost nucile de la schimbator....eu la a mea am schimbat-o cu una de dsn care e mult mai ok
marius80_eugen
- volanul este cu cel ptuin 3 cm mai mare pe diametru , ca m-am uitat la un Duster .
- nuca la SLZ pentru mine este ok , cred ca totul depinde de marimea palmelor .
AdrianT
Cat a costat inbracarea volanului in alcantara?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.