Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema inchidere deschidere usi
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
powertodacia
Va salut,
o noua problema a aparut,
am inchidere centralizata si alarma scorpion a masinii sau cel putin montata din 2003 pe ea.
idee este ca am deschidere si inchidere pe telecomanda si apoi cu cheia mecanic.
de 3 zile foarte rar mi se deschide usa spate stanga,eu nici tijele pe spate nu le mai am deoarece se rupsesera si le am scos. nu este vorba de caldura ca am mers cu caldura in masina 2 ore si tot nu s-a deschis, nici motorasul nu il aud ca merge in mometu in care ii cer sa deschida. posibil sa fie din centrala o problema? se poate restarta centrala?cei care aveti motorase la inchidere in usi, poate sa fie o problema si de la motorasu stanga fata de la sofer, cel central? de acolo pleaca impulsu spre spate?
habar nu am la astea nimic, ma depaseste complet. daca motorasul ar fi blocat nu ar mai merge deloc,dar o mai si deschide uneori.... a mai patit cineva asa ceva?
ZLATE58
vezi ca ar putea fi murdara toata broasca de pe usa respectiva da jos spala bine nu sint probleme pe decodor sau alarma atit timp cit celelalte functioneaza corect
Maskatu
Alarma originala din fabrica este cobra nu "scorpion". Suspectez un scurt undeva la fire. Ia la verificat firele. A mai patit un coleg pe forum acelasi lucru si era un fir cu protectia rupta si facea scurt cu caroseria.
powertodacia
dar la scurt cu firele de exemplu am avut pe fata problema asta firu atingea caroseria dar era alt sintom...gen se deschidea in mers lua impulsuri , si faze dastea. nu am patit sa nu se deschida deloc, adika in momentu in care firu atingea caroseria se deschidea singure toate usile nu e vb ca nu raspundea la comanda.am bagat wd 40 in broasca aseara si vad ca azi a mers perfect
Maskatu
Pai mai unge si tu angrenajele ca s-a dus gresarea din fabrica in 7 ani.
razvan_78
Eu am urmatoarea problema.Usa dreapta spate cum da putin frigul afara nu se mai inchide pana nu se face cald in masina.Cum se face cald in masina imediat se inchide.Mentionez ca este vorba de o supernova.Aceiasi problema am avuto la un peugeot 206 cu dreapta fata.Aveti idee despre ce este vb?Va multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.