Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reglajul usilor in fabrica la Sandero
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Muttley
Mai e un topic cu filmul asta.
E absolut normal ce se vede acolo, ba mai mult, tipu-si da chiar foarte tare silinta.
dr_mKe
Si la BeMWeu se face la fel tongue.gif
eXtenSion
De asta exista atatea topicuri in probleme tehnice Logan/Sandero etc, cum ca ar ploua in masini. Acum inteleg!

Sau stai, NU exista astfel de probleme. Deci din partea mea sa le regleze si cu **** atata timp cat le regleaza bine.

E greu de gasit nod in papura sau va vine asa, instant, de la sine?
Kruger
Mi se pare normal sa ciocaneasca suportul de pe stalp si balamaua pana la urma, dar nu sa traga usa pe genunchi etc.

Si nu, nu la toate marcile se face asa.

Si nu, nu imi vine de la sine, am gasit filmuletul asta si e de mega kk sa faci asemenea reglaje.

Usa aia va avea probleme intotdeauna. Asa iti iei masina de noua si nu stii de ce naiba tu ai o problema cu o usa si altul nu are, sau tu ai greieri si altul nu are, in schimb altuia ii ploua pe sub bord sau mai stiu eu ce.
mikey_gtx
nu vad nimic gresit. la ce duritate are plasticul fetei de usa, nu cred ca a afectat decat foarte putin forma usii. nu vad ce probleme ar avea in continuare acea usa. chederul ce etanseaza e suficient de inalt si de flexibil incat sa compenseze pentru acea mica deformare.
masticul cu care e fixata fata de usa e inca proaspat, nu va fi o sursa de greieri pentru ca unul si-a pus genunchiul pe usa.
daca vii cu argumente tehnice adevarate ca usa aia va avea probleme in timp, eu te voi crede.
Filip
Daca Muttley a zis ca asa se face (si el lucreaza in domeniu - cel putin asa stiu), va dati seama ca merg pe incredere. Asa o fi reglajul final. smile.gif
aphophis

hai spune-o, stiu ca te mananca: dacia e de rahat icon_mrgreen.gif
Kruger
Doamne-fereste. Dacia nu e de rahat, in schimb de rahat sunt oamenii, ca de obicei.

Sunt absolut sigur ca in procedurile lor interne la renault nu scrie sa tragi usa pe genunchi, si ca exista documentat frumos cum se face un reglaj final la o usa, sau la orice componenta a caroseriei.
para06
QUOTE(Kruger @ 17 Dec 2010, 13:47)
Mi se pare normal sa ciocaneasca suportul de pe stalp si balamaua pana la urma, dar nu sa traga usa pe genunchi etc.

Si nu, nu la toate marcile se face asa.

Si nu, nu imi vine de la sine, am gasit filmuletul asta si e de mega kk sa faci asemenea reglaje.

Usa aia va avea probleme intotdeauna. Asa iti iei masina de noua si nu stii de ce naiba tu ai o problema cu o usa si altul nu are, sau tu ai greieri si altul nu are, in schimb altuia ii ploua pe sub bord sau mai stiu eu ce.
*





Crezi ca la alte masina usile se aranjeaza singur?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.