Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pt la cutia de viteze
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
cedry222k
salut! am si eu o problema la cutia de viteze! masina imi intra greu in marsalier si in a 1a restul vitezelor se schimba cursiv, imi poate spune si mie cnv ce problema ar fi:-??


multumesc anticipat
cristianrobert
vezi sa n-ai slabit cablul de ambreiaj si atunci cand calci pedala sa nu debreieze complet,daca nu este asta trebuie schimbata bieleta de la schimbator si in ultim caz sper sa nu fie cutia.
vladut88
ce ulei ai in cutie? pe vremurile astea functioneaza mai greu cutia pana se incalzeste
ionutiulia
''dorele'' iti dau cea mai proasta veste care puteai sa o primesti acum in prag de sarbatori.ti sa fisurat placa de presiune si nu mai debreiaza.trebuie schimbata ori separat ori tot chitul.dar pana acolo mai incearca si la cablu cum au zis baietii mai strangel mai slabestel dar slabe sanse.iti spun ca eu am patito.sa ne lasi si noua raspunsuri dupa ce rezolvi.
cedry222k
multumesc mult sambata ma duk cu ea la mecanic si o sa va spun
vladut88
da ,dar sambata e craciunu cea ce nu prea cred ca gasesti pe cineva in service tongue.gif
corbex
Ce zici tu s-a dovedit, la mine, a fi din cauza cablului de ambreiaj. Se tot rupeau fire la capatul dinspre pedala, eu il stringeam, el se slabea, pina cind mi-am facut timp sa-l examinez ca lumea si am gasit buba. L-am schimbat in 10 minute. Au disparut imediat simptomele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.