Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Cosmin.nova
Nu mai revine pedala de acceleratie... nu stiu configuratia ei. Ce s-a intamplat? Are vreun arc care o impinge inapoi? Deci ea acuma e moarta asa..nu mai are arc. Niste poze sau sfaturi ar fi binevenite ca nu pot circula cu ea asa.
klaus
eu cred ca e pe cablu si ai o problema la arcul de la carburator
Cosmin.nova
am injectie.. so ?
vladut88
eu zic ca, e cablu de acceleratie gata ,are firicele rupte in camasa sau a ruginit
klaus
QUOTE(Cosmin.nova @ 20 Dec 2010, 19:32)
am injectie.. so ?
*


so, cauta-te de arc sau de cablu, unul din ele e cu probleme...
Cosmin.nova
asta e chestia ca nu stiu sistemul. deci are arc da? sau mai bine zis..ce face ca pedala sa revina la pozitia initiala?
anndi
Apasa acceleratia cu mana si vezi cat de greu merge. Daca e cablul deteriorat o sa simti la mana ca agata sau mere greu. Mergi pe cablu sub capota si o sa vezi unde e parghia de la corpul injector si acolo te uiti la arc. El e raspunzator de revenirea pedalei de acceleratie. Mai e posibil sa se fii stricat sistemul de reglare pentru inaltimea pedalei de acceleratie, e pe capacul de la culbutori.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.