Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [SCHIMB] Laguna 2 Grand Tour Initiale
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa
shaolin
In urma divortului cu sotia (din pacate sad.gif ), schimb masina de familie Laguna 2 Grand Tour Initiale 2.2 dci cu auto berlina. De preferinta tot Laguna 2 sau Megane 2.
Masina este din anul 2002 si este modelul Initiale de 2.2 litri diesel full options (mai putin navigatie). Are 165 900 km si absolut totul este in stare de functionare. Revizii numai la reprezentanta Renault Iasi (BRAS). Pentru alte informatii 0744.317.061 / 0724.357.989 / 0755.385.576

Rog frumos, nu veniti cu variante jignitoare. Va multumesc.
R19/16v
Pe modelele Initiale e specificat acest lucru pe bandou. La tine de ce nu este?
alinushy
si parca si pe torpedou(in interior pe usa)...
$$ilvviu
Nici eu nu am pe bandou
bogdan.stavar
din cate stiu doar la initiale paris scrie acolo pe bandou dar din cate vad masina nu as contesta ca nu e initiale (e full piele, si cabasse auditorium tronic)
shaolin
QUOTE(R19/16v @ 21 Dec 2010, 12:34)
Pe modelele Initiale e specificat acest lucru pe bandou. La tine de ce nu este?
*



Nu am nici cea mai mica idee de ce nu este specificat. Pe bandou scrie doar 2.2 dci

<span class='edit'>21 Dec 2010, 19:49:</span>
QUOTE(alinushy @ 21 Dec 2010, 13:55)
si parca si pe torpedou(in interior pe usa)...
*



In interiorul usii la torpedou scrie "INITIALe" cu e sus

<span class='edit'>21 Dec 2010, 20:15:</span>
Pentru a inlatura orice suspiciune, atasez foto. Scuze pentru calitate. Telefon, obosit, seara.... In realitate bordul albastru arata cu muuuult mai bine.
Masina este Initiale full (fara navigatie), cu tot ce presupune acest lucru : sinteza vocala, tempomat, senzori ploaie si lumini, trapa panoramica, geamuri electrice cu impuls (toate 4) , sistem sunet Cabasse Auditorium cu magazie 6 CD, tapiterie piele full, scaune electrice incalzite cu memorie pe partea soferului, perdelute geamuri spate, xenon , spalatoare faruri, senzori parcare, carlig remorcare, senzor lichid spalare parbriz, keyless go, fallow me home + multe, multe alte functii care nu imi vin acum in minte, toate din fabrica. In plus fata de fabrica are alarma comandata din cartela originala a masinii si parrot pentru telefon.

22 Dec 2010, 07:50:
Pentru cei interesati sa verifice istoric sau altele : VF1KG0F0627052392
Bitu
Scuze, dar nu ma pot abtine mellow.gif mellow.gif

SUPERBA masina !!!

La vanzare nu te-ai gandit???? Schimbul nu te va avantaja sigur!
Pacat ca e motor peste 2000 cmc.... banuiesc ca sunt destul de mari taxele...

Spor la schimb/vanzare !!!
shaolin
QUOTE(Bitu @ 22 Dec 2010, 08:13)
Scuze, dar nu ma pot abtine mellow.gif  mellow.gif

SUPERBA masina !!!

La vanzare nu te-ai gandit????  Schimbul nu te va avantaja sigur!
Pacat ca e motor peste 2000 cmc.... banuiesc ca sunt destul de mari taxele...

Spor la schimb/vanzare !!!
*



Nu m-am gandit la vanzare pentru ca am nevoie de masina. Dar.....cred ca exista si varianta aceasta - sa o vand si sa imi cumpar berlina. Vreau sa o schimb pentru ca nu se mai justifica, masina de familie, cand familia ......... nu mai este sad.gif din nefericire......
dadoshel
doresti schimb doar cu diesel?
am un megane 2.1 fabricat 11.2005(prima inmatriculare ianuarie 2006)
1,6 benzina varianta de echipare privilege
da un pm daca esti interesat si doresti mai multe detalii
R19/16v
Eu n-am pus la indoiala nivelul de echipare, eram doar curios de ce lipseste monograma cu Initiale. Bafta la vanzare!
ajaccio83
QUOTE(shaolin @ 21 Dec 2010, 12:23)
In urma divortului cu sotia (din pacate  sad.gif ), schimb masina de familie Laguna 2 Grand Tour Initiale 2.2 dci cu auto berlina. De preferinta tot Laguna 2 sau Megane 2.


Adica zici ca vrei sa te scapi de masina asta de familie (pt ca nu mai ai familie) si vrei tot Laguna 2(sau megane)? smile.gif
Masina asta pe al cui nume e?

Spor la vanzare si scuze de offtopic.

shaolin
QUOTE(ajaccio83 @ 22 Dec 2010, 11:03)
Adica zici ca vrei sa te scapi de masina asta de familie (pt ca nu mai ai familie) si vrei tot Laguna 2(sau megane)? smile.gif
Masina asta pe al cui nume e?

Spor la vanzare si scuze de offtopic.
*



In primul rand nu vreau sa "scap" de masina. Din pacate.....nu mai am familie si nu doresc sa i se mai intample nimanui. Masina am cumparat-o pentru ca aveam nevoie de o masina de familie (foarte necesara in concedii), care acum pentru mine fiind singur , nu se mai justifica. Si nu stiu altii cum sunt, dar eu cand ma urc in masina si fara sa vreau ajung cu privirea la scaunul din dreapta, care acum tot timpul este liber, iar inainte era ocupat de cineva anume si in spate mai era si un copil,........ ma apuca asa o stare pe care in momentul de fata nu o pot descrie. In aceste conditii, nu vreau sa "scap" de masina, vreau doar sa o schimb cu o alta de preferinta tot Laguna 2, de preferinta, subliniez, nu obligatoriu, insa nu imi va mai folosi o masina de familie (break) de aceea vreau o masina berlina. Iar masina aceasta este pe numele meu. Alte nelamuriri ?

22 Dec 2010, 13:24:
QUOTE(R19/16v @ 22 Dec 2010, 10:50)
Eu n-am pus la indoiala nivelul de echipare, eram doar curios de ce lipseste monograma cu Initiale. Bafta la vanzare!
*



Stai linistit. Nu e nici o suparare. Multumesc.

23 Dec 2010, 07:36:
Are cineva idee la cat as putea evalua masina in momentul de fata in cazul unei eventuale vanzari ? Multumesc.
bogdan.stavar
cred ca undeva intre 5 000 - 5 500

din pacate pretul scade mult deoarece e break

de la anul s-ar putea sa o poti vinde mai bine deoarece taxa de inmatriculare pentru aceste masini va fi undeva la 150 milioane.
shaolin
QUOTE(bogdan.stavar @ 23 Dec 2010, 09:40)
cred ca undeva intre 5 000 - 5 500

din pacate pretul scade mult deoarece e break

de la anul s-ar putea sa o poti vinde mai bine deoarece taxa de inmatriculare pentru aceste masini va fi undeva la 150 milioane.
*



Multumesc. smile.gif La pretul asta vanzarea iese din discutie. Mai astept cateva zile si ..... cred ca renunt si la schimb.
Yutcaru
Sfatul meu este sa nu o dai,chiar daca e o masina de familie.Si berlina e destul de mare,deci nu cred ca e un mare avantaj.
Tine cont si ca masina pe care o primesti/cumperi ( la schimb sau nu ) poti sa ai probleme cu ea,tehnice ma refer,si pe langa probleme emotionale pe care le ai acuma sa mai ai si cu masina.

Imi pare rau pt tine si capul sus,ca asta e viata,cruda din pacate.
Gandeste-te de doua ori inainte sa faci acest pas.

Bafta!
CRY 79
Diferenta la volum nu este mare, doar la taxe. Eu cred ca asta este motivul primordial.
Simy
salut!
te intereseaza cumva un schimb cu un clio bicorp destul de dotat?tongue.gif
shaolin
QUOTE(Yutcaru @ 23 Dec 2010, 20:34)
Sfatul meu este sa nu o dai,chiar daca e o masina de familie.Si berlina e destul de mare,deci nu cred ca e un mare avantaj.
Tine cont si ca masina pe care o primesti/cumperi ( la schimb sau nu ) poti sa ai probleme cu ea,tehnice ma refer,si pe langa probleme emotionale pe care le ai acuma sa mai ai si cu masina.

Imi pare rau pt tine si capul sus,ca asta e viata,cruda din pacate.
Gandeste-te de doua ori inainte sa faci acest pas.

Bafta!
*



Multumesc smile.gif Cred ca asa voi face : ma voi gandi mai bine.....si cine stie.....se spune ca timpul le rezolva pe toate.........

24 Dec 2010, 07:48:
QUOTE(CRY 79 @ 23 Dec 2010, 20:45)
Diferenta la volum nu este mare, doar la taxe. Eu cred ca asta este motivul primordial.
*




E doar parerea ta.... No offense.

24 Dec 2010, 07:50:
QUOTE(Simy @ 23 Dec 2010, 23:25)
salut!
te intereseaza cumva un schimb cu un clio bicorp destul de dotat?tongue.gif
*



Nu, multumesc laugh.gif SARBATORI FERICITE tuturor, alaturi de cei dragi.....
shaolin
Valabil.....inca.
shaolin
up
shaolin
Masina se si vinde pentru cei interesati.
Pret : 6000 Euro

7 Jan 2011, 13:44:
Reducere de pret doar pana duminica - 5 500 Euro. De luni dimineata - 6 000

8 Jan 2011, 13:24:
5 500 pana maine.....
golfy03
Salut!
Un schimb cu un Megane 2 din 2005,1.5 dci,65000 km,sedane,privilege?
shaolin
QUOTE(golfy03 @ 8 Jan 2011, 19:47)
Salut!
Un schimb cu un Megane 2 din 2005,1.5 dci,65000 km,sedane,privilege?
*



Daca masina e ok si da bine si la tester, in principiu da. Ceva foto foto poti trimite ?
Adi R5
RCA-ul am vazut cit este,dar impozit la stat cit ai platit?

eu la 1.9 am platit 330 ron anul trecut.
shaolin
QUOTE(golfy03 @ 8 Jan 2011, 19:47)
Salut!
Un schimb cu un Megane 2 din 2005,1.5 dci,65000 km,sedane,privilege?
*



Am observat acum ca te ocupi cu vanzare masini. Din pacate (sau fericire pentru mine) nu mai sunt interesat. O zi buna si BAFTA la vanzare. smile.gif

9 Jan 2011, 18:47:
QUOTE(Adi R5 @ 9 Jan 2011, 15:44)
RCA-ul am vazut cit este,dar impozit la stat cit ai platit?

eu la 1.9 am platit 330 ron anul trecut.
*



Nu am platit si nu platesc. Nu am idee cat este. Relatii la.......... "imparatie" dry.gif

10 Jan 2011, 07:43:
Pretul este 6 000 de astazi.

10 Jan 2011, 21:20:
QUOTE(Yutcaru @ 23 Dec 2010, 20:34)
Sfatul meu este sa nu o dai,chiar daca e o masina de familie.Si berlina e destul de mare,deci nu cred ca e un mare avantaj.
Tine cont si ca masina pe care o primesti/cumperi ( la schimb sau nu ) poti sa ai probleme cu ea,tehnice ma refer,si pe langa probleme emotionale pe care le ai acuma sa mai ai si cu masina.

Imi pare rau pt tine si capul sus,ca asta e viata,cruda din pacate.
Gandeste-te de doua ori inainte sa faci acest pas.

Bafta!
*



@Yutcaru, multumesc pentru sfat. M-am decis in cele din urma sa ti-l urmez. Multumesc inca o data. Masina nu se mai schimba si nici nu se vinde. Cel putin deocamdata. Se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.