Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Prelungire din fibra de sticla bara fata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
kinderu
Am si eu o intrebare :imi place foarte mult cum arata bara din fata(bara trei bucati)cu prelungirea din fibra de sticla!Dar am o problema frecventa SE TOT RUPE !LA 2 SAPTAMANI TREBUI SCHIMBATA si m-am cam saturat sa tot dau banii pe altele!Are cineva o solutie?Are cineva pe masina o prelungire din alt material mai flexibil,care sa reziste mai mult decat cele din fibra de sticla (foarte casante)si unde a-s putea gasi si eu asa ceva,s-au se potriveste la bara din trei bucati o alta prelungire mai ingusta? Multumesc!
clau lcf
prelungire de golf 4
kinderu
se potriveste ?
ciprianeduard
Eu prelungirea am spart-o in 2 zile ca a trebuit sa merg pe un drum de tara sad.gif
Radduu
se sparge repede , dar este foarte utila in situatii neprevazute. De exemplu, mergeam pe o straduta si am cazut cu fata intr-o groapa facuta pe mijloc nesemnalizata de nici un fel ,plus ca mai si ploua . Toata fata masinii s-a tinut pe prelungirea aia de bara din fibra de sticla....si asa am dat 150.000 in loc sa dau 1 mil pe bara din fatza... ph34r.gif
clau lcf
da. se potriveste aia de golf 4. am pus eu la o dacie
elro
[quote=clau lcf,25 Sep 2005, 16:41]
da. se potriveste aia de golf 4. am pus eu la o dacie
*

[/quoteprelungirea de golf 4 se potriveste la daciile cu bara dintr-o bucata(cea cu zambetul lui iliescu) la cea din trei bucati arata ca naiba(bara este patratoasa si prelungirea rotunda wacko.gif )nu se leaga una cu alta,si intradevar prelungirea este dintr-un plastic flexibil care se sparge foarte greu
B-34-SGM
Normal ca le spargeti in gropi pe alea de fibra daca aveti amortizoare noi, si masina lanseaza. Va recomand un prelungitor de spoiler de la o masina straina, din platic,dupa ce aveti amortiozarele ok. Acela nu se sparge, se muleaza dupa pietrele in care dati.

Pe spoilerul din 3 bucati am vazut montat foarte frumos prelungitorul de la Vento, si de la Nissan 200sx.
clau lcf
rcosmin. se potriveste pt ca am pus. acu depinde de gusturi si de cine o pune. vine bine si imi place ca e mai lata in parti datorita fortarii.
hecbv
da prelungirea de golf 4 pe ce bara merge aia patratoasa sau cea rotunjita ????
clau lcf
pe amandoua
hec_bv
bun merci
liviuflesner
se poate pune o prelungire confectionata din partea de jos a unui spoiler de cielo.daca intereseaza pe cineva pot atasa poze.
clau lcf
Uitati cum sta bara de Cielo pe fosta si actuala dacie.Am avut si un accident cu ea, iar de atins pe la borduri si gropi nu mai zic. Poate o sa pun si poza cu ea lovita, dar trebuie scanata. Am taiat din ea in partea de sus,de sub gaurile de prindere a numarului. smile.gif smile.gif
clau lcf
Si actuala {sper sa iasa ceva frumos din ea pana la urma ca e vai steaua ei wub.gif wub.gif } In poza cand avea faruri 1300 mai aveam o prelungire din cauciuc (nereusita ideea), si dupa aia i-am pus plasa(parca mai bine). scuzati gazele (muste, fluturi) ,dar facusem vreo 300 km si am facut poza la un popas biggrin.gif .
ionut17
"Aici se face un pic de ramforsaj la partea de jos, ca spolerul sa stea tzapan si sa nu sune dupa tine ca un tomberon. Se pune la greu niste spuma poliuretanica.
Se finiseaza putin sa nu arate chiar ca balele la gura unui sugar."

ionut17
a doua poza
dvdvaly
eu am gasit asa ceva si este de vento si uitati si cum arata si de 200sx
Muttley
QUOTE(liviuflesner @ 21 Oct 2005, 23:31)
se poate pune o prelungire confectionata din partea de jos a unui spoiler de cielo.daca intereseaza pe cineva pot atasa poze.
*



Ia sa videm bre... huh.gif
Dovle9797
Salutare! Stiti cumva unde pot gasi un eleron pentru haion de dacie break 2002? Multumesc anticipat!

27 Nov 2017, 22:10:
Salutare! Stiti cumva unde pot gasi un eleron pentru haion de dacie break 2002? Multumesc anticipat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.