Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cablu de acceleratie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
suflete
as dori sa stiu si eu care ar fi pasii de montare a unui cablu de acceleratie la o dacia nova gt cu carburator dublu corp?daca se poate si imagini?
ghitza
mai ti sa raspuns mai sus
suflete
am montat cblul de acceleratie,dar pedala este tot moale si revine greu la loc,si asta pana la 2000 de turatii,cablul acum l-am cumparat
ghitza
e destul daca scrii intr-un topic nu mai deschide inca unu
suflete
ma ajuta si pe mine cineva?


4 Jan 2011, 15:53:
credeam ca imi este de ajutor forumul asta,dar m-am lamurit
danciusergiu84
adica tu ce vrei de fapt, sa vorbim cu "lumina stinsa"? de dragul sa mestecam cuvinte si sa stam cu mainile in san

daca revine pedala greu nu e destul de clar ca trebuie verificat cablul, montajul acestuia, pedala fara cablu si carburatorul, acestea fara cablu conectat, toate acestea sa aibe cursele ok

daca tu nu faci nimic ce sfat vrei sa primesti? nu putem ghici in stele doar sa dam intrumari legati la ochi (schimba aia sau cealalta), si asa ne straduim cat putem fara sa avem obiectul muncii in fata

respekt.gif ca ai nova, dar sa lasam egocentrismul deoparte si sa ne gandim ca pe aceasta arie nu prea mai activeaza multa lume, si sa ne mai gandim ca unii au injectie, altii carb mono, si mai raman cativa cu carb dublu, dintre care poate nici unul nu a avut problema ta sau n-au fost online wink.gif (rabdarea valorea mult, intre timp pune mana la treaba daca nu astepti sa vina cineva sa faca in locul tau)
suflete
scuze ca mi-am pierdut rabdarea,in cele din urma tot cu ajutorul forumului am rezolvat-o! va multumesc inca o data,nu mai aveam arc la clapeta de acceleratie la carburator
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.