Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: poze
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
Pages: 1, 2
boditza
Tot astept de un an de cand am devenit mai activ pe forumul acesta sa mearga pozele mai bine. merg si acum dar de ex daca un thread are 5 posturi cu cate 3 poze fiecare merg vazute doar 3-4 poze apoi apare pur si simplu loading si nu mai fac pop up. am incercat cu ie, firefox, chiar si chrome mai nou si la toate face acelasi lucru sad.gif.
R19/16v
Ce antivirus ai?
Andy_ACS
Incearca cu click freapta - open link in a new tab.
Si mie imi mai face figuri (Chrome).

Bafta!
boditza
Uitati cum imi apare.. antivirus am kaspersky pe un pc, nod 32 p altu si pe laptop avast dar pe toate merge la fel smile.gif. pe internet exprorer pot vizualiza in jur de 15-20 apoi se blocheaza, dar nu prea il folosesc sad.gif
mariusd4
Cand se blocheaza da un refresh si la mine face la fel dar isi revine dupa asta . Stima
b76bgaarh
si la mine face la fel. si pe ie si pe mozzila, si pe calc de acasa si pe cel de servici. trebuie sa dau refresh dupe 3-4 poze ca altfel se blocheaza.


bfat
boditza
pacat.. ma tot gandeam ca este un bug temporar sad.gif(. nici cu refreshuri nu merge intotdeauna smile.gif
M i h a i
QUOTE(R19/16v @ 4 Jan 2011, 23:10)
Ce antivirus ai?
*


R19...nu este de la Antivirus...eu zic ca este un bug al forumului..si eu am semnalat problema asta..dar am rezolvat...cum? am instalat chrome si dau click dreapta pe poza si aleg ''deschideti link-ul intr o fereastra incognito'' (pt cine il are in ro) ..asa merge totul ok..cu mozilla nu mergea deloc.. daca dau pur si simplu click stanga pe poza la fel apare..loading... mentionez ca am testat pe win xp cu antivirus instalat...si fara antivirus instalat... iar tot softul din comp este pe bune.. smile.gif nu cu licenta de pe filelist... este cu dus si intors chorme..merge mai repede..poti sa deschizi si pozele cu optiunea asta..dar sta mai prost cu securitatea decat mozilla..... pot sa fac si pr.sc. daca nu ma crezi...cu loadingggg.... rolleyes.gif
R19/16v
Cand am intalnit eu problema respectiva se ajunsese la concluzia ca era de la Avast.
boditza
slabe sanse sa fie de la antivirus wink.gif.. eu am testat p 3 pcuri, unul numai cu soft p bune cum zicea mihai mai sus si karspersky av si in toate face la fel n:)
Andy_ACS
Nu cred sa fie de la Avast, din moment ce patesc chestia asta si pe linux fara niciun fel de antivirus.
boditza
ar trebui vb cu cei ce au facut skinul...
cosmin_2300
QUOTE(b76bgaarh @ 5 Jan 2011, 11:28)
si la mine face la fel. si pe ie si pe mozzila, si pe calc de acasa si pe cel de servici. trebuie sa dau refresh dupe 3-4 poze ca altfel se blocheaza.
bfat
*


up.gif

QUOTE(R19/16v @ 5 Jan 2011, 15:09)
Cand am intalnit eu problema respectiva se ajunsese la concluzia ca era de la Avast.
*


Nu are treabă Avast. Am încercat și pe calculator ce avea BitDefender cu licență și pe calculator fără antivirus ... degeaba!
alxemanuel
eu foarte rar patesc chestia asta , folosesc chrome si antivirus nod32
M i h a i
exact asta am si eu..chrome si nod 32...si xp prof... dai click pe poza..loading...daca ai noroc se deschida una din 5..in rest loading..dar merge perfect cu incognito..
boditza
ce sa mai.. asa va merge forumu sad.gif.. vad ca nici un moderator nu ice nimic sad.gif(
DragosP
Nu te mai da lovit aiurea.
Eu cred că aveți voi o problemă de setări și alte alea, că mie pe linux+chrome sau linux+firefox n-are nici o greață.
A, să nu uit: un adblock (plus) poate face minuni.
Ca și o curățare de cache a browserului.
cosmin_2300
QUOTE(DragosP @ 7 Jan 2011, 08:56)
A, să nu uit: un adblock (plus) poate face minuni.
*


Am și d-ăla. Am încercat de pe mai multe calculatoare (unele cu win7, altele cu xp) și tot așa face ...
Ciorapel
QUOTE(DragosP @ 7 Jan 2011, 08:56)
linux+chrome sau linux+firefox n-are nici o greață.
A, să nu uit: un adblock (plus) poate face minuni.
*




user posted image

Nu este de la OS, de la Antivirus sau de la browser.

Este bug de forum.
boditza
QUOTE(DragosP @ 7 Jan 2011, 08:56)
Nu te mai da lovit aiurea.
Eu cred că aveți voi o problemă de setări și alte alea, că mie pe linux+chrome sau linux+firefox n-are nici o greață.
A, să nu uit: un adblock (plus) poate face minuni.
Ca și o curățare de cache a browserului.
*



daca nu ai citi decat primul post nu ai mai scrie prostii.. cand nu ai nimic bun de spus e bine sa te abtii..
este clar bug de forum
Ov
ia cautati-va voi si pe la driver-ul placii video, ca parca-mi aduc aminte ca cu ala default imi mergea ok, cand il updatam facea exact ce ziceti voi mai sus. Toate astea pe vremea cand eram in tabara nvidia, si patit si de pe 2 calculatoare diferite, dar ambele cu placi nvidia (dar alt model).
b76bgaarh
nu are treaba am placi grafice diferite la cele 3 calc si pe toate face la fel.
Ciorapel
ATI Radeon aici.
mariusscout
windows 7, eset smart security 4, opera nu am avut niciodata probleme de genul asta
DragosP
Mai boditza, las-o mai ușurel cu aprecierile relativ la ce și cum scriu eu.
Nici măcar pe android nu am așa probleme.
boditza
QUOTE(DragosP @ 7 Jan 2011, 19:20)
Mai boditza, las-o mai ușurel cu aprecierile relativ la ce și cum scriu eu.
Nici măcar pe android nu am așa probleme.
*



tu ai inceput cu rautati la adresa mea..ti-am spus mai sus atata timp cat nu este ceva bun de spus este bine sa te abtii excl.gif . nu toata lumea merge bine pe linux sau nu toti avem android pe telefoane sau tablete. 95% folosim windows,nu suntem asa de avansati ca tine. am incercat opera si merge fara probleme. o sa caut p la servici un pc cu un browser mai vechi sa vad acolo cum se comporta, o fi skinul vechi
klaus
Problema care se manifesta cu siguranta pe firefox si chrome dar nu pe IE a mai fost discutata si la topicul http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=160774&hl= incepand cam de la postarea 21 a lui dantes.
Acolo userul mk2 a facut si niste trimiteri tehnice referitor la problema si unele posibilitati de rezolvare, dar a ramas pana la urma in coada depeste
boditza
am facut si excludere si tot la fel imi face mie... poate la urmatorul update va merge bine, pana atunci browsere cat mai vechi, in cazul meu voi merge pe opera ca tot e instalat smile.gif
AlexV
anul trecut cand am incercat sa rezolv aceasta problema am gasit clar ca fiind unul dintre vinovati avastul. mergea perfect afisarea pozelor, am instalat avast, s-a dus dracu tot. dupa 3 poze nu mai incarca nimic.
sigur nu este singurul care face probleme, dar cum fiecare browser interpreteaza pagina asa cum vrea developerul e imposibil sa nu apara probleme.

La mine in firefox merge perfect, in chrome exista un lag de 2-3 secunde inainte de incarcarea pozei in format mare. IE merge ok.

Acum am facut o modificare doar pe reno.ro si astept sa imi spuneti cum se comporta la voi. La mine a disparut lag-ul si in chrome. In firefox si IE merge perfect ca si inainte.
cosmin_2300
Și-a revenit și pe DC și pe reno ... wacko.gif
AlexV
m-da, initial as fi zis imposibil, dar dupa ceva verificari se pare ca modificarea facuta doar pe reno a rezolvat lag-ul ala de 2-3 secunde in chrome, iar o alta modificare la apache, aparent fara nicio legatura a rezolvat problema asta global. facusem si upgrade la highslide, am crezut ca de acolo e, asa ca am facut downgrade temporar.

in continuare va fi o diferenta intre sursele celor doua forumuri si astept feedback daca merge sau daca nu merge. va rog testati pe ambele forumuri si detaliati unde nu merge.
boditza
in sfarsit merge smile.gif.. puteti sa il inchideti
Lostboy
E ok acum. (firefox+win7)
boditza
dragosp tu chiar nu citesti threadul?? alexv a postat ceva mai sus, nu este de la browser ci de la forum, opera probabil ca are vreo metoda mai veche si nu este afectat. licentele mele sunt platite la servici si pe laptop, desktopul de acasa are licenta de la msdnaa caci am terminat informatica si se ofera gratuit studentilor(desi nu ii pot spune ca este platita). pentru un moderator faci foarte mult offtopic, nu mai spun ca vorbesti ca un pusti de 14-15 ani cu slogane gen "Zi zău!". am sa te rog sa nu mai postezi pe thradul acesta ca nu ai ajutat deloc, decat ai facut offtopic
M i h a i
QUOTE(DragosP @ 7 Jan 2011, 08:56)
Eu cred că aveți voi o problemă de setări și alte alea
*


eu cred ca te-ai cam inselat.. avand in vedere ca acum merge foarte ok... wink.gif
DragosP
Eu nu.
Am zis că aveți o problema cu browser-ul? Am zis!
Ca dovadă că în Opera îi mergea stimabilului inițiator de topic ce a mai și terminat informatica.
Bine că vă merge și vouă acum.
Hai pace!
boditza
inca odata nu citesti ce se posteaza.. am scris ca opera foloseste un sistem rudimentar de asta merge.. in ie6 mergea bine si inainte, dar este vechi si de asta mergea. fa si tu un lucru bun la threadul asta si inchide-l sa nu mai fie discutii.
AlexV
boditza, topicul ramane deschis sa vad daca chiar nu mai sunt probleme si am rugamintea sa nu mai postati decat raspunsuri la intrebarea mea.

de vina pentru comportamentul incorect nu pot sa zic nici ca e script-ul forumului si nici browserul. In ie merge, in firefox merge, in chrome are ceva probleme da merge, in opera merge. Instalez avast antivirus si nu mai merge nimic bine. niste modificari la apache rezolva problema din chrome, desi pozele sunt livrate prin lighttpd???

Dar nu mai conteaza asta, vreau doar sa stiu daca merge la toata lumea sau nu.
b76bgaarh
alexv

merge bine 8 poze pe o pagina, la a 9 a incepe sa faca din nou. windows xp cu firefox. nu am avast ca antivirus.
Steel Tormentor
Mi s-a intamplat si mie in trecut de cateva ori (cu xp si firefox), dar s-a rezolvat cu "open in a new tab" . Ce vreau sa subliniez este ca daciaclub are unul din cele mai ok moduri de vizualizare a pozelor atasate, facand comparatie cu alte forumuri.
boditza
am incercat mozila 3.6, ie8, chrome si in toate merge perfect, in ie efectul de pop up este mai rugged dar in rest este totul ok. mie inainte browserele astea imi faceau probleme. sper sa ramana asa smile.gif
C@talin
io cumnaiba nam avut niciodata probleme dastea ? mellow.gif

io cred ca aveti voi probleme cu netu .
M i h a i
QUOTE(b76bgaarh @ 10 Jan 2011, 10:40)
merge bine 8 poze pe o pagina, la a 9 a incepe sa faca din nou. windows xp cu firefox.
*


merg bine toate pozele..cu chrome...de la 1 pana la 30 poze etc..40.50....totul este ok cu chrome... si cu explorer... mozilla chiar nu ma intereseaza.. tongue.gif Pt mine este caz rezolvat..inainte nu mergea...acum merge struna..
zanzie
Merge bine acum in combinatia xp+firefox+avast.

Pana acum 2 zile aveam exact aceleasi probleme ca si boditza.
clr
Am pus astazi Firefox 4. Nu mai deschide nici o poza sad.gif
Dau click, intra in loading si acolo ramane.
Merced
Ciudat. Mie imi merge foarte bine de cand am pus 4.
gabize
Reinstaleaza-l, sau vezi ce plugin-uri nu functioneaza corect. Mie-mi merge ok, testat pe 3 PC-uri.
b76bgaarh
update la firefox 4.0.1. nu mai merge nici o poza. wub.gif
M i h a i
chrome + explorer = love . firefox sa nu vad . la mine totul merge ca uns
bygy007
QUOTE(b76bgaarh @ 4 May 2011, 13:55)
update la firefox 4.0.1. nu mai merge nici o poza. wub.gif
*


la mine merge uite dovada
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.