Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se scumpesc tigarile
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
bz_26_zzz
Zic sa o puneți de un protest la casele de marcat ale hypermarket-urilor, sa cumparati un pachet de Kent si sa platiți cu monezi de 1 ban.
.
excl.gif
cielo99
Sunt nefumator.Sa tripleze pretul, poate asa nu mai respir fumul unor fumatori care din lipsa de bun simt fumeaza in timp ce merg pe trotuar.Ca la servici este interzis fumatul in birou, acasa si in masina la mine nu fumeaza nimeni, deci mai ramane fumatul pasiv pe trotuar.
cristyz
Mai bine ai tacea.
ag02cws
Buna ideea. Mai ales ca scumpirea tigarilor va atrage scumpirea tuturor produselor.
Laurentziu83
QUOTE(bz_26_zzz @ 7 Jan 2011, 17:35)
Se scumpesc tigarile
*


Ma doare-n c... biggrin.gif
Marty
Vai, cita lume proasta...
ipiq
on: ne luam un dinasta: http://www.aparat-tigari.ro/aparat-de-facu...gari-acasa.html
apoi niste dinastea: http://www.aparat-tigari.ro/tuburi-tigari.html
si in final vreo 2-3 cutii de dinasta: http://www.tobaccoshop.ro/tutun_pentru_rul...umen-p1241.html
si gata!!! wink.gif

....sau fumam din piata dinalea de contrabanda cu 7 ,5 lei / pachetu'

celor care doresc scumpirea tigarilor nu pot sa le doresc decat ... showfinger.gif
cielo99
QUOTE(Laurentziu83 @ 7 Jan 2011, 17:45)
Ma doare-n c... biggrin.gif
*


Ce-ai facut azi noapte de te doare? radmasa.gif
Laurentziu83
Am dat cu cotul in tocul usii, ce credeai?
cristyz
Tutunul pentru rulat se poate cumpara din Ungaria si e mult mai ieftin.
daniM
Laurentiu83 wrote:EDIT:
Am dat cu coRul in DoSul usii,ce credeai?(nu te supara,e doar o gluma)
neumann
Ieream la un restaurant de fitse, in salonul de nefumatori, pe 1 ianuarie. L-aud pe sefu de sala "se fumeaza dom'le ca e aglomerat acum, ce sa facem". Asa ca n-am decat sa ma doara fix in poala ca se scumpesc tigarile. Cand o sa fie si la noi ca pe afara, adica interzis fumatul in toate incaperile, gari, aeroporturi, restaurante, baruri, cluburi, etc. atunci o sa simpatizez cu fumatorii cand le creste pretul la tigari.
vi_escu
De ce nu le scoate dom'le statul în afara legii dacă sunt așa dăunătoare?
intrebare.gif

Ăăăăăă, ups! Chestie de taxe la buget....

Iete-te chestie, fițoșii sunt de două categorii: fumători și nefumători.
argon
Ca s-au scumpit coparseiele pe unu' nu v'as auzi sa protestati, ca tot acolo ajungeti cu tigarile, ori scumpe ori ieftine.
daniM
QUOTE(argon @ 7 Jan 2011, 19:58)
Ca s-au scumpit coparseiele pe unu' nu v'as auzi sa protestati, ca tot acolo ajungeti cu tigarile, ori scumpe ori ieftine.
*


Ia de aici de la oracolu'

ady77
Cand s-or scumpi femeile o sa mergeti tot cu monezi la ele? rolleyes.gif
corbex
Copirseul cade in sarcina mostenitorilor, deci nu conteaza.
vi_escu
QUOTE(argon @ 7 Jan 2011, 18:58)
Ca s-au scumpit coparseiele pe unu' nu v'as auzi sa protestati, ca tot acolo ajungeti cu tigarile, ori scumpe ori ieftine.
*


E simplu, la cimitir secțiuni separate pentru fumători.
corbex
Nefumatorii au dreptul la luminari eco, fara fum si noxe. Ceilalti, luminari non euro.
klaus
Sa vedeti cand v-or creste salariile si va vor plati aia in monezi de 10 bani...
vi_escu
Sâc, iau leafa pe card!
Alex4u
poate sa le scoata de tot dupa piatza aia...
dragoselu
Va spune Dragoselu ce veti face... biggrin.gif Luati tarnacoapele si lopetile si veniti sa facem un tunel pe sub Prut... Restul e usor... icon_mrgreen.gif
ady77
QUOTE(klaus @ 7 Jan 2011, 19:22)
Sa vedeti cand v-or creste salariile
*


Ce e aia crestere de salariu ca parca am auzit mai demult de asa ceva icon_mrgreen.gif
P-A-C-O
QUOTE(bz_26_zzz @ 7 Jan 2011, 17:35)
Zic sa o puneți de un protest [...]

eu zic sa-ti-o punem tie d'un protest, ce zici, stai? 166.gif
Muttley
QUOTE(cielo99 @ 7 Jan 2011, 17:39)
Ca la servici este interzis fumatul in birou, acasa si in masina la mine nu fumeaza nimeni, deci mai ramane fumatul pasiv pe trotuar.
*


Asta-i una din acele ocazii in care tin neaparat sa scriu ceva da' nu stiu ce mellow.gif
corbex
radmasa.gif
Cu mult zahar, nu?
ipiq
logan stepway: daca nu sta de bunavoie, il prind io si il tin pana (ii) prostestezi tu biggrin.gif
ydaniel
batlane mai fumezi mha?
Filip
E grea viata de fumator. laugh.gif Mai bine profitati de ocazie si lasati-va de fumat!
bz_26_zzz
QUOTE(Logan_Stepway @ 7 Jan 2011, 20:28)
eu zic sa-ti-o punem tie d'un protest, ce zici, stai?  166.gif
*




Da. Altceva mai vrei?
neumann
QUOTE(ady77 @ 7 Jan 2011, 20:27)
Ce e aia crestere de salariu ca parca am auzit mai demult de asa ceva icon_mrgreen.gif
*



Avem si acum, crestere negativa a salariului.
Markos
Cica fumatul pasiv pe strada ucide!



(daca stai pe linia de tramvai)
Maskatu
Oricat de mult s-ar scumpi tigarile, fumatorii vor da bani pe ele, fie ca vor cumpara de la magazine, fie de la combinatorii de pe colt, tot vor fuma si tot vor da banii pe ele. Stiu destule cazuri in care preferau sa cumpere tigari in loc de mancare. smile.gif

A si explicati-mi si mie care-i faza cu tigarea dupa mancare, ca am incercat sa inteleg da' nu imi iese. E vreun fetis sa strici gustul mancarii cu tutun? huh.gif
Laurentziu83
Daca nu esti fumator (sau nu ai fost), nu ai cum sa intelegi. biggrin.gif

Eu am fumat timp de 7-8 ani, am 2 ani de cand m-am lasat. Noroc cu accizele mari la tigari, altfel, la 3 lei pachetul cat ar fi fost fara taxe, fumam si acum.
Victoras2001
Voi descoperiti America.
Maskatu
Pana mea.
user posted image
Markos
QUOTE(Victoras2001 @ 7 Jan 2011, 21:55)
Voi descoperiti America.
*


fiță
Muttley
Eu am fumat si cu 6 euro/pachetul. Multa vreme. Chestie care-mi parea de neconceput cu o zi inainte de a cumpara primul pachet.
Daca cineva de aici (in afara de cel caruia fumul de tigara de pe trotuar ii corodeaza balonul ermetic) traieste cu speranta ca tigarile scumpe = renuntat la fumat, greseste.
skija
eu de o saptamana m-a, lasat IAR de fumat tutun biggrin.gif
nu ptr. ca s-au scumpit... da' am de gand sa ma reproduc si vreau sa o fac fara sa-mi miroasa gura... ca organismul meu nu se curata de tutun in 6-12 luni (perioada in care am de gand sa ma apuc de pedalat...)

asa ca, am renuntat la fumat TUTUN! (restul e permis biggrin.gif )
Markos
QUOTE(skija @ 8 Jan 2011, 18:17)
am de gand sa ma reproduc

recomand!


(rodi, nelule, voi nu cititi asta)
Bulldog
Cu cat se scumpesc iar?
Tiberiu-Andrei
N-au decat sa le scumpeasca, vorba lu' Laurentiu....ma doare-n poponeata.
Asta v-o zice unu' care nu mai fumeaza de 3 luni. tongue.gif
Alex4u
eu o ard doar pe trabucuri deci nu ma intereseaza de tigarete...
dandee
luam de la moldoveni radmasa.gif radmasa.gif eu eu am 4 luni de cand le-am lasat...
OAP
sa nu luati de la moldovence ca devine scump... icon_mrgreen.gif
skija
fiecare cu fetishurile lui...
G I M
De la dastia?
Lostboy
QUOTE
Se scumpesc tigarile, Ce ne facem ?!?!


Mâncăm mai puțin.
corbex
Corect! Si mai rar.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.