Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: aprindere faruri singure
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
fsilviu86
Am citi pe forum si nu prea am gasit cine stie ce despre acest modul sau un gadget pentru daciutele noatre. eu cred ca ar fi destul de util un astfel de modul de aprindere faruri singre in momentul in care esti in mers si se face noapte sau intri la o parcare subterana prost iluminata, gen cum este la mine la carrefour Buzau, unde lumina este aproape lipsa. am gasit ceva pe un forum dar este destul de complicat de facut si consta in multa muncaaaaaaaaaa si multi bani. daca cineva stie sau are asa ceva poate pune aici o schema sau niste idei.

eu am acasa de pe vremuri, noste module optice, am sa pun niste poze, sa vedem daca ele se pot modifica sau se pot folosi.
Ciorapel
Schema ERA foarte folositoare acum muti ani cand nu era obligatoriu sa ai faza de intalnire aprinsa la iesirea din localitate. Acum, majoritatea ne-am format reflexul sa aprindem farurile cand plecam, si mai ales cand iesim din localitate.

Inca o chestie in plus: tu ai baza in aceste montaje, sa mergi cu el activat, si din fata sa vina o masina si sa iti stinga tie farurile ? (din cauza luminii). Nu sunt module hi-end, care sa ofere ceva sigur, si nu cred ca ai curaj sa te bazezi pe asa ceva.

Eu am un astfel de montaj acasa, destul de profesional, dar tot n-am baza in el.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.