Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] PIESE LAGUNA 2, 2001 DIN DEZMEMBRARE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
xxla20
Vand piese laguna 2 combi(motorizarea era 1,9 dci) inmatriculata in RO, care a fost incendiata alaltaseara(prin urmare partile care au ars din fata nu sunt disponibile). A ramas interiorul intact, spre exemplu scaune+bancheta spate la 600 ron, modul climatronic 200 ron, jante aliaj 300 e(3 au si anvelope), volan cu cruise control,arbirbaguri pret 150 ron bucata, bara spate cu senzori 400 ron etc. Pentru alte detalii nr de tlf 0740306576.
gsalexandru
salut. o poza cu masina nu ai? sau macar cu jantele?
xxla20
salut, maine fac poze la masina si la jante si daca mai are nevoie cineva de informatii sau poze, cereti ca nu se supara nimeni, puteti si sa ma sunati la 0740306576.
xxla20
salut, revin cu pozele si cu update-uri, se da cartela(cea cu 3 butoane) la 120 ron, modulul dubluclimatronic+display la 200 ron, cititorul de cartela la 200 ron, kit parrot maini libere la 300 ron, cd-player 150 ron.
P.S. adaug si cateva poze pt cei care sunt interesati sau curiosi.
xxla20
s-au dat: oglinda electrocrom, cartela cu doua butoane, prizele de 12V, mai sunt disponibile celelalte piese din interior. up!
xxla20
se vinde si un set de jante care a apartinut masinii in cauza dar care nu au fost folosite deloc, sunt absolut noi. atasez poze cu ele, pret 500 ron pt tot setul. pt cei din bucuresti se pot livra gratuit.
misu37
Salut, ma intereseaza butonul de avarii daca functioneaza normal fara sa se blocheze si maciulia de la schimbatorul de viteze.
xxla20
salut, butonul de avarii este rezervat pt un coleg de-aici de pe forum, iar maciulia s-a vandut, de asemenea s-au vandut azi si jantele de tabla, au ramas disponibile multe alte piese din interior si exterior. va rog nu-mi mai lasati pm pt ca nu pot sa raspund, sau daca lasati pm, dati-mi un mail pe care sa va pot raspunde!
Alex-DJ
Salut, ma intereseaza butonul de activare cruise control/limitator.
Il mai ai? Pret?
xxla20
@alex-dj, butonul de cruise se da la 100 ron, volanul si restul le ai deja?
hellcat
100 de lei butonul de cruise cand la reprezentanta e 60 lei?? biggrin.gif
Alex-DJ
Salut,
La UNIX in Constanta costa exact 106 RON(si vine doar pe original).
Iti ofer pe el 70 de ron plus transportul si rambursul.
xxla20
culmea ca alt coleg cerea tot atata pe el si n-ati sarit sa-l criticati, numai pe mine sar toti ca am preturi prea mari...
http://www.daciaclub.ro/-VAND-DEZMEMBREZ-R...-D-t193121.html

aici nu costa tot atat butonul ala???
si pe cine deranjeaza pretul il rog sa isi vada de treaba lui pt ca nici eu nu ma bag la nimeni sa comentez ca e prea mare pretul sau prea mic si nici nu oblig pe nimeni sa cumpere.

15 Jan 2011, 22:30:
adjudecat, se duce catre alex wink.gif mi se pare corect ca omul care il vrea sa spuna cat poate da pe el si daca imi convine il dau, daca nu, il pastrez, tot asa cum e dreptul sau sa refuze oferta sau sa faca una mai mica.
Alex-DJ
Imi pare rau pentru reactia ta, dar acesta este adevarul.
Suntem in sectiunea bursa....adica tu ai ceva de vanzare cu un anumit pret....eu pot sa-l accept sau pot sa-ti spun cat sunt dispus sa dau pe ceea ce tu oferi. Ne intelegem bine... nu ne intelegem va exista sigur cineva care sa accepte conditiile tale sau tu iti vei reconsidera oferta. SIMPLU nu-i asa?
Deci nimeni nu te-a criticat si pun raspunsul tau doar pe seama varstei.
Iti doresc o vanzare buna!
xxla20
Raspunsul meu era adresat colegului hellcat care cred ca e si moderator, de la matale era de asteptat un raspuns de genul '(si am si acceptat acea oferta de 70 de lei daca ai observat) iar varsta nu face sa fiu incuiat la minte si sa nu pot citi aliniatul 5 al regulamentului, si sa nu stiu ca nu pot sa oblig pe nimeni sa cumpere, e dreptul matale sa refuzi oferta. Nu mi-a placut acel lucru cu pretul de 60 de lei! Sa vad eu la care reprezentanta e atata si in ce conditii si astept de la colegul de mai sus raspuns la intrebarea pusa: de ce in postul celuilalt coleg nu s-a comentat asupra aceluiasi pret? Dealtfel incepator fiind recunosc ca m-am inspirat chiar de acolo cu pretul si ma simt jenat de faptul ca la unii mai nou-veniti se comenteaza si la altii nu, nu am nimic personal cu nimeni, in schimb gesturi de genul nu mi se par corecte, intrucat nu am suparat sau nu am vrut sa supar pe nimeni. http://www.stiri.pieseautomagazin.ro/2010/...trol-145leibuc/ Iata aici e 145 de ron pretul, insa cu conditia sa achizitionati de la ei si restul componentelor care...cat mai costa? Daca achizitionati doar butonul veti avea de platit in plus 10 procente, adica in total cam 160 ron. Deci va rog frumos, nu ma luati de copil mic!
hellcat
QUOTE(xxla20 @ 15 Jan 2011, 23:29)
mi se pare corect ca omul care il vrea sa spuna cat poate da pe el si daca imi convine il dau, daca nu, il pastrez, tot asa cum e dreptul sau sa refuze oferta sau sa faca una mai mica.
*


Si mie mi se pare corect sa anunt pe cine doreste sa-mi citeasca postul cat e un buton la reprezentanta renault...sa zicem Serus...58 de lei. Las si codul pt verificare 8200424264.
Daca mergi pe principiul nu e prost cine cere e prost cine da, macar membrii forumului asta au dreptul sa-l afle.

Vorbim de reprezentante renault domnule vanzator, nu de magazine ambulante.
Si nu-mi cere te rog sa citesc toate topicurile de la bursa, asa sunt eu mai selectiv, ala mi-a scapat ce sa-i faci.

Si te rog, nu mai fi asa de iritat, asta e...
xxla20
Atunci stimate coleg, de ce mai avem regulament pe forumul acesta, stergeti punctul 5 al regulamentului daca nu e nevoie de el sau daca el contravine bunului mers al lucrurilor. De ce la colegul celalalt care dezmembreaza si a cerut exact acelasi pret pe acelasi buton, nu ati comentat nimic? Atat vreau si eu sa stiu! Uite daca e chiar asa, refuz sa-l mai trimit pentru 70 de lei si raman eu cu el, ar insemna ca omul sa fie in paguba cu 10 lei plus taxele de curier care nu-s 2 lei. Deci @Alex-dj, nu vreau sa fii pagubit din cauza mea, mai bine ia de la reprezentanta daca e mai ieftin, acolo probabil primesti si garantie.
@ hellcat, data viitoare te rog frumos sa anunti colegii despre preturi printr-o modalitate onesta!Daca faceai lucrul asta mai devreme in alta parte poate stiam si eu cat valoreaza un buton nou si nu ma orientam dupa preturile altor colegi(care nu vi s-au parut piperate).
Stima!
Alex-DJ
Imi cer scuze xxla20. Eu nu am vazut postul lui Hellcat. Stiu ca la reprezentanta sunt la pretul scris de Hellcat dar la reprezentanta din Constanta nu prea ai cu cine sa discuti pentru " nimicuri" ( si am citat un sef de service RENAULT ). Dar tot nu trebuia sa te superi. De exemplu eu nu am vazut oferta de care vorbesti, deorece nu intru foarte des pe forum.
Da-mi un mail ca sa pot sa-ti trimit adresa de livrare.
xxla20
Mai bine lasa, nu vreau sa fie nimeni pacalit din cauza mea! Si solicit colegului hellcat o lista cu preturi ca sa stiu de acum inainte cat se poate cere si cat nu.
hellcat
QUOTE(xxla20 @ 16 Jan 2011, 00:10)
Atunci stimate coleg, de ce mai avem regulament pe forumul acesta, stergeti punctul 5 al regulamentului daca nu e nevoie de el sau daca el contravine bunului mers al lucrurilor. De ce la colegul celalalt care dezmembreaza si a cerut exact acelasi pret pe acelasi buton, nu ati comentat nimic?
@ hellcat, data viitoare te rog frumos sa anunti colegii despre preturi printr-o modalitate onesta!
*


In privinta regulamentului va rog, daca va simtiti neindreptatit folositi functia de report...spuneti acolo...vreau sa vand niste piese sh fara factura la niste preturi mai mari si cineva mi-a atras atentia si nu-mi convine.
Raspunsul la intrebare...iti dau unul scurt, sa nu scriu mult: nu stiu.
Si da, asa o sa fac, data viitoare o sa anunt colegii printr-o modalitate onesta.
xxla20
Spre deosebire de altii, eu nu ma simt mai bine certandu-ma cu cineva, nici mai bucuros sa insel omul, tocmai de aceea va rog sa-l ajutati dumneavoastra cu butonul, am si spus ca nu i-l mai trimit. Pentru mine e o chestie care tine de principii!
1. Eu nu aveam de unde sa stiu cat costa butonul respectiv la reprezentanta.
2. Nu imi place sa "urechez" pe nimeni in public pe nemeritate.(consider ca se putea sa anuntati omul pe privat despre acel aspect).
3. Nu m-am inscris pe forum pentru a fi moderator, in schimb dumneavoastra sunteti unul si mai mult ca noi toti banuiesc ca trebuie sa respectati regulamentul.
4. V-as fi recunoscator daca m-ati ajuta cu o lista de preturi(nu spun asta in mod ironic) si cu asta sper sa putem incheia povestea. Cu respect, Razvan!
hellcat
Ultimul post ca deja scrii lucruri grele...sa nu uitam ca am plecat de la un pret pentru un buton - cumva in primul meu post scrie si altceva?

0. Nu am cum sa-l ajut pe colegu care vrea butonul. Noua pozitie pe care o adoptati dvs. e concludenta.
1. Noi nu avem nicio vina.
2. "urecheala" e in imaginatia dvs., eu am adus un post de informare util forumului.
3. Nici eu nu m-am inscris pentru a fi moderator, dar nu se stie niciodata, poate vei ajunge si tu. Despre invocarea regulamentului, m-am exprimat in postul de mai sus.
4. Eu sper ca e deja incheiat subiectul.
bendeac
Senzorii de presiune pneuri se potrivesc cu cei de megane oare? necesita programare?
xxla20
@bendeac Salutare, deocamdata nu sunt in masura sa raspund la intrebarea asta, nu vreau sa scot vreo perla, insa din mai multe cautari am mai vazut cazuri in care proprietari de megane cautau senzori de pe laguna 2, bazandu-ma pe considerentul asta, as putea spune ca exista posibilitatea aceasta(altfel de ce ar fi fost interesati de acei senzori?). Sa rugam colegii care se pricep sa ne raspunda la intrebarea asta daca pot. Intre timp incerc sa ma documentez si eu.
RLaguna
Salut, ma intereseaza scaunu dreapta fata. Pret pe el si de unde esti.
xxla20
salut, sunt din satu mare, nu pot sa dau doar un scaun pt ca asa voi ramane cu celalalt, doar daca le iei pe amandoua, mai bine zis scaunele din fata+ bancheta din spate bonus la 600 ron wink.gif stare impecabila.
xxla20
valabil, cine vrea eleronul(de grand tour) il dau la 200 ron. 0740306576
b06fcn
Am primit oglinda electrocrom, prizele 12V si suportul de ochelari, sunt bune, omul e serios
xxla20
Multumesc pentru aprecieri, daca mai e nevoie de ceva...mai sunt destule piese disponibile. Intre timp s-au dus cd-playerul, modulul climatronic dublu, butonul de avarii, luneta cu mecanism stergator(a ramas motorasul), butoanele de comanda pt geamuri(de la sofer), turbina! Dau fetele de usi(toate la 100 de euro), dezmembrez si oglinda din stanga, plansa de bord 100 de euro etc.
alinushy
volan cu comenzi cc si tot ce tine de acesta?
xxla20
Salutare! Am trimis butonul de activare/dezactivare cc azi catre colegul adrian munteanu de la constanta, volanul cu comenzile, airbagul si depinde de ce mai e nevoie e cam la 300 ron.
alinushy
pai din ce stiu eu ar fi asa: volanu cu butoanele, airbagu, ci comanda sub volan
xxla20
Daca acea comanda de sub volan nu implica anexe(care nu tin de volan), pretul e acelasi. Nu cunosc atat de bine lagunele, eu dezmembrez de obicei alta marca, de aceea am facut observatia aceea la pretul de 300.
LagunaII Estate
Un pret pentru bara longitudinala de pe pavilion pe partea dreapta te rog.
xxla20
Salut, aceeasi problema ca si cu scaunele, nu pot da o singura bara, doar pe amandoua...la 250 de ron daca e ok pretul pt tine, anunta-ma! Turbina revine la vanzare pentru ca n-a potrivit pe modelul 1,9 dci de 107 cai, avea diferit orificiul de prindere pe motor la galeria de admisie. Se vinde la 450 ron pt cei interesati.
xxla20
valabil,inca mai sunt piese...
xxla20
Am descoperit ca masina avea si carlig de remorcare(care n-a apucat sa fie folosit niciodata), deci se vinde la 500 ron carlig de remorcare laguna(cu tot ce mai e nevoie alaturi de el), in stare exceptionala!
xxla20
Oferta pana luni, 31ianuarie: vand sistemele de inchidere a usilor, actuatoare, manere cu senzori handsfree, broasca-butuc, pret 150 ron complet(toate cele de mai sus)/ usa. toate sunt in stare de functionare, nu au nimic rupt-stricat, toate functioneaza perfect. motorasul de la stergatorul de grand-tour se da la 150 ron. Daca vrea cineva tot interiorul de privilege(piele+material/negru asa cum se vede in pozele din primul post), vand interiorul de laguna 2 privilege cu scaune incalzite electric+bancheta spate+fete de usi+cotiera totul la 1000 ron, sunt in stare impecabila!
xxla20
valabil...
xjc0c0
Aveti PM smile.gif
xxla20
valabil, intre timp s=a dus volanul catre colegul radocanu! se da plansa de bord in stare perfecta la 500 de ron.
xxla20
valabil anuntul, se vand si acte pentru laguna 2 grand tour, privilege, inmatriculata in Romania, pret negociabil.
Septy_b
Salut, m-ar interesa discurile de frana spate, daca au cel putin 10-11 mm grosime.
La laguna discurile spate sunt cu tot cu butuc si rulment.
Si eventual si placutele spate le iau la pachet daca sunt ok.
xxla20
salut, discurile au stat mult si sunt ruginite, iar mie nu imi place sa trimit piese care ar putea aduce ulterior eventuale comentarii si ar crea neplaceri clientului, pot sa iti trimit discuri cu tot cu rulmenti originali valeo la pretul de 750 de ron. Asta e pretul in franta, nu stiu daca in tara sunt mai ieftine, dar daca te avantajeaza anunta-ma. placute de asemenea recomand sa ti le cumperi noi, costa 150 ron 4 bucati pentru spate tot de la valeo, cele de la ferodo sunt 180 de ron 4 bucati.
RLaguna
pret ptr butonul de sinteza vocala. Multumesc frumos
xxla20
@R-laguna nu dau butonul separat, v-am trimis si un pm.
xxla20
valabil anuntul, cutie de viteze functionala(disc, placa si rulment s-au dat), motorul e ok inafara de anexe care au fost afectat de incendiu.
MM17PUI
salut, cd playerul e audio? ce pret are? magazie cd ai?daca da care e pretul
xxla20
salut, cd-playerul s-a vandut, imi pare rau, iar magazie nu avea, stima.
xxla20
valabil...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.