Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: o mica nelamurire
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
danxkc
Doresc sa imi pun plafoniera de logan acum intrebarea este firele de la plafoniera trec fix pe acolo unde vreau sa o montez adica deasupra oglinzii ?
Maskatu
Din cate imi aduc aminte, de la stalpul stang, se duce un cablu spre stalpul drept deasupra mochetei de la plafon insa nu sunt sigur 100% ca este cablu de corespondenta intre plafoniere. Mai bine tragi direct de la capatul plafonierei.
BoR
Nu trec fire pe acolo,eu am constatat acest lucru atunci cand am decupat capitonajul pentru a monta o plafoniera centrala de Opel Astra care mi-a placut cum se incadreaza intre parasolare.Am legat-o in paralel cu plafoniera din dreapta,pe temporizare,neavand nici un
buton pe ea.
Unele Dsn-uri au si pe stanga(a mea nu are),nu stiu daca la acestea trece vre-un fir prin zona aceea.
danxkc
era foarte simplu daca erau firele acolo dar o sa incerc sa montez acum as avea nevoie de putin ajutor cu montatul,pretul plafonierei
BoR
Cele de Logan sunt intre 30-50 ron,cu 2 sau 3 butoane/becuri.Sunt si la Bursa persoane care vand.
Maskatu
Plafoniera aia noua si originala costa mai mult decat te astepti. Adica aproape 100 lei. Iti recomand sa pui una sh de pe un logan de dezmembrat. Gasesti pe forum destule...

Despre montat nu prea se pot spune multe. Pentru leduri eu am tras 2 fire direct de la becul plafonierei, asta pentru a lumina exact ca plafoniera. Becul plafonierei se temporizeaza, se temporizeaza si ledurile, becul se stinge, se sting si ledurile si tot asa. Problema este ca plafoniera are 3 fire. Plus permanent, plus pe contactele usilor si minus. Insa daca tot montezi plafoniera si nu leduri, poti sa legi toate 3 fire la plafoniera de logan. Grija mare la decupat sa nu faci gaura mai mare... eventual fa-ti un sablon de la un plafon de logan sa vezi exact cat este gaura.
danxkc
frate cata treaba
Maskatu
Obrazul subtire pe cheltuiala se tine... smile.gif
danxkc
sa se mai indrepte impu am multe de facut la ea
ramsen
succes la proiect...si eu am ceva de facut cind timpul se mai incalzeste ...vreau sa imi fac ceva lumini pe sub usile din fata si la piciore pe sub bord cind deschid pe rind usile din fata...bineinteles ca lumina sub usa si pe lateralul usei cu leduri rosii pentru aia din spate...am tot zis ca o rezolv dar uite ca nu am mai ajuns...in schimb asa ceva am facut la cineva din Bucuresti si era super multumit clientul...poate o sa ajung sa fac si eu la mine...
aaa...era sa uit mai vreau si pe pozitie lumina albastra in clanta din interior de la usi...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.