Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Boicot benzinarii
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
Markos
E timpul sa actionam.
tatabobu
As fi vrut sa fie si Hali langa Nelu Galbenus.
corbex
Daca-i carotam p'astia, se duce dracu' economia nationala !
Ii boicotam cite unul, dupa aia per total, iar la sfirsit pe toate cele de mai sus.
SiloS
Mai exista si LUXOIL !
Laurentziu83
Eu zic ca degeaba boicotam Boromir, atata timp cat iau materia prima de la Nelu Galbenus.
bucatzel
Pe langa cluj exista doua lanturi majore de benzinarii care trebuie date cu genunchii de pamant: OVM (da, am scris corect), si "La Stelu" (citat din memorie, care s-ar putea sa-mi joace feste.)

Nu inteleg de ce astea nu se gasesc in lista.
skija
mama cati buzoieni si moldoveni care merg pe E85 avem aici.. NELU GALBENUS RULZ!
bogdanelkva
...cel mai serios topic din ultimii 150 de ani.... radmasa.gif
Eu imi boicotez portofelul....
Laurentziu83
Eu boicotez LUXOIL-ul de la mine din oras, pun de la Media Trans.
Speedy
Eu propun pe Enescu. Are ditamai vila
[attachmentid=1627687441]
Marty
I-auzi frate, si-a facut si benzinarie!!!! Stiam io c-asre suita, c-are doua rapsodii si-o simfonie, da' de benzinarie....
dandee
Bomv-ul de ce nu? sa facem o luna pauza, sa nu mai punem de la ei! sa luam de la ExPatriciu! sa vedem ce de intampla!
JORJ
In afara de cel dintre Buzau si Urziceni, acum vreo 3 ani am mai vazut un al doilea "Nelu Galbenus" undeva intre Marasesti si Tecuci parca.

Si ala trebe boicotat masiv ....
Richelieu
Dupe ce terminam Galbenusul boicotam si Albusul?
HondaD
faza e ca numa de la bomv radmasa.gif si de la patrom e bun combistibilu, si daca i boicotam , ce mai bagam in masini? apa de la luxoil?
Alex4u
QUOTE(Markos @ 12 Jan 2011, 16:00)
E timpul sa actionam.
*


Nu te-a rabdat Raiul sa nu deschizi si tu un topic blink.gif

Hondicule
QUOTE
faza e ca numa de la bomv  si de la patrom e bun combistibilu, si daca i boicotam , ce mai bagam in masini? apa de la luxoil?
tu nu te plange..a ta merge q kerosen sleep.gif

rolleyes.gif sa stiti cand deschide markos un topic pai il deschide...de cand il coci? tongue.gif
ady77
De cand era benzina 2.2 lei rolleyes.gif
Alex4u
defapt eu sunt de parere sa ne boicotam unu pe altu wub.gif
Richelieu
Hondicule, tu boicotezi limba romana?
ag02cws
De nykoil a auzit cineva?
Alex4u
de unde le scoti doh.gif
ag02cws
Am vazut-o cand am fost la Cluj, dar nu mai stiu exact pe unde. Evident, avea culorile de lukoil. Apoi am ramas stupefiat cand am fost in Bulgaria, pt ca acolo lukoil cam asa se scrie...
Laurentziu83
QUOTE(Richelieu @ 12 Jan 2011, 18:55)
Dupe ce terminam Galbenusul boicotam si Albusul?
*


Boromir fara Galbenus oricum nu se poate.
ydaniel
DE benzinariile din zona conductelor nu a vorbit nimenea.
nu vand cu accize si tva!
G I M
Ba la enescu la nistoresti nu mai e benzinarie de vreo cativa ani buni, doar pompele ce au mai ramas smile.gif
Maskatu
Galbenus se boicoteaza singur de cand a deschis... cine naiba alimenteaza la sereleurile astea? wacko.gif
corbex
Localnicii. Probabil au preturi preferentiale la diluantii neaccizati.
Alex4u
ofera si axion in apa de spalat parbrizul din benzinarii
HUMMER H1
eu as spune sai boicotam pe toti si pe tot guvernanti sai omoram ca sa scapam tara asta de tampiti si hoti charge.gif gun3.gif post-336-1110552449.gif si astapentru ca numai ce rebue facut in taraasta nu fac
cdadan
blink.gif
alcoholic.gif
bygy007
boromir cine dracu e ca nu am auzit de benzinarie , de faina da , wacko.gif dar masina nu merge cu faina
kaspersky
QUOTE(bucatzel @ 12 Jan 2011, 17:23)
Pe langa cluj exista doua lanturi majore de benzinarii care trebuie date cu genunchii de pamant: OVM (da, am scris corect), si "La Stelu" (citat din memorie, care s-ar putea sa-mi joace feste.)
*


mai e un OVM de asta la Acatari, linga Tg. Mures
Maskatu
Mai nou nu isi mai pun firma la vedere, ci baga "partener rompetrol". Haha! happy.gif
Richelieu
QUOTE(bygy007 @ 13 Jan 2011, 00:03)
boromir cine dracu e ca nu am auzit de benzinarie , de faina da ,  wacko.gif dar masina nu merge cu faina
*


Ie tot aia. Ii gasesti mai pe la Valcea incolo.
Alex4u
benzinaria boromir ofera chiar servicii precum presiune in pneuri/wc si verificarea nivelului de racire:>
corbex
La ce foloseste presiunea de la WC? blink.gif Umfla colacii?
Garett
QUOTE(JORJ @ 12 Jan 2011, 18:31)
In afara de cel dintre Buzau si Urziceni, acum vreo 3 ani am mai vazut un al doilea "Nelu Galbenus" undeva intre Marasesti si Tecuci parca.

Si ala trebe boicotat masiv ....
*


Ala e intre Tecuci si Costesti de fapt!
Exceptand probabilitatea extrem de redusa ca topicul asta sa nu fie "la 'shto" chiar isi imagineaza cineva ca sunt frecventate "benzinariile" alea? De cate ori am trecut pe langa "galbenusul de Tecuci" era pustiu total!
corbex
Cum sa fie la shto, dom'le? Pe OMV nu-l poti falimenta, da-l poti speria falimentindu-l pe Nelu Galbenus.
Cind se vor umple ziarele si televiziunile cu stirea "Patru companii petroliere au dat faliment in numai o luna!", n-o sa-i apuce tremuriciul, si pe OMV si pe Luca Oilă, ala?
Garett
Mhm, precis! biggrin.gif
ydaniel
nelu galbenus cum arata?
b-73-zdv
se numeste Ion si e galben la fata
ady77
QUOTE(ydaniel @ 13 Jan 2011, 09:34)
nelu galbenus cum arata?
*


E exact opusul lui nelu albus.
tatabobu
E negru la fata?
corbex
E negru la suflet. Ca sa nu depinda de rafinarii, vinde numai diluanti, dar de calitate .
bogdan_dsn
Propun sa alimentam toti de la Ozana. In judetul Bistrita am vazut statii de benzina cu numele asta. Cred ca e 3 sferturi apa si 1 sfert benzina.
b-73-zdv
io cre'ca astia au si vinarie.de acolo sau invatat sa puna 3 sferturi apa.macar sa fie de ploaie
Alex4u
mai scapa si cate un gol de aer mai invarte putin cativa ml de benzina...
bmwh548
QUOTE(b-73-zdv @ 13 Jan 2011, 09:43)
se numeste Ion si e galben la fata
*




Conduce Logan cumva? nedumerire.gif
Richelieu
Doar cand face beemveuri.
b-73-zdv
QUOTE(bmwh548 @ 13 Jan 2011, 17:29)
Conduce Logan cumva? nedumerire.gif
*


adica,daca conduci loghi,te ingalbenesti la fata? pana la urma io cred ca e un chinez care a fost trimis sa submineze minunata noastra economie nedumerire.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.