Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stergatoare performante
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
marynytu
mi s-au cam dus stergatoarele si as vrea sa imi cumpar unele bosch din acelea aerotwin ... dar mi-au spus niste prieteni ca imi trebuie cel de la sofer mai mare si cel din dreapta mai mic ... sincer sa fiu mi-am batut ceva timp capul cu fel si fel de calcule si nu am ajuns la niciun rezultat...daca ma puteti ajuta sa imi dati si mie marimile ca sa stiu exact ce marime sa cumpar...
manditacos
la mine e 18 pe partea pasager si 19 inch sofer ,sper sa nu gresesc smile.gif
bogdanmardare
Eu folosesc stergatoare clasice Valeo si intra de 19 inchi atat la sofer cat si la pasager.
Daca stergatoarele tale au capacele la capete, foloseste de 18 inchi.
marynytu
eu ma refeream la acest tip de stergatoare ... dupa cum vedeti unul e mai lung si unul e mai scurt ... nu as vrea sa dau banii degeaba pe ele sa se calce intre ele
bogdanelkva
Dupa cum vedem...e alta masina...La solenza poti pune din alea,unu de 18 si unul de 19,ca sa nu se incalece...asa am si eu.
marynytu
uite-le si pe solenza
chrisfire02
EXACT DIN ASTEA AM SI EU.PROBLEMA E CA UNU E DEFECT CEL DE LA PASAGER.NU STERGE DECAT VREO DOI CM PE O PARTE SI DOI PE CEALALTA,ASTAZI A TREBIUT SA LE SCHIMB,ERAU NOI NOUTE
marynytu
pai zimi si mie te rog frumos ce marimi ti-ai luat la fiecare ca eu nu stiu
ramsen
QUOTE(marynytu @ 28 Jan 2011, 20:09)
eu ma refeream la acest tip de stergatoare ... dupa cum vedeti unul e mai lung si unul e mai scurt ... nu as vrea sa dau banii degeaba pe ele sa se calce intre ele
*


asa ceva am si eu pe solenza de 2 ani...sint bune...le poti lua dupa Dumbravei cu 12 lei buc...
chrisfire02
pai am mers la un magazin de piese,nu stiam lungimea asa ca mi-a dat o ruleta si aveau 45cm fiecare.14 lei bucata

28 Jan 2011, 21:35:
nu se incaleca

28 Jan 2011, 21:38:
18 inci
211CFL
18 si 19. 10 lei bucata din vitan dupa o luna,doua am inceput sa am problema cu stergatoru dreapta
viji
Eu am de 18 la sofer si de 20 la pasager si acopera chiar bine parbrizul.
Iulikk
Fie vorba intre noi, eu habar nu am cum incap la voi 18 si 19. Am incercat si eu combinatia asta, dar se incaleca... La mine merge doar 18.
sharkky
Mi-am luat inima in dinti si am pus de 19".
Cand sterg, la milimetru trec unul de altul.
marynytu
dar nu se ating nu ? ca sa stiu sa imi pun si eu tot de 19"
sharkky
Ti-am spus, trec milimetric.
E cu dus si intors ... Daca ai aplicat forta pe brate, adica daca sunt deformate fata de cum erau din fabrica, sansele sa se incalece sunt destul de mari.
ramsen
de 18 amindoua si nu va mai doare capul
marynytu
o sa imi iau de 18 si o sa revin cu informatii zilele astea..
CIPTUNING
Se poate muta bratul soferului un dintisor mai sus, daca se agata intre ele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.