Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Autorizatie numeree provizorii
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
snas2002
Sal . Am si eu o problema.
Am pierdut Asigurarea auto RCA
si Autorizatia de numere provizorii si nu stiu ce sa fac!(aici cred ca e grav)
ce ma sfatuiti ?

merci
tarzy
QUOTE(snas2002 @ 7 Jun 2005, 17:15)
Sal . Am si eu o problema.
Am pierdut Asigurarea auto RCA
si Autorizatia de numere provizorii si nu stiu ce sa fac!(aici cred ca e grav)
ce ma sfatuiti ?

merci
*




RCA-ul nu-i pba, obtii sigur un duplicat de la firma de asigurari

la autorizatie habar nu am, probabil ca-i ceva similar pierderii talonului, trebuie declarat la Politie, dat anununt in Monitorul Oficial, etc, etc
bomicabomic
Corect ce spui Tarzy, dar fii si tu atent si nu mai da reply dupa un post anterior.
No offence!
tarzy
QUOTE(bomicabomic @ 7 Jun 2005, 18:17)
Corect ce spui Tarzy, dar fii si tu atent si nu mai da reply dupa un post anterior.
No offence!
*




pai cu ce incurca treaba asta?

unde mai pui ca se poate intampla ca in timp ce eu ma chinuiesc sa scriu mesajul pot fi postate alte 2 - 3 mesaje
Sony
Incarci inutil serverul! Daca s-au intercalat alte mesaje poti reveni si edita acel post.
Scuze pentru off-topic.
Bianca
Aceeasi problema am si eu ...am pierdut autorizatia numere provizorii ...ce fac cui ma adresez, cum pot sa circul fara ea?
Liviu
Mergeti la Politie fratilor si intrebati .. ca nu va leaga pentru asta !

Bafta!

P.S.: CUm D-zeu ati putut pierde autorizatia aia? ca e MARE !
Bianca
Se mai intampla, probabil c a a cazut din mapa cu acte fiind plastificata ...nu stiu , important e ca nu sunt in oras acum ( Bucuresti) sunt tocmai in Constanta ...cum o sa ajung eu de la Constanta la Bucuresti daca nu am autorizatia aia ...Masina mai e trecuta si pe numele altuia ..asta e problema ca proprietarul nu e aici
Liviu
Foarte nasoala situatia ..
Macar ai CI la tine ? Daca nu, spune cuiva din Bucuresti sa ti-o trimita.
Mergi cu Ci la Politie si le ceri o hartie sa te poti intoarce la Bucuresti. Daca nu iti dau asa ceva, cu profunda dezamagire te anunt ca ai 2 sanse : A . te risti (caci masina circula perfect legal, dar nu ai actele la tine => amenda de cateva mil). B: cu platforma (tot cateva milioane).
Bianca
Cartea de Identitate a masinii e inca la Dealer ..masina nu are nici 10 zile ...adica la Meridian Vest ...am sunat dealerul e Duminica..nu a vrut nici macar sa-mi raspunda ..mi-a dat ton ocupat...e nasoala treaba ...ma risc !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.