Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: "Revigorare "piele
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
daniM
Am o haina de piele GAS si a inceput sa arate cam naspa.Cum as putea sa revigorez pielea si culoarea de pe ea,fara vopsire?Nu e taiata sau zgariata.Am auzit de produsele astea,dar sunt cam scumpe,or fi bune?Ati folosit careva?(sa nu veniti cu idei ca----freac-o ca se intinde ea blush.gif )
Marty
Ma nea, daca-i piele-piele si nu e piele-ntoarsa, du-te la farmacie si ia o sticla de lapte Doina. Vezi insa sa nu fie d-ala cu alcool!!!! Pui mina p-o bucata de vata, o inmoi in lapte Doina si dai pe toata suprafata gecii.
Daca-i de piele-ntoarsa, gasesti raspunsul aici.
ady77
N-o freaca ca nu se intinde icon_mrgreen.gif

corbex
La piele-ntoarsa se descurca si singur, sfatuiti-l la piele cu blana.
C a t a l i n
Din banii economisiți cu motorizarea 1.4 MPi cumpără-ți altă geacă.
Alex4u
diseci o gaina ..ii iei "grasimea aia asa galbena" o pui in palma....ii dai bine frecand-o neincetat...apoi se v-a revigora foarte bine pielea...si asta este...
Merced
Si dupaia pute de mori. Cu grasimea de pasare imi dadea taica-meu pe bocanci iarna cand eram copil. Si chiar ca nu mai intra pui de apa in interior daca eram cat de cat atent.
Ia zi Marty, ca te vad expert cu lapte Doina. Daca ma apuc sa revigorez pielea de pe un scaun d-ala directoral pe care urmeaza sa-l utilizez dupa ce a stat un an afara si doi ani intr-o boxa a blocului, nu o sa-mi patez hainele dupa ce ma asez pe el? O absoarbe in totalitate?
daniM
O sa incerc cu Doina,multam
QUOTE(C a t a l i n @ 5 Feb 2011, 22:33)
Din banii economisiți cu motorizarea 1.4 MPi cumpără-ți altă geacă.
*


Ha? blink.gif

QUOTE(Alex4u @ 5 Feb 2011, 22:34)
diseci o gaina ..ii iei "grasimea aia asa galbena" o pui in palma....ii dai bine frecand-o neincetat...apoi se v-a revigora foarte bine pielea...si asta este...
*


Sa fluiere toti cocosii dupa mine pe ulita,ai?

5 Feb 2011, 22:39:
Rodi ,vreo solutie "soioasa",ceva?
corbex
Sere absoarbe repede si in totalitate, va trebui sa dai de 2-3 ori. Testezi cu un servetel, nu cred ca se ia ceva.
daniM
QUOTE(corbex @ 5 Feb 2011, 22:26)
La piele-ntoarsa se descurca si singur, sfatuiti-l la piele cu blana.
*


Pai zi matale,ca esti batren si cu experienta...
Merced
Da' voi vorbiti serios ca mai exista lapte Doina? blush.gif
C a t a l i n
QUOTE(daniM @ 5 Feb 2011, 21:38)
Ha? blink.gif
*



Atunci poate din bugetul salvat în ultimul concediu petrecut pe litoralul românesc, în detrimentul Croației.
Lostboy
QUOTE(daniM @ 5 Feb 2011, 21:41)
Pai zi matale,ca esti batren si cu experienta...
*


Păi tocmai ți-a zis! wink.gif
Marty
Merced, nu de laptele Doina tre' sa te temi, ci de zeama de la viermii pe care-i vei storci cind ti-oi pune curu' elefantin pe scaunu' directoral. biggrin.gif
Acu' pe bune, daca nu exagerezi cu datu' si o lasi sa patrunda ala-n piele, nu se ia. Ai grija sa fie piele, ca am avut surpriza ca pe scaun sa scrie ca-i piele de porc si-n realitate sa fie piele de caiet!
Lostboy
Și .... ți s-a lipit de rect?
Marty
QUOTE(Merced @ 5 Feb 2011, 21:42)
Da' voi vorbiti serios ca mai exista lapte Doina? blush.gif
*

N-auzi ca exista si lapte Doina cu perversiuni (alcool)? laugh.gif


5 Feb 2011, 21:47:
QUOTE(Lostboy @ 5 Feb 2011, 21:45)
Și .... ți s-a lipit de rect?
*

Ma, io pe scaun ma asez de obicei, nu mi-l bag in cur!
corbex
QUOTE(Merced @ 5 Feb 2011, 22:42)
Da' voi vorbiti serios ca mai exista lapte Doina? blush.gif
*


Stai sa intreb partile femenile ale fameliei.
.............................................................
Nu stiu nici ele. In orice caz, o Doina o exista undeva. Ajut-o sa dea lapte.
Lostboy
Trebuie stimulată?
daniM
QUOTE(C a t a l i n @ 5 Feb 2011, 22:43)
Atunci poate din bugetul salvat în ultimul concediu petrecut pe litoralul românesc, în detrimentul Croației.
*


"cainele moare de..."pupa-ti-s-ar barcazul cu ala de-a belit Titanicul.
Merced
Mi-a confirmat cineva avizat ca e piele. De porc. Deci ne potrivim. cool.gif
Plus perioada petrecuta afara, cu niste chestii pe el, plus modul in care l-am depozitat in boxa. Crapa daca nu era piele, de mult deja. E cam varza, dar tinand cont ca asta de-l am acum e mai obosit, e de prin 2001 cred, s-a dus dracu' buretele, tot e mai bine.
C a t a l i n
Să mă pupi la pupa!
daniM
Ba sa te puna Rodi sa ti-o manci....
Alex4u
mai poti da cu margarina....tot asa frecata in mod repetat...si o absoarbe imediat 10412898.gif
cdadan
QUOTE(Merced @ 5 Feb 2011, 21:37)
Daca ma apuc sa revigorez pielea de pe un scaun d-ala directoral pe care urmeaza sa-l utilizez dupa ce a stat un an afara si doi ani intr-o boxa a blocului, nu o sa-mi patez hainele dupa ce ma asez pe el? O absoarbe in totalitate?
*


Linistit poti cu lapte Doina. Daca te uiti pe forumuri cu detailing auto, o sa vezi ca poti sa-l folosesti si pentru tapiteria de piele, la masina. Chiar e recomandat. Insa inainte sa cureti bine suprafata. Dai cu o carpa inmuiata in apa cu un pic de sapun/dero, de mai multe ori, pana iese tot jegul. Asta in acazul in care nu folosesti produse profesionale. biggrin.gif

QUOTE(Marty @ 5 Feb 2011, 21:45)
Ai grija sa fie piele, ca am avut surpriza ca pe scaun sa scrie ca-i piele de porc si-n realitate sa fie piele de caiet!
*


E simplu de testat: daca tot s-a facut flenduri, taie o bucatica din tapiterie si incearca sa-i dai foc cu o bricheta. Daca e porc, miroase al dracu' de tare a porc prajit.
Cele mai ieftine dintre cele chinezesti au ceva piele de porc prelucrata, dracu stie, parca-i macinata si lipita la loc. Rezultatul e mai jenant decat inlocuitorul de piele.
corbex
Ce-am inteles eu de aici e ca Merced se face director. Restu-s amanunte.
cdadan
De fapt revine in functie.
Markos
QUOTE(Marty @ 5 Feb 2011, 21:22)
du-te la farmacie si ia o sticla de lapte Doina.

QUOTE(Alex4u @ 5 Feb 2011, 21:34)
diseci o gaina ..ii iei "grasimea aia asa galbena" o pui in palma....ii dai bine frecand-o neincetat..

QUOTE(Alex4u @ 5 Feb 2011, 22:09)
mai poti da cu margarina....tot asa frecata in mod repetat...

Ce te mai trombonesc astia... sleep.gif

Cumpara niste ulei de masline virgin grecesc, da cu el pe geaca si e ca noua.
Merced
QUOTE(cdadan @ 6 Feb 2011, 00:12)
De fapt revine in functie.
*



Multumesc de ajutor! worship.gif
neumann
QUOTE(daniM @ 5 Feb 2011, 22:48)
"cainele moare de..."pupa-ti-s-ar barcazul cu ala de-a belit Titanicul.
*



Leo a Caprii?
bmwh548
QUOTE(Markos @ 6 Feb 2011, 00:43)
Ce te mai trombonesc astia...  sleep.gif

Cumpara niste ulei de masline virgin grecesc, da cu el pe geaca si e ca noua.
*




Grecu tot patron domne...
corbex
Lasi si un miros de livada inflorita in urma. Se tin albinele dupa tine.
Marty
Ai revergorat bre geaca aia?
sorin1983
cauta maslina sa faca ulei virgin... daca o mai fi biggrin.gif
daniM
QUOTE(Marty @ 6 Feb 2011, 10:27)
Ai revergorat bre geaca aia?
*


Cand naiba,ca am ascultat in perna pana acum?
rodi
QUOTE(daniM @ 5 Feb 2011, 21:38)

Rodi ,vreo solutie "soioasa",ceva?
*




QUOTE(daniM @ 5 Feb 2011, 21:53)
Ba sa te puna Rodi sa ti-o manci....
*



Pentru ca ma tot inviti sa-ti dau solutii iti spun sa dai cu Doina sau cu ulei de masline virgin pe ,,pielea ta".
Pentru geaca de piele , mai bine cauta ,,vitamina pentru piele" in magazinele pentru harnasamente de cai, ponei si magari.
bmwh548
QUOTE(rodi @ 6 Feb 2011, 12:21)
in magazinele pentru magari.
*




Alooo...radem, glumim, da' nici chiar asa.
rodi
QUOTE(bmwh548 @ 6 Feb 2011, 12:23)
Alooo...radem, glumim, da' nici chiar asa.
*


Alo n-ai vazut un cal maro ? De ce rastalmacesti si ,,potrivesti" postul meu, intrigantule ?
Deci te duci, Dani la magazinele de harnasamente de cai, ponei sau magari :

aci de ex

Cabaline, acesta era termenul comun.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.