Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme moderare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
bucatzel
Sectiunea Motor sport e una linistita, in general. Dar chiar atat de linistita, incat moderatorul sa nu mai fi dat un ochi pe aici din mai anul trecut, nu este.

Mai nou, o mai aparut si unul care se chinuie sa faca reclama la rompetrol. Le-am dat report ca ar fi clone, dar ma indoiesc ca o sa existe vreo actiune prea curand.

E vorba de mihai_ovidiu si rally_addict . Ii pomenesc aici pentru ca poate observa vreun alt moderator.

Intr-o ordine similara de idei, os a cam ramas singurul administrator efectiv al cafenelei. Nu-i cam mult de lucru pentru un singur om, avand in vedere ca e vorba de cea mai "vesela" arie a intregului forum?
Muttley
Tu-ti faci probleme pentru ala, cand rodi zburda in libertate? radmasa.gif
AR-18-MOS
Bucatzel, vrei sa fii moderator si nu stii cum s-o zici? 04.gif
Muttley
AR-18-MOS, inainte de a fi spiritual mai citeste o data pasajul asta:

QUOTE(bucatzel @ 9 Feb 2011, 17:38)
moderatorul sa nu mai fi dat un ochi pe aici din mai anul trecut
*



E totusi vorba de un moderator UNIC pe o sectiune, care n-a mai intrat pe forum de aproape un an.
Insa problema nu e unica.

Jos rodi! popa.gif
Ori macar sa-si schimbe avataru', ca fac spume numai cand il vad.
AR-18-MOS
Ce-ai cu Rodipet, daca el prefera animalele...

L.E. Mesajul se pare ca a ajuns unde trebuie. Au disparut "fratii" reising celăngi.
bucatzel
@Muttley. rodi e "special", enervant, dar in afara de off-topic si confuzant nu prea se face vinovat de mare lucru.

Astia doi macar incalca regulamentul

@AR-18-MOS. Nu in mod special. Am un loc de munca, nu plang dupa un al doilea biggrin.gif

AR-18-MOS
Sunt curios daca acum, pentru postul de moderator, se primeste si un Duster ...
Merced
Problema e importanta la Cafenea, dar probabil nu se vrea a fi o zona cat de cat moderata. Ce mai da klaus pe acolo, cate un pic si prea putin. Nu inteleg de ce nu se introduc noi moderatori pe sectiunile care au neaparat nevoie.
R19/16v
@AR-18-MOS nu, dacii nu. Laguna doar.

Ah, daca vii tu cu dushtaru la Admini si pleci pe jos, s-ar putea sa capeti un job de moderator temporar.
klaus
Se ofera cineva?
Poate fi si pe pm, daca nu se doreste spus public.
Merced
Pentru ca mereu se ridica subiectul asta, mereu aruncati manusa si niciodata cineva n-o ridica, uite ca ma ofer eu. Public. Pentru o saptamana. Daca dupa acea perioada se ajunge la concluzia ca nu sunt omul potrivit nicio problema. La fel mi-as rezerva dreptul de a ma retrage dupa o saptamana daca chiar mi se va umple frigiderul cu carne.
Muttley
Merced, iti dau acusi PM cu lista de banati.
Acusi am zis!
Merced
N-am primit inca PM.
AR-18-MOS
Necesita catva timp pentru a redacta atatea. 04.gif
Merced
Am primit PM-ul.
bucatzel
QUOTE(klaus @ 9 Feb 2011, 18:01)
Se ofera cineva?
*



Tot pe principiul "daca nu se ofera altii", pentru sectiunea motor sport as avea timp.
Merced
Tu vrei sa nu mai intri un an pe forum si nu stii cum sa zici? 04.gif
Victoras2001
Merced, sa mor io daca pricepi tu in ce te bagi.
Merced
Tre sa spele cineva si veceul nu?
klaus
Ofertele au notate, si vor fi discutate, probabil zilele astea.
Lista de oferte nu este considerata inchisa.
rodi
QUOTE(AR-18-MOS @ 9 Feb 2011, 17:52)
Ce-ai cu Rodipet, daca el prefera animalele...

L.E. Mesajul se pare ca a ajuns unde trebuie. Au disparut "fratii" reising celăngi.
*


Tradu si mie, mosule si nick-ul meu este rodi. Pet, poate pet-ul dumneavoastra.
Victoras2001
QUOTE(Merced @ 9 Feb 2011, 19:10)
Tre sa spele cineva si veceul nu?
*


Si cum crezi tu ca ai sa imbini principiile sanatoase ale forumului cu parerile scursurilor, in asa fel incat sa fie bine si pt forum, dar nici sa nu te certi cu astia? Iti dai seama cum vor sari unii pe tine ca de ce nu le dai ban altora?
Lostboy
@merced - o să faci foamea pe la întâlniri. radmasa.gif
Merced
E un risc pe care sunt dispus sa mi-l asum.
Fratzica
da, dar cine o sa apara cu o Laguna nou nouta? smile.gif
rodi
QUOTE(Muttley @ 9 Feb 2011, 17:46)
Jos rodi!  popa.gif
Ori macar sa-si schimbe avataru', ca fac spume numai cand il vad.
*



pe pm

QUOTE(bucatzel @ 9 Feb 2011, 17:56)
@Muttley. rodi e "special", enervant, dar in afara de off-topic si confuzant nu prea se face vinovat de mare lucru.


unde sunt offtopic ? Confuzant, depinde cine citeste.
Merced
Cand face 500.000km Pejou' poate.
Oricum astea-s discutii degeaba momentan. wink.gif
rodi
QUOTE(Merced @ 9 Feb 2011, 19:16)
E un risc pe care sunt dispus sa mi-l asum.
*



Jignirea nu este ,,o gluma'" si aceasta pe intreg forumul, conform regulamentului, nu numai la Cafenea. Offtopicul, de asemenea, scrie pe fiecare pagina atentie la offtopic.
bucatzel
QUOTE(rodi @ 9 Feb 2011, 19:17)
unde sunt offtopic ?
*


N-am suficient timp sa dezbat asemenea subiect.

Dar locul de fata este un exemplu excelent. Prezinta, te rog, vreun cuvant on-topic scris de matale acisilea.
rodi
Probleme moderare (afirmatia ta aici + faptul ca tu continui sa ,,moderezi" fara investitura de moderator) Punct, @bucatzel.
Va salut, team moderator, referirea mea ontopica la regulament este aici, mai sus.
Victoras2001
QUOTE(Merced @ 9 Feb 2011, 19:10)
Tre sa spele cineva si veceul nu?
*


Tu esti constient ca va trebui sa te lepezi de Satana, da? laugh.gif
Merced
Ma, suntem deja offtopic, dar hai sa-ti explic.
Poate te-ai obisnuit cu un anumit tip de moderator, poate in mintea ta aceasta "specie" este ostila. Nu trebuie sa te lepezi de nimic.
Mie imi placea cum modera cand avea timp Ake Cafeneaua. Nu cred ca l-a injurat nimeni pentru topic-uri inchise sau warn-uri date.
Victoras2001
Deja simt samanta de moderator in tine. Da-s curios cum o sa faca veru' dupa primul ban. radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Markos
QUOTE(Merced @ 9 Feb 2011, 18:05)
uite ca ma ofer eu. Public.

Recomand! rolleyes.gif

QUOTE(rodi @ 9 Feb 2011, 19:32)
Va salut, team moderator

tereaq de simpatic care esti radmasa.gif
Merced
Da' din partea mea si el e un potential moderator. Parca a si moderat la o arie tehnica in trecut. De ce n-ar face asta la Cafenea, ca tot e prezent acolo mai mereu.
ady77
QUOTE(Merced @ 9 Feb 2011, 19:44)
Mie imi placea cum modera cand avea timp Ake Cafeneaua. Nu cred ca l-a injurat nimeni pentru topic-uri inchise sau warn-uri date.
*


up.gif
Markos
QUOTE(Merced @ 9 Feb 2011, 19:53)
Da' din partea mea si el e un potential moderator.

cine, ma? rodi? mellow.gif
Merced
Marty.
bucatzel
QUOTE(Markos @ 9 Feb 2011, 19:55)
cine, ma? rodi?  mellow.gif
*



Ma indoiesc.

QUOTE(Victoras2001 @ 9 Feb 2011, 19:48)
Deja simt samanta de moderator in tine. Da-s curios cum o sa faca veru' dupa primul ban. radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif
*




QUOTE(Merced @ 9 Feb 2011, 19:53)
Da' din partea mea si el e un potential moderator. Parca a si moderat la o arie tehnica in trecut. De ce n-ar face asta la Cafenea, ca tot e prezent acolo mai mereu.
*




Victoras2001
Io-l recomand pe Merced. Deja si-a luat rolul in serios. Si vorbesc serios.
Markos
Deja are doua recomandari beton. Viitorul e al lui.
klaus
Deci gata baieti ca bananaiti pe razoare deja.
Oferta ramane deschisa, se poate face pe pm.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.