Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Virusux
salut. am si o broblema si aceea ca mi se aburesc ceasurile de la masina si cand am bagat mana sub consola (pe la cd-player,si am ajuns la tulumba aceea unde sta caloriferul)era ud. problema este pe unde poate sa imi intre apa.mentionez ca pierd si antigel.va rog un pic de ajutor.stima
nikuniku
poate ai caloriferu spart si de acolo lichide si aburi in masina
x.fun
calorifer spart sau verifica capacul acela de la ventilator care se afla in compartimentul motor.

eu l-am avut crapat si imi baga apa pe la gura de aerisire de pe capota.
Virusux
o sa verific azi si va tin la curent.merci
Virusux
am gusta apa din masina si este caloriferul spart pentru ca avea gust de antigel(dulce).
nicuviv
sigur este caloriferu spart ori vreun furtun succes
bucatzel
QUOTE(Virusux @ 21 Feb 2011, 20:44)
am gusta apa din masina si este caloriferul spart pentru ca avea gust de antigel(dulce).
*



E bine ca esti atat de increzator. nu-s eu cine stie ce fiinta gingasa, dar inca n-am incercat sa gust din masina tongue.gif. Puteai ajunge la aceeasi concluzie folosindu-ti doar simturile olfactive si tactile.
Cosmin.nova
eu stiu ca e toxic ala..
Virusx sa ne spui daca-ti creste o mana in plus
Virusux
altfel nu iti dai seama daca e apa sau antigel decat daca gusti,cat despre mutatii genetice nu va faceti probleme ca nu e atat de toxic incat sa am probleme de sanatate,pui doar pe buze nu te apuci sa bei.
Virusux
ieri avand timp liber am deconectat caloriferul ca sa nu mai pierd antigel si sa nu mai am aer in intalatie,asa ca am facut un by pas intre cele doua furtune care veneau la calorifer.Mai urmeaza sa dau caloriferul jos,dar asta cand so mai incalzii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.