Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme lumini
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
MYAGHY
sal am cumparat de curind o nova gti s nu avea montat pe portbagaj acea plaka prin care se fac legaturile la luminile de la numere la dezaburire s la luminile de la eleron am kumparat-o dar nu stiu kum vin firele are cineva s schema? ms
ORIJINAL21
fii mai exact.

legatura dintre stop frana si eleron?
pozitii si becuri nr inmatriculare?

daca sunt astea, sunt acolo 6 contacte langa sistemul de prindere al portbagajului.(in stanga)acelea sunt legatura dintre ce am specificat.
powercui
orijinal21 cred ca la cele 6 contacte se refera, la mn nu merg alea. adica nu mi merge lumina de la nr din spate, restul e ok.
luk81
salutare!!!luminile la numar functioneaza doar co haionul inchis.

24 Feb 2011, 18:40:
salutare!!!luminile la numar functioneaza doar co haionul inchis.
powercui
stiu, doar am spus ca nu functioneaza...
burzum_grishnark
incearca sa vezi daca primesti curent la contactii de pe masina si vezi daca nu e intrerupt cablul de la contactul de pe haion si becurile de la numar. Si eu am o problema ca mie nu imi merge sistemul de dezaburire de pe luneta dar e de vina contactul ca merge daca tin mai apasat haionul cu mainile
ORIJINAL21
QUOTE(powercui @ 24 Feb 2011, 19:05)
orijinal21 cred ca la cele 6 contacte se refera, la mn nu merg alea. adica nu mi merge lumina de la nr din spate, restul e ok.
*




QUOTE(burzum_grishnark @ 4 Mar 2011, 14:09)
incearca sa vezi daca primesti curent la contactii de pe masina si vezi daca nu e intrerupt cablul de la contactul de pe haion si becurile de la numar. Si eu am o problema ca mie nu imi merge sistemul de dezaburire de pe luneta dar e de vina contactul ca merge daca tin mai apasat haionul cu mainile
*




valabil pt amandoi!!
1.la haion aveti mufa aia neagra cu pini care facand contact cu cea stabila de pe caroseria masinei se aprinde lumina.
2.la mufa de pe haion aceea cu 6 pini.(o desfaci si refaci circuitele)
sau, (o desfaci si refaci circuitele lipind cu un letcon, acel lir exact pe spatele pinului.)

eu exact azi mi-am facut/lipit firul de la numar.
nicuviv
mie nu imi mergea pozitiile la numar si am refacut circuitu dar am scos mufa aia ca nu mai era buna succes
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.