Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Angel eyes
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Tutoriale, Tips & Tricks
211CFL
Paul Gabriel
Mai este un topic cu tutorialu asta
noo_yd
cum se numeste materialul ala (plasticul al transparent) din care face inelele ? se gaseste in comert asa ceva ? am cautat si eu tutorialul celalalt dar nu am gasit nimic ...
Paul Gabriel
QUOTE(noo_yd @ 3 Mar 2011, 22:31)
cum se numeste materialul ala (plasticul al transparent) din care face inelele ? se gaseste in comert asa ceva ? am cautat si eu tutorialul celalalt dar nu am gasit nimic ...
*



sunt baghete de plexiglas si se gaseste in comert pe la practiker daca tin bine minte
noo_yd
deci baghete plixiglas , dar ledurile alea sunt leduri speciale ? cum se numesc sa stiu ce le cer alora la electronice ... multumesc
Maskatu
Si astea, la fel ca xenoanele sau ledurile, sunt ilegale. Si a le confectiona acasa, nu este decat un motiv in plus de a ramane fara talon.
noo_yd
dar ce leduri sunt alea ? ce denumire au ?
Club12TRS
Baghetele se gasesc in Praktiker, se gasesc la pereche. Sunt tije din plastic solid transparent, cu o clema in capat, pt actionarea transperantelor (parca). Am dat 10 ron pe o pereche.
LED-urile - cumperi LED-uri ALBE, nu albastre sau alte culori, altfel ramai fara talon. Nu cumperi orice porcarie de LED, iei ceva de firma si cu luminozitate cat mai mare (poti incerca la firma ZEXTAR, cauti pe Google, iti faci cont si le primesti la posta). Atentie, LED-ul are plus si minus, daca legi gresit nu se aprinde, nu e ca becul! Atentie si cu voltajul, tre' puse niste rezistente, altfel se ard LED-urile si dezmembrezi iar farurile!

Nu ramai fara talon daca montezi inele AngelEyes, eu am montate si am fost cu masina la RAR, le-au vazut si n-au zis absolut nimic! M-au intrebat doar cum le-am facut. Singura conditie este ca ledurile sa fie ALBE!
Razvan_Ionut
aici te contrazic , am avut inele angeleyes facute de mine cu leduri albe si era sa raman fara talon , norocul meu a fost ca le-a convenit "atentia" de 30 de lei.
WGX
si baghetele acelea unde ziceati ca le-ati gasit? fusai la praktiker si nu aveau asa ceva.
Iulikk
La raionul de perdele, ai incercat? Intreaba pe lucratorii de acolo de "baghete transparente pentru perdele".
Ming
eu mi-am pus in gaurile de la proiectoare banda flexibila cu leduri albe si am rezolvat treaba smile.gif
WGX
QUOTE(Iulikk @ 25 Sep 2011, 19:04)
La raionul de perdele, ai incercat? Intreaba pe lucratorii de acolo de "baghete transparente pentru perdele".
*


Am gasit si variaza undeva intre 12 roni si maxim 20, depinde de lungime si grosime. Multzam de info smile.gif
Ming
gasesc oare bagheta cu diametru de 6-7 mm ?? huh.gif
WGX
cred ca da, daca nu si cunosti pe cineva cu un mini-strung, sa le strunjesti smile.gif
Ming
cu strungu' se rezolva .. nu-i problema smile.gif
bagheta e problema smile.gif)
casspy
Va ajut eu cu un mini / mega strung tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.