Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Instant pe gaz cu TIRAJ FORTAT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
tribunul
Salut, caut un instant pe gaz cu tiraj FORTAT, ce MODEL recomandati?
ady77
Ce repede s-a facut curatenie radmasa.gif radmasa.gif
bion
Sa cauti cu atentie.
Iaca para malaiatza :http://www.comstal.ro/4049/incalzitor-instant-de-apa-cu-functionare-pe-gaz-athena-8-7kw-model-c125b-methan.html pana la aristoane de 20de meleoane.
Ai invatat cu capslocuri si colori( mai trendi erai cu porcotaliu tongue.gif ) rolleyes.gif
tribunul
Capslocurile si culorile le-am bagat pt. ca incepusera meseriasi sa-si dea cu presupusul.

Modele pe net am gasit si eu, am gasit Ariston (http://www.e-boilere.ro/boilere-pe-gaz-cu-tiraj-fortat/boiler-instant-pe-gaz-tiraj-fortat-ariston-ff)

Eram curios daca foloseste cineva asa ceva, sau daca poate sa dea cineva un sfat la obiect.
Markos
Eu am folosit, înainte de renovarea casei, doua chestii de-astea DDR-iste, cate una în fiecare baie. Adica le-am mostenit icon_mrgreen.gif Se mai stricau (aveau fo 25 de ani), mai venea un Gigel, le mai carpea, mai mergeau. La un moment dat, au cazut de tot. Am luat cele mai ieftine codobaduri de pe piata, unele turcesti, ca stiam ca peste un an bag santier si zboara. Ei bine, mi-a parut rau dupa alea DDR-iste, ca sa-ti faci o idee.

Asta asa, ca o paranteza, nu ca te-ar ajuta cu ceva smile.gif
tribunul
Pe forumuri mai toti recomanda Junkers, doar ca astia nu au si cu tiraj fortat, au doar modele cu tiraj natural.
Markos
Ariston e marca ok. Ideea e ca, NEAPARAT, sa montezi un regulator de presiune înaintea aparatului. E vreo 50-60 de lei.
Merced
E vreo 80 cel mai ieftin acum... Asta daca-s la fel ca alea de la centrale, pe 3/4.
Markos
Eu le luam din piata Moghioros, de la moldoveni blush.gif

Or fi ceva mai scumpe acum, nu zic nu. Oricum, pana într-un milion.
Merced
Pai fara nici nu cred ca ti-l monteaza nimeni. Iti trebuie proiect acum pentru a instala legal unu' d-asta.
Markos
Asta asa e. Cu montaj de catre firma acreditata Distrigaz, cu geam exterior de minim nujce suprafata în încapere, cu regulator de presiune, blabla.
Merced
Cred ca si cu senzor si electrovana.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.