Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: solutie desfundat radiator
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
andu911
Stie cineva daca exista vreo solutie prin comert de desfundat radiatoru ? sa nu ma apuc cu otetu sau cine stie cloruri smile.gif
Ov
da, exista, si este fff buna. Am folosit eu pe dacia veche ca sa scot mizeria de solutie de "lipit" radiatorul, care-l infundase de tot. Du-te la un magazin si cauta, e o sticluta de ~400ml cu un lichid inauntru.
gattoman
Sal.Am inteles ca e o solutie intr-o sticla(ca nu poate fi in punga) si are 400ml dar de care, ce firma.Cam aceeasi problema am si eu, tot cu un radiator infundat cu prosie din aia de "lipit" radiatoare.Macar zii cum arata sticla si cautam ceva asemanator, sau macar un pret. biggrin.gif
Muttley
Uita-te-n METRO...
CristiZ
Sa nu folositi solutii sub forma de praf. Am folosit eu si radiatorul motorului nu a mai curs dar a infundat definitiv pe cel de caldura. Folositi solutii sub forma de lichide.
Ov
deci, solutia de care zic eu era lichida, de consistenta un pic vascoasa si albicioasa (semana cu ....). Se gasea intr-un bidon de plastic, negru, de vreo 400ml si era ceva "american" cica.

Am folosit-o cu succes sa scot mizeria de "lipit" radiatorul.
xyronebun
cea mai buna solutie..detartrant..torni impreuna cu apa...il invarti 2 minute ..clatesti pana nu mai iese mizerie..si ai sa vezi rezultatul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.