Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1300 din 1979
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
radoo7
Salutare impatimiti de Dacia clasic!

Am cumparat si eu o Dacie din 1979, pe care am inceput sa o restaurez.

Daca ma puteti sfatui de unde pot gasi, daca e posibil noi, stopuri complete, semnalizari fata complete (cele de sub far), lampi marsarier.

La fel o sa am nevoie de chedere pt. parbriz si luneta.

Multumesc & bafta in tot ce faceti!
STORMTROOPER
Chedere de parbriz si luneta la magazinele de pise auto, dar sunt de toata jena. Sunt facute de VM comp daca mai gassti pe undeva uitat in depozit cheder de Rolast te-ai scos
Restul reperelor te sfatuiesc sa le cauti pe la sectiuna bursa. Mai exista si varianta e-bay dar te omoara la transport. Succes.
om_bland
Geamul de semnalizare & pozitie , trebuie sa se mai gaseasca (inca) pe la magazinele mai mari de piese auto , sau daca nu la dezmembrari ai ocazia acum cat de curand , ca din 20 martie incepe iar programul RABLA .
mihai7575
QUOTE(radoo7 @ 12 Mar 2011, 11:55)
Salutare impatimiti de Dacia clasic!

Am cumparat si eu o Dacie din 1979, pe care am inceput sa o restaurez.

Daca ma puteti sfatui de unde pot gasi, daca e posibil noi, stopuri complete, semnalizari fata complete (cele de sub far), lampi marsarier.

La fel o sa am nevoie de chedere pt. parbriz si luneta.

Multumesc & bafta in tot ce faceti!
*


La mine in oras am mai vazut la un magazin de piese lampi marsarir la 30 lei si geamuri de la stopurile din spate 15 lei buc,sunt noi.
radoo7
Multumesc baieti de sugestii!
Ati putea sa-mi scrieti unde in Bucuresti sunt cateva magazine mari de piese? Noroc!
ionutz78
daca te ajuta, eu am gasit doar sticla pt lampi de spate in vitan

17 Mar 2011, 21:47:
daca puteti sa ma indrumati, vreau sa cumpar o dacie 1300 din anii 70, originala, in stare foarte buna, vopsea originala, fara modificari

18 Mar 2011, 18:23:
este din 1978, dar nu este de vanzare. am restaurat-o eu acum 7 ani, dar mai vreau sa cumpar una din anii 69-76
Merced
Toate acareturile de lumini pentru 1300 inca le mai fabrica Elba din cate stiu eu, in cantitati mici, da' mai fabrica.
Eu de lampa facusem rost de prin Mioveni, si parca a costat destul de putin, pana in 30 de lei.
mihai7575
QUOTE(ionutz78 @ 17 Mar 2011, 22:45)
daca te ajuta, eu am gasit doar sticla pt lampi de spate in vitan

<span class='edit'>17 Mar 2011, 21:47:</span>
daca puteti sa ma indrumati, vreau sa cumpar o dacie 1300 din anii 70, originala, in stare foarte buna, vopsea originala, fara modificari

<span class='edit'>18 Mar 2011, 18:23:</span>
este din 1978, dar nu este de vanzare. am restaurat-o eu acum 7 ani, dar mai vreau sa cumpar una din anii 69-76
*


Ionut,suna ma pe telefonul meu ,si te ajut eu cu o dacia 74,a unui mos din orasul meu.
ionutz78
multumesc Mihai, dar chiar azi am devenit din nou tatic. am luat una din 1975, vopsea originala. biggrin.gif
BOGHDAN_GNP
QUOTE(ionutz78 @ 21 Mar 2011, 21:35)
multumesc Mihai, dar chiar azi am devenit din nou tatic. am luat una din 1975, vopsea originala. biggrin.gif
*


pune niste poze sa o vedem si noi biggrin.gif
ionutz78
gata. am incarcat noile poze. le gasiti in galerie cool.gif
Merced
Pretul poti sa-l spui sau e "confidential"?
duttu
Am eu un anunt la bursa cu stopuri si lampi fata daca te mai intereseaza?
abarth_mcm
iti pot oferi asa:

-sticla stop stanga SEIMA + surubele - NOUA
-sticla stop stanga ELBA - NOUA
-soclu stop stanga romanesc- s-h, stare buna

-sticla stop dreapta SEIMA - s-h, stare buna
-sticla stop dreapta SEIMA - lipseste o bucatica in un colt , sticla in rest e NOUA. Merita sa fie refacuta.
-2 bucati soclu dreapta frantuzesti, s-h, stare buna

Pret pt tot lotul: 150 RON

se mai pot adauga eventual doua sticle semnale laterale MADE in FRANCE PK+garnituri de cauiuc+surubele+un soclu, stare ff buna si pretul devine 190 RON tot pachetul

daca iei tot pachetul de 190 ron primesti bonus un disc ambreiaj D1300 uzura 50%.

pot vinde si pe bucati daca vrei ceva in mod special.. Dar cel mai avantajos e tot lotul ca sa ai si de rezerva ceva !


Semnale fata poti gasi cred ca si la magazin cuc eva perseverenta.. Evident romanesti.
Cele frantuzesti sunt scumpe.

Cheder luneta am si eu. In stare f buna. Nu e nou insa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.