Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: idee
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
santiri13
Daca la o supernova in locul furtunului care aduce benzina in rampa cuplez o sursa de alimentare cu gpl la presiunea pe care o da si pompa de benzina nu ar trebui sa functioneze?????? Totusi ramine o problema........ adica cea a returului......... cineva cu idei pe aici???
C a t a l i n
Idei despre cum sa sari in aer?

Instalatie OMOLOGATA GPL iti zice ceva?
santiri13
catalin vroiam niste idei pt sfaturi de astea stiam si eu dar se bare ca bagarea in seama pe linga subiect e sport national...... poti incerca ginditul...... poate te ajuta
djasu82
se pune instalatie gpl nu improvizatii la asa ceva , instalatia gpl vine cu un calculator propriu cu 4 injectoare si cu un alt colector de aer spefial realizat pentru a se introduce injectoarele de benzen si injectoarele de gpl.
Trecerea de pe benzina se poate face automat sau manual depinde cum e programat calculatorul.
Instalatia te duce pe la 20 de milioane .
and_rei
eu iti recomand instalatie de gaz BRC omologata.are injectoare separate si nu afecteaza motorul.costa 2700 lei.numai bine si vezi sa nu te vedem la stiri :|
djasu82
parca era 2100 de lei . Legat de stiri sunt doar cu ochii spre japonia de parca basescu cu guvernu au disparut =)) deci romanii nu mai sunt importanti sa afle despre stiriile interne .
santiri13
tre sa atudiez ca are un vecin ceva facut pe ideea asta de mai sus si o are de vreo 5 ani. e de studiat. credeam ca a mai vazut cineva
Maskatu
Eu nu as monta astfel de improvizatii pe masina. Plus ca s-ar putea sa ai probleme cu rarul si itpul.
pician90
QUOTE(Maskatu @ 12 Mar 2011, 17:19)
Eu nu as monta astfel de improvizatii pe masina. Plus ca s-ar putea sa ai probleme cu rarul si itpul.
*




Nu vrei sa fi vedeta la TV ..(stirile de la 5) .. un vecin si-a montat el GPL si nu a ajuns pana in sat (26 de km ) si toata frumusetea de Cielo a ars . (l-am vazut si la protv. smile.gif) )
and_rei
daca s ar putea sa o puneti sa mearga pe apa sau aer ati fi in stare.sper sa se inchida cat mai curand
djasu82
le dau eu doua motoare de avion rc si isi ia zborul cu tot cu sn.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.