Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: portiera
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Cosmin.nova
Salut, am o problema cu portiera de la sofer...e rupta balamaua de sus (e pe cale sa se rupa) si se inchide foarte foarte prost. Trebuie sa o trantesc. E vai de capu ei usa si plina de rugina si de la tranteala nu e aliniata.
In concluzie, vreau sa o schimb cu totul. Aveti careva de vanzare o usa de nova fata-sofer (preferabil culoarea alb nova)?
+ inca doua chestii daca are cineva: 1 maneta de la stergator (nu mai merge sa actionez motorasul de apa, in rest e bine); 2 motorasul de apa.
b 45 bwy
cauta bine am vazut aseara pe bursa o usa noua dar era rosie.
nicuviv
maneta de la stergator poti sa o faci dar nu o sa tina mult are niste lamele inauntru si alea cu timpul nu mai ating una cu alta eu mi-am pus la buton asta e
cata31boss
butonul de la stergatoare il am eu modelul supernova dak te intereseaza 0723826392
BLUE R 19
QUOTE(nicuviv @ 20 Mar 2011, 14:32)
maneta de la stergator poti sa o faci dar nu o sa tina mult are niste lamele inauntru si alea cu timpul nu mai ating una cu alta eu mi-am pus la buton asta e
*



Nicuviv tu te referi la maneta stergatorului de la seria 13xx cand spui de acele lamele din tabla, la Nova maneta este complet diferita, de obicei cand cedeaza se rup pinteni din plastic de la capatul levierului in interior. Se poate repara numai prin improvizarea unui capat din metal la levier, dar necesita multa pricepere.

n_nikolae
am si poriera si maneta dela stergator daca te intereseaza.0767234937
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.