Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia nova gti 2000
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
rafman
AM si eu o problema cu masina cand plec cu ea de pe loc imi da 2 3 rateuri uneori in viteza a 2 a da chiar mai multe rateuri si apoi isi revine si cand ating 3000 rot/min se simte cu iar taia din debitu de benzina poate sa fie de fise bujii sau bobina inductie

VA MULTUMESC

20 Mar 2011, 10:12:
chiar nu stie nimeni?
ghitza
vezi ca sa mai discutat pe aici probleme asemanatoare cu a ta,nu iti raspunde nimeni pentru ca ai deschis un nou topic cu acceasi problema despre care sa mai discutat
rafman
eu sunt nou pe aici si nu stiu unde sa caut si sa ma uit ca nu ast sta sa scriu aici sau sa va plictisesc pe voi cu intrebari scz
ghitza
nu face nimic si vad ca esti nou si nu stii unde sa apuci ,deci fii atent verifica fiecare mufa de la cablaj si curata cu spray de contact (vad la semantura cai cu injectie)'si verifica sa fie bune si releele de la pompa de benzina si injector daca ai mai pe inteles releele de la cablaju de la injectie(la berlina sunt poe contraaripa stanga).Daca nu isi revina mai verifica filtru de benzina,sita de la pompa de benzina.bafta
rafman
azi am mers cu ea vreo 4 km si nu a mai dat in nas dar in skimb tremura am sa imi dau seama mai bine dupa ce ii skimb filtru de benzina si uleiu si filtru de aer sa vad cum se comporta
cineva zicea sa nu fie de la bobina de inductie multumesc mult si am sa mai revin
rafman
MULTUMESC PENTRU AJUTOR

SA REZOLVAT PROBLEMA
nikuniku
rafman pai ne lasi asa fara sa ne spui cum sa rezolvat,nu-i frumos
rafman
pai sa rezolvat simplu dupa 3 ore de bateie de cap ea mergea in 3 bujii in loc de 4 la a 4 a bujie era rupta ceramica si fura curent si atunci nu ii dadea scantei la timp si dadea rateu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.