Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema alarma hornet logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
menta
Salutare. Am un logan pick-up(2008) , cumparat de la dealer(Autocobalcescu) cu alarma Hornet. Nu stiu codul exact. Pana ieri nu am avut nicio problema, a functionat normal. Astazi, cand am incercat sa o deschid din telecomanda, s-a auzit sunetul specific ( de inchidere), desi masina era inchisa. Am incercat din nou si niciun semn de functionare. Am incercat si cu cheia de rezerva si niciun semn.
Am deschis usa cu cheia, am pus contactul (bateria este buna), am apasat pe butonul de inchidere/deschidere - se inchide. In schimb, pt deschidere trebuie sa apas pe alt butonul " * " . Functioneaza numai cu cheia in contact, scoasa nu mai are niciun efect. Care ar putea fi cauza ?
b76bgaarh
ai incercat cu ambele chei/telecomenzi?
menta
Da, am incercat si cu cheia de rezerva. Dupa un drum cu masina azi, incercand telecomanda, se pare ca si-a revenit ( pe jumatate), dar tot au ramas semne de intrebare. Ledul alarmei, a ramas aprins, nu mai functioneaza cu intermitenta :-s. Desi, la inchidere/deschidere se aud sunetele specifice, cele normale, se pare ca alarma nu functioneaza.
sobolan
incearca o "reinvatare" de telecomenzi dar prima data tine borna de + scoasa vreo 10 minute ca sa o resetezi....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.