Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Receptor DIGI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
BimbOOO85
- este nou nout deschis doar pt proba bagat inapoi in cutie si asa a ramas

-PRET FIX (mai bine il las in dulap decat sa il dau pe nimic)
Multumesc
alinushy
model, o poza?
BimbOOO85
QUOTE(alinushy @ 27 Mar 2011, 18:04)
model, o poza?
*


DIGI TV HSS-1160NA acesta e modelul....poza maine...e bine?
alinushy
pt ce e decodoru? cablu, fibra, satelit?
BimbOOO85
urma sa fie folosit pentru satelit
alinushy
aa, ok, credeam ca e pt cablu, bafta la vanzare
BimbOOO85
paiiiii.......decodorul....oare...nu se leaga la parabolica care se conecteaza la satelit........pt cablu este destinat
alinushy
smile.gif ma interesa pt digital prin cablu(fiberlink), nu pt satelit
dansora
Din cate stiu eu receptorul nu poate fi folosit de catre o alta persoana decat daca ii cedezi abonamentul tau.
Receptorul e imperecheat cu SmartCardul alocat tie si nu poate fi folosit cu un alt SmartCard.
Se poate folosi insa numai pentru programele necodate de pe sateliti (FTA - Free To Air)...nu si pentru canalele Digi.
ruralo
Conserva e buna de pastrat sau pentru piese de schimb pentru altele asemanatoare! Si oricum pretul e prea mare ca nu stie decat Nagra ca sistem de decodare, ... nici macar nu merge cu cartelele prepay de la focus
BimbOOO85
ti-l dau tie cu 20 ron si platesc si transport ul....

29 Mar 2011, 11:16:
up
ruralo
Am deja vreo 3 buc de "piese"... nu glumesc!... receptorul a fost facut si importat in Romania special pentru RDS-RCS in speta Digi, si nu stie sa faca altceva decat Nagra 3 (care nu s-a spart inca).
Colegul @dansora stie ce spune, ... receptorul este imperecheat cu o singura cartela si doar cu aia merge pe Digi, daca e un abonament activ.
Mai mergea o chestie la el, daca permiteau sa sa il atasezi la abonamentul tau ca al doilea receptor, dar asta e alta poveste. Au facut asa ceva doar ocazional, la promotii, si doar din stocurile lor (n-ai vrea sa vezi cum se schimba sursele la service-urile lor.... daca e o problema de soft pur si simplu iti imperecheaza cu cartela ta un alt receptor.., si la revedere!)

Da' tot nu inteleg o chestie? De ce l-ai luat daca spui "este nou nout deschis doar pt proba bagat inapoi in cutie si asa a ramas"... Proba la ce?
BimbOOO85
daca esti chiar atat de curios iti voi raspunde.....l-am luat si am plecat in strainatate si cum nu am avut nici timp si nici rabdarea necesara sa ma joc cu farfuria ....DE ASTA E ASA NOU.....si ca proba....oare aia cand ti-l dau de acolo nu ti-l verifica?
ruralo
De verificat il verifica cu siguranta, dar eu ma refeream la service-ul care este facut cand se strica! (in cazul ipotetic ca receptorul este conectat la reteaua electrica 24/24 ore si functioneaza nonstop) Daca spui ca ai plecat in strainatate atunci presupoun ca abonamentul este fie platit integral (si nu vad cum o sa vada alcineva la TV si plata sa o faci in continuate dumneata), fie abonamentul este suspendat si cine il ia nu se poate uita decat la Otv si alte cateva "balarii" de programe.
Oricum spor la vanzare!
bibiciu
"ti-l dau tie cu 20 ron si platesc si transport ul....

29 Mar 2011, 11:16:"


ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

il vreu eu asa ........ biggrin.gif
si daca mi-ai trimite si actele ( factura / chitanta) sa-l pot baga in retea..... 124.gif


ps
transportul il platesc eu 7 - 8 lei cat este
BimbOOO85
up
BimbOOO85
up
ruralo
La pretul asta doar sa il transporti cu limuzina blink.gif e cumva marfa de contrabanda de la vama ? ohmy.gif
BimbOOO85
QUOTE(ruralo @ 4 Apr 2011, 20:59)
La pretul asta doar sa il transporti cu limuzina blink.gif  e cumva marfa de contrabanda de la vama ? ohmy.gif
*

prietene ia si cauta-ma pe site-uri de matrimoniale...ia vezi daca nu ma gasesti pe acolo....am si poze cu limuzine
katyt
mai este valabil?
ma intereseaza sa-l cumpar. poate poti sa lasi niste date de contact
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.